KURSY, SZKOLENIA I CERTYFIKATY

Lista najważniejszych kursów, szkoleń i certyfikacji jakie zdobyła firma na przestrzeni ostatnich lat

 

Home Cinema Design Masterclass 2018

Zaawansowany kurs dla specjalistów z branży prowadzony przez 3 najbardziej renomowanych fachowców ze swojej dziedziny:

  • Joel Silver – założyciel i prezes organizacji ISF zajmującej się standardami obrazu i szkoleniem zarówno instalatorów, kalibratorów, producentów jak i ludzi z branży video.
  • Anthony Grimani – najbardziej chyba ceniony „guru” z dziedziny akustyki i dźwięku. Człowiek uhonorowany wieloma nagrodami za osiągniecia w dziedzinie dźwięku jak i akustyki pomieszczeń odsłuchowych.
  • Theo Kalamorakis – przez niektórych nazywany „ojcem kina domowego”, człowiek który przeniósł koncepcję Sali kinowej i zaadoptował ją do warunków domowych. Projektant i architekt najlepszych sal kinowych w domach prywatnych na całym świecie. Każdy z nich prowadził swój własny panel poświęcony wybranym zagadnieniom ze swojej dziedziny.

Home Theater Audio and Acoustics

Anthony Grimani, PMI

PART I

Pierwsza część kursu skupiająca się na podstawach dźwięku, reprodukcji dźwięku, transmisji oraz odbiciach dźwięku. Elementy mające największy wpływ na jakość dźwięku w systemie kinowym.

PART II

Druga część kursu skupiająca się na konstrukcjach zestawów głośnikowych i ich ograniczeniach. Jaki jest przepis na prawidłowy zestaw nagłośnienia, jakie musi mieć parametry i jaką konstrukcję, aby spełnił niezbędne kryteria jakościowe, a także o kierunkowości zestawów jako jednym z kluczowych kryteriów oceny jakości kolumn głośnikowych.

PART III

Trzecia część kursu skupiająca się na wyborze odpowiednich zestawów głośnikowych, parametrach pomieszczeń kinowych, zasadach izolacji akustycznej oraz adaptacji akustycznej.

Configuring and Accessing the Latest Surround Formats

szkolenie z kina domowego

Szef działu szkoleniowego koncernu Sound United przedstawia różnice pomiędzy dźwiękiem kanałowym a obiektowym, wyjaśniając w jaki sposób produkty Denon oraz Marantz radzą sobie z nowymi formatami. Motywem przewodnim były nowe formaty Dolby Atmos, Auro-3D oraz DTS:X. W oparciu o doświadczenie i wiedzę trener pokazał w jaki sposób można zoptymalizować dźwięk immersyjny, adoptując go do posiadanej konfiguracji. Nie odbyło się również bez kilku tricków i złotych zasad, jakie ma w rękawie trener…

Essentials of Audio-Visual Rack Design

Jeśli myślicie, że wiecie wszystko na temat „obszywania” szaf rackowych i zasadach planowania rozmieszczenia urządzeń oraz komponentów wewnątrz szafy na sprzęt audio-video – to najprawdopodobniej się mylicie. Kurs prowadzony przez Nick Pidgeon’a  z firmy Visualization Ltd która zajmuje się profesjonalnie przygotowaniem szaf rackowych pod instalacje audio-video na całym świecie. Realizują projekty na całym świecie zarówno dla niewielkich firm, jak i korporacji typu Google, czy Facebook.

ADVANCED LIGHTING DESIGN FOR CINEMA DESIGNERS

Kurs realizowany w ramach CEDIA dla firm projektujących I instalujących systemy kinowe i prywatne kina. Zasady doboru oraz decyzje jakimi powinien się kierować projektant systemów podczas pracy nad kinem. Rozmawiając o Sali kinowej koncentrujemy się zwykle na obrazie, dźwięku czy też zastosowanym sprzęcie. Podczas gdy oświetlenie jest równie ważnym elementem mającym wpływ nie tylko na estetykę, ale także na bezpieczeństwo, kontrast obrazu, wyświetlane na ekranie kolory a także umożliwienie połączenia różnych czynności i funkcji które chcemy zrealizować w pomieszczeniu kinowym.

Kurs głęboko wnikał w zagadnienia związane z prawidłowym zaprojektowaniem oświetlenia i jego wpływie na wysoką jakość systemów w AV.

Home Cinema Design Workshop

Stworzenie wysokiej klasy kina domowego nie może opierać się na subiektywnych odczuciach i decyzjach osób odpowiadających za system. Każdy parametr wpływający na efekt końcowy instalacji podlega określonym standardom, które powinny być przestrzegane, jeśli chcemy zaznać prawdziwie kinowych przeżyć. Zasady obowiązujące podczas tworzenia systemu kinowego muszą bazować na obliczeniach inżynierskich, a nie na subiektywnej ocenie projektanta.

CEDIA

Performance Theater Engineering

Kino to w 50% obraz a w 50% dźwięk, te 2 elementy zapewniają spójność przekazu, która sprawia że będziemy w stanie przeżywać emocje związane z odtwarzanym materiałem audio-video. Stąd na etapie projektowym należy zadbać, aby każdy nawet najdrobniejszy element był przemyślany i zgodny ze sztuką i standardami kinowymi.

Szkolenie było prowadzone przez Sama Cavitta, który jest człowiekiem legendą i jednocześnie szkoleniowcem CEDIA i jednocześnie pierwszym na świecie i jednym z 6 kalibratorów systemu kinowego ARCOS (Master ARCOS Calibrators).

Home Acoustics Alliance

Kino to w 50% obraz a w 50% dźwięk, te 2 elementy zapewniają spójność przekazu, która sprawia że będziemy w stanie przeżywać emocje związane z odtwarzanym materiałem audio-video. Stąd na etapie projektowym należy zadbać, aby każdy nawet najdrobniejszy element był przemyślany i zgodny ze sztuką i standardami kinowymi.

Szkolenie było prowadