SONY FWD-83A80L
OLED SONY

Niech kino zagości w Twoim domu z mocą koloru i pięknych szczegółów. Poznaj telewizor Sony BRAVIA A80L OLED.

Od najnowszych hollywoodzkich hitów kasowych po klasyki kina – na A80L wszystko wygląda wyjątkowo realistycznie. Połączyliśmy nasz zachwycający panel OLED z technologią XR OLED Contrast Pro, aby kolory i kontrast nabrały niespotykanego wyrazu. Takie zestawienie nasyconego koloru i prawdziwej czerni sprawia, że ważne elementy wychodzą na pierwszy plan.

Nawet jeśli oglądasz najciemniejsze z thrillerów, nie umknie Ci żaden szczegół dzięki naszemu procesorowi Cognitive Processor XR, który uwydatnia obrazy w taki sam sposób, w jaki Twoje oczy widzą go w rzeczywistości. Dzięki temu dostrzeżesz wszystko, co kryje się w głębokim cieniu lub za oślepiającymi światłami.

Nasza technologia Acoustic Surface Audio + zmienia ekran w głośnik, a gdy dźwięk rozchodzi się z miejsca wydarzeń na ekranie, masz poczucie jeszcze bardziej wyszukanej rozrywki, której oddajesz się w pełni.

Sony OLED – linia 2023 / 2024

Wyrafinowany wygląd powierzchni typu Metal Flush Surface ze smukłą ramką będzie harmonizował z każdym wnętrzem, a trójstronna podstawa pod telewizor oferuje najwyższy poziom elastyczności.

Nasze nowe dedykowane Menu Gier pozwala na optymalizację wyników rozgrywanych gier w szybkim tempie. Obejmuje to funkcję mającą na celu zredukowanie efektu „rozmycia” w czasie wyświetlania dynamicznych obrazów, ustawienia korektora czerni, siatkę celowniczą (dostępną w sześciu różnych stylach) oraz ekran niestandardowy, który pozwala na maksymalizację widoku, gdy musisz szczegółowo zapoznać się z każdym zakamarkiem w grze, i na minimalizację, gdy musisz skupić wzrok na wrogu z ostrością wiązki laserowej!

Na telewizorze masz dostęp do ponad 700 000 filmów i odcinków seriali za pośrednictwem serwisów VOD dzięki opcji Google TV, a wszystko jest uporządkowane według tematyki i gatunków, by wpisywało się w Twoje indywidualne zainteresowania.

Możesz zaoszczędzić nawet do 32% więcej energii dzięki naszym nowym telewizorom BRAVIA! Nasz nowy panel Eco Dashboard skupia wszystkie ustawienia ekologiczne w jednym miejscu, dzięki czemu jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Możesz bez problemu zaoszczędzić energię, niewgłębiając się w skomplikowane definicje techniczne.*

Wysokiej jakości obrazy dzięki wyrazistej, czystej czerni OLED

Dostrzeż każdy szczegół nawet w oślepiającym świetle lub głębokim cieniu. Ten telewizor z wyświetlaczem OLED, dzięki procesorowi Cognitive Processor XR™ maksymalnie poprawia jakość obrazu, dając wyjątkowo realistyczny efekt.

Czysta czerń. Szczytowa jasność. Niezwykły kontrast.

Technologia XR OLED Contrast Pro uwypukla kolory i kontrast w jasnych obszarach. Dzięki przetwornikowi temperatury oraz panelowi wysokiej luminacji Cognitive Processor XR™ sprawdza temperaturę ekranu i szczegółowo kontroluje jasność.

Dostrzeż każdy odcień, bez względu na to, co oglądasz, dzięki zwiększonemu nasyceniu kolorów

Ponad miliard kolorów odzwierciedlonych z subtelnymi różnicami widocznymi w rzeczywistości. Nasza technologia XR Triluminos Pro™ z szerokim spektrum kolorów, działająca w oparciu o procesor Cognitive Processor XR™, zapewnia naturalne odcienie w każdym szczególe.

Mniejszy hałas. Mniejsze rozmycie. Większa wyrazistość każdego obrazu.

XR Clear Image ogranicza poziom hałasu dzięki wykorzystaniu podziału na strefy, analizie klatki dynamicznej i minimalizacji rozmycia.1

Płynna, szybo tocząca się akcja dzięki przetwarzaniu inteligentnej detekcji ruchu

System XR OLED Motion niweluje rozmycie za pomocą detekcji i analizy krzyżowej najważniejszych elementów wizualnych na kolejnych klatkach. Tworzy i wstawia dodatkowe klatki między oryginalnymi, by osiągnąć bardziej płynną, wyraźniejszą akcję.

PRIMESUPPORT – POMOC TECHNICZNA I PRIORYTETOWE WSPARCIE SERWISOWE

Posiadaczom profesjonalnych telewizorów serii FW przysługuje trzyletni pakiet PrimeSupport, na który składają się wyjątkowe korzyści. Najważniejszą z nich jest świadczona w standardzie usługa wymiany na fabrycznie nowy zamiennik zamiast naprawy. To bardzo istotne ułatwienie dla osób ceniących swój czas. Sony dodatkowo umożliwia wykupienie pakietu PrimeSupport Plus, która wydłuża trzyletnią opiekę w ramach standardowego pakietu PrimeSupport o kolejne dwa lata i zapewniających dostęp do specjalistycznego wsparcia oraz pomocy technicznej przez 5 lat od daty zakupu.

Sony Prime Support
Procesor Sony X1 $K

Rozdzielczość 4K (3840 x 2160 pikseli)

Obraz 4K składa się z ponad 8 milionów pikseli. Ma czterokrotnie większą rozdzielczość niż obraz Full HD, dzięki czemu zapewnia lepsze wrażenia wizualne w zastosowaniach biurowych, szkolnictwie i rozwiązaniach do oznakowania cyfrowego.

Większa płynność ruchu

Technologia XR OLED Motion sprawia, że nawet szybka akcja pozostaje płynna i wyraźna. Precyzyjne sterowanie ruchomymi obrazami minimalizuje rozmycie, zachowując ich realizm i zmniejszając straty jasności podczas bardzo szybkich scen.

Sony Reality Creation
System Android TV w telewizorze Sony

SYSTEM ANDROID TV

Platforma Android TV to przepustka do świata aplikacji i materiałów z Internetu. Funkcja wyszukiwania głosowego pozwala nawet szukać takich materiałów bez użycia klawiatury.

Google Chromecast i Apple Airplay

Technologie Google Chromecast built-in i Apple Airplay pozwalają przesyłać materiały z własnego urządzenia na duży ekran monitora BRAVIA.

Sony Reality Creation
Android TV - sterowanie głosem

Jeszcze większy komfort

Urządzenie jest standardowo objęte 3-letnią gwarancją z usługą natychmiastowej wymiany przez lokalnego partnera, w miarę możliwości na miejscu u klienta. Można też wybrać przedłużenie ochrony o kolejne 2 lata.

Wyszukiwanie głosowe — powiedz, co chcesz obejrzeć

Dzięki wyszukiwaniu głosowemu szybko i łatwo znajdziesz atrakcyjne nowości. Wypowiedz tytuł programu lub filmu, który chcesz obejrzeć, lub poproś o propozycje, mówiąc „znajdź filmy akcji”. Naciśnij jedynie przycisk wyszukiwania głosowego na pilocie

Rekordowo niskie opóźnienia w trybie gry

Dźwięk rozchodzący się ze środka ekranu idealnie odzwierciedla akcję

Ekran wibruje, zmieniając każdą swoją część w głośnik, dzięki czemu powstają potężne efekty akustyczne, które poruszają się razem z obrazem. Dzięki Acoustic Surface Audio +™ dźwięk rozchodzi się bezpośrednio z właściwego miejsca na obrazie. Efekt pozwala jeszcze bardziej zagłębić się w doświadczeniu oglądania niż w przypadku konwencjonalnego odbiornika, gdzie dźwięk wychodzi spod ekranu.

Twoja cała rozrywka weszła na wyższy poziom dźwięku przestrzennego 3D

Technologia XR Surround wirtualnie tworzy dźwięk przestrzenny, wykorzystując jedynie głośniki telewizora do kreowania efektu dźwięku 3D bez konieczności umieszczania głośników pod sufitem lub stosowania głośników typu „up-firing”. Nasze telewizory BRAVIA XR™ są kompatybilne z Dolby Atmos®.

Cała rozrywka w jednym miejscu

Ponad 700 000 filmów i seriali telewizyjnych – wszystkie zostały pogrupowane tematycznie i gatunkowo, tak aby każdy użytkownik mógł znaleźć coś dla siebie.

Po prostu powiedz, co chcesz zobaczyć – bezdotykowe wyszukiwanie głosowe

Wyszukuj ulubione materiały szybciej, korzystając z wyszukiwania głosowego. Możesz szybko znaleźć program lub film, wypowiadając ich tytuł lub wyszukać głosowo, mówiąc np. „znajdź filmy akcji”. Aby rozpocząć, powiedz „OK, Google”.

Auto HDR Tone Mapping (automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR)

Funkcja Auto HDR Tone Mapping natychmiastowo optymalizuje ustawienia HDR w trakcie początkowej konfiguracji PS5™. Detale i rzeczywiste kolory dojrzysz nawet w ciemnym cieniu i jasnym podświetleniu.

Auto Genre Picture Mode (dostosowywanie trybu obrazu do gatunku gry)

Telewizor BRAVIA™ automatycznie przełącza tryb gry w PS5™, aby zminimalizować opóźnienia i skrócić czas reakcji. Przełącza z powrotem w tryb standardowy w trakcie oglądania filmów, aby zwiększyć ekspresję scen.

Menu gier – wszystkie ustawienia gier w jednym miejscu

Nigdy wcześniej dostosowanie statusu w grze, ustawień ani funkcji pomocniczych nie było tak łatwe. Wszystkie niezbędne elementy konfiguracji pod ręką.

Powierzchnia Metal Flush Surface ze smukłą ramką

Wysokiej klasy design dzięki ekstremalnie cienkiej i prostej metalowej ramie sprawia, że wzrok osoby oglądającej skupia się naturalnie na obrazie, a nie na tym, co go otacza.

Prestiżowa trójstronna podstawa – stylowa i wielofunkcyjna, inteligentna i wielofunkcyjna

Trójstronna podstawa daje możliwość wyboru standardowego ustawienia, które pozwala skupić się na obrazie, wąskiego ustawienia w przypadku mniejszych półek i ustawienia soundbara dla idealnego rozmieszczenia dźwięku.

Wszystkie ustawienia eko w jednym miejscu

Pulpit ECO Dashboard zawiera wszystkie ustawienia eko, co ułatwia ich zmianę – osobno lub razem.
X-tended Dynamic Range PRO

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość4K UltraHD (3840×2160)
Technologia wyświetlaniaOLED 120Hz
Przekątna83 cale
Szczytowa jasność HDR700 cd/m2
Obsługiwane formaty HDRHDR10 / HLG / Dolby Vision
PołączeniaEthernet / Wi-Fi / Bluetooth
Wymiary1850mm x 1067mm x 53mm (bez podstawy)
Waga42 kg (bez podstawy)