PRODUKT ARCHIWALNY

SONY FWD-77A1
REFERENCYJNY OLED SONY

Sony FWD-77A1 wzbudził prawdziwą sensację na targach CES 2017 w Las Vegas – był to pierwszy OLED japońskiego producenta, który przebojem wdarł się na szczyt najlepszych telewizorów na rynku. W kuluarach od dłuższego czasu mówiło się o tym, że prekursor technologii OLED wkrótce zaprezentuje model dla konsumentów i tak też się stało. Sony nie zasypiało przez ostatnie lata gruszek w popiele i dzięki doświadczeniu serii Bravia, zaprezentowano od razu model, który śmiało można określić mianem referencji. Odwzorowanie barw, kontrast, matryca 120Hz z systemem Motfionflow, potężny procesor X1 – a to wszystko w ogromnym rozmiarze 77 cali. Producent nie poprzestał jedynie na użyciu rewelacyjnej matrycy OLED, ale zaimplementował w niej wszystkie najbardziej charakterystyczne funkcje, dzięki którym telewizory Sony cieszą się takim powodzeniem na całym świecie. Autorska technika „Reality Creation” z flagowym systemem „Łagodnej Gradacji” upiększa obraz z kanałów telewizyjnych do poziomu nieosiągalnego przez inne wyświetlacze. Na deser dostajemy system Android TV w najnowszej wersji, który umożliwia rozbudowanie funkcjonalności urządzenia do niespotykanych wcześniej poziomów. Aplikacje strumieniujące, przeglądarki plików, a nawet gry! To wszystko oczywiście w pełnym 4K, wraz z efektem HDR i szeroką paletą barw.

Sony FWD-77A1

UNIKALNA PODSTAWA

Za ekranem znajduje się bardzo solidna „podpora”, w której zintegrowane zostały wszystkie złącza, oraz układy logiki. Jest ona nierozłączna z ekranem i w takim złożonym stanie znajduje się w fabrycznym kartonie. Rolą użytkownika jest tylko odpowiednio ją odchylić i umocować wspornik (by nie powróciła do swojej złożonej pozycji). Cały telewizor wygląda równie szykownie od tyłu, ponieważ do „nogi” dołączono elegancką maskownicę. Konstrukcja taka wygląda bardzo niecodziennie. Istnieje oczywiście możliwość powieszenia, aczkolwiek cała stopa pozostanie przytwierdzona do ekranu w pozycji złożonej. Referencyjny OLED Sony nie mógł sobie pozwolić na „zwykłe” rozwiązania, bo w tym segmencie jedną z ważniejszych cech jest niebanalność.

Sony FWD-77A1

ACOUSTIC SURFACE – DŹWIĘK PROSTO Z EKRANU

Przełom w kwestii dźwięku wydobywającego się z telewizora to technologia Acoustic Surface od Sony. Sprawia ona, że w drgania wprawiana jest powierzchnia ekranu i to z niej wydobywa się dźwięk. Elementy generujące wibracje umiejscowione są z tyłu ekranu. W efekcie otrzymujemy super-elegancki wygląd, pozbawiony jakiegokolwiek widocznego głośnika, a także bardzo precyzyjną lokalizację źródła dźwięku! Moc takiego zestawu to 50W, a więc naprawdę dużo jak na telewizor. Dźwięk jest bardzo naturalny, do tego świetnie pozycjonowany. Dwa umieszczone za ekranem innowacyjne siłowniki powodują drgania, tworząc dźwięk, których porusza się w obrazie, dzięki czemu dialogi i efekty specjalne dochodzą z właściwego miejsca. Subwoofer zapewnia głębokie oraz potężne tony niskie podczas dynamicznych scen akcji. ClearAudio+ to pakiet technologii audio firmy Sony umożliwiający automatyczne optymalizowanie dźwięku z telewizora, aby zapewnić bardziej naturalne i intensywne wrażenia podczas oglądania.

WYRAŹNY RUCH W KAŻDEJ KLATCE, IDEALNY DO SPORTU I DYNAMICZNEJ AKCJI

Na niektórych ekranach sport i sceny z szybko zmieniającym się obrazem wyglądają na rozmyte. Nasza najnowsza technologia X-Motion Clarity sprawia, że wszystko jest płynne, jasne i wyraźne. Każde „mignięcie” jest indywidualnie sterowane, a jego czas trwania jest zoptymalizowany. Ponadto w razie konieczności można zwiększyć jasność, więc niczego nie przeoczysz. W połączeniu z matrycą 120Hz, każdy ruch jest idealnie ostry. Unikalność funkcji X-Motion Clarity polega na tym, że w przeciwieństwie do innych telewizorów odświeżanie matrycy polega nie na wygaszeniu całej klatki, a jedynie jej fragmentu. Potężny procesor X1 analizuje każdy fragment obrazu i w czasie rzeczywistym dynamicznie zmienia oświetlenie pojedynczych stref. Rozwiązanie jest przełomowe, bo zachowuje jednocześnie wysoką ostrość i oraz jasność całego obrazu.

Technologia X-Motion Clarity

PRIMESUPPORT – POMOC TECHNICZNA I PRIORYTETOWE WSPARCIE SERWISOWE

Posiadaczom profesjonalnych telewizorów serii FW przysługuje trzyletni pakiet PrimeSupport, na który składają się wyjątkowe korzyści. Najważniejszą z nich jest świadczona w standardzie usługa wymiany na fabrycznie nowy zamiennik zamiast naprawy. To bardzo istotne ułatwienie dla osób ceniących swój czas. Sony dodatkowo umożliwia wykupienie pakietu PrimeSupport Plus, która wydłuża trzyletnią opiekę w ramach standardowego pakietu PrimeSupport o kolejne dwa lata i zapewniających dostęp do specjalistycznego wsparcia oraz pomocy technicznej przez 5 lat od daty zakupu.

Sony Prime Support
Procesor Sony X1 $K

UDOSKONALONY PROCESOR 4K X1

Nowy, udoskonalony procesor X1 jest dwukrotnie bardziej wydajny, niż w poprzedniej generacji telewizorów BRAVIA. Sony słynie z rewelacyjnych algorytmów inteligentnej interpolacji połączonej z redukcją szumów. Kolory poddawane są indywidualnej korekcie, podobnie jak kontrast każdej klatki. Obraz z telewizji naziemnej jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze.

TECHNOLOGIA REALITY CREATION

Dzięki tej technologii przetwarzania obrazu materiały Full HD znacznie bardziej przypominają jakością obraz 4K Ultra HD. Sytstem tworzenia realizmu pozwala uwypuklić niektóre walory obrazu i zamaskować niedoskonałości przy słabym sygnale. Rewolucyjna funkcja łagodnej gradacji wygładza niepłynne przejścia tonalne, spotykane szczególnie często w ciemych partiach obrazu.

Sony Reality Creation
System Android TV w telewizorze Sony

SYSTEM ANDROID TV

Android TV to najbardziej rozbudowany system operacyjny dla telewizorów. Praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji, ogromna ilość dostępnych aplikacji, sterowanie głosem. Android daje zdecydowanie największe możliwości jeśli chodzi o funkcjonalność. Pozwala rozbudowywać telewizor o nowe aplikacje i dodatki.

TECHNOLOGIA REALITY CREATION

Dzięki tej technologii przetwarzania obrazu materiały Full HD znacznie bardziej przypominają jakością obraz 4K Ultra HD. Sytstem tworzenia realizmu pozwala uwypuklić niektóre walory obrazu i zamaskować niedoskonałości przy słabym sygnale. Rewolucyjna funkcja łagodnej gradacji wygładza niepłynne przejścia tonalne, spotykane szczególnie często w ciemych partiach obrazu.

Sony Reality Creation
Android TV - sterowanie głosem

POWIEDZ, CO CHCESZ OBEJRZEĆ

Możesz szybciej niż kiedykolwiek znaleźć ulubione treści, używając swojego głosu. Dzięki wyszukiwaniu głosowemu unikasz skomplikowanej nawigacji i męczącego wpisywania – wystarczy zapytać.

SUPER NISKIE OPÓŹNIENIA

Telewizory Sony posiadają dedykowany tryb dla graczy, w którym opóźnienie obrazu jest mikroskopijne – zmierzone wynosi zaledwie 23 milisekundy! To czas między akcją gracza, a reakcją telewizora. Jest to szczególnie istotne w grach sieciowych, gdzie milisekundy mogą decydować o zwycięstwie lub porażce. Podłącz konsolę do telewizora i wykorzystaj przewagę, jaką dają najnowsze telewizory Sony.

Rekordowo niskie opóźnienia w trybie gry

SZEŚCIOKROTNIE WYŻSZY KONTRAST – X-TENDED DYNAMIC RANGE PRO

Po raz kolejny pierwsze skrzypce gra tutaj zastosowany procesor X1. Dzięki inteligentnej i dynamicznej analizie scen, możesz cieszyć się pięknymi nocnymi widokami, pełnymi jasnych świateł i głębokiej czerni.  X-tended Dynamic Range PRO sprawia, że ciemne sceny są jeszcze ciemniejsze, a jasne jaśniejsze. W przypadku ciemnych partii, takich jak nocne niebo, zobaczymy smolistą czerń. Z drugiej strony w trakcie wschodu słońca, telewizor włączy podświetlenie na maksimum tak, że obraz wręcz porazi swoją jaskrawością.

W połączeniu z HDR10 zobaczymy obraz o jasności, który dotychczas był nieosiągalny dla telewizorów poprzedniej generacji. X-tended Dynamic Range PRO to także inteligentne zarządzanie podświetlaniem stref w telewizorze, które w zależności od wyświetlanej zawartości mogą zmieniać natężenie światła. W technologii LED to jedyny sposób, aby osiągać głęboką czerń i jasne światła, bez skutków ubocznych. Dynamiczny kontrast sceny rośnie do wartości nieosiągalnych dla urządzeń z podświetleniem krawędziowym.

X-tended Dynamic Range PRO

KOLORY NASYCONE DO MAKSIMUM – TECHNOLOGIA TRILUMINOS

Odkryj żywe, realistyczne kolory dookoła. Wyświetlacze TRILUMINOS Display korzystają z szerszej palety barw, zapewniając wierne odwzorowanie barw i cieni. Ta autorska technologia Sony towarzyszy nam już od kilku lat, a w Sony FWD-77A1 widzimy jej kolejne wcielenie. Rozwiązanie sprowadza się w praktyce do zastosowania diod pokrytych luminoforem PFS, którą japoński producent dopracowuje z generacji na generację. Dzięki niemu ekran pozwala pokazać aż 95% barw z szerokiej palety DCI-P3 wykorzystywanej w standardach kinowych!

Ekstremalnie czerwony lakier samochodowy, błyszczące neony czy błękit egzotycznego nieba jeszcze nigdy nie wyglądały tak realistycznie. Przy kompatybilnych źródłach, takich jak płyty UHD Blu-ray, YouTube w HDR czy Netflix, kolory będą znacznie wierniejsze i wciągną widza w sam środek akcji. Nie ma tutaj żadnego haczyka – szeroka przestrzeń barw nie uwypukla w żaden sposób sztucznie barw, ale pozwala pokazać kolor w sposób, który był po prostu niedostępny w poprzedniej generacji urządzeń takich jak DVD i Blu-ray.

Technologia Sony Triluminos

DLA KOGO?

Sony FWD-77A1 to referencyjny OLED Sony dla pasjonatów wielkiego ekranu w najlepszej jakości. Flagowy model Sony w tej technologii to przekątna 77 cali, unikalna podstawa, potężny procesor X1 i wyjątkowy system Acoustic Surface. Producent nie szedł tu na kompromisy, dając użytkownikom wysoką jasność w trybie HDR, matrycę 120Hz z systemem Reality Motion, obsługę HDR10 i Dolby Vision, a także wiele innych funkcji, które sprawiają, że FWD-77A1 to prawdziwa perła wśród telewizorów. Ponadto 77 cali to największa przekątna, z jaką możemy aktualnie kupić telewizor OLED! Nie ma wątpliwości, że fani referencyjnej jakości obrazu sięgną po odbiornik od Sony, bo jego głównym atutem jest absolutnie rewelacyjna jakość obrazu, która w połączeniu z autorskimi technologiami i unikalnym wyglądem sprawi radość właścicielowi jeszcze wiele lat po zakupie.

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość4K UltraHD (3840×2160)
Technologia wyświetlaniaOLED
Przekątna77 cali
Szczytowa jasność HDR700 cd/m2
Obsługiwane formaty HDRHDR10 / HLG / Dolby Vision
PołączeniaEthernet / Wi-Fi / Bluetooth
Wymiary1721mm x 997mm x 99mm
Waga37,8 kg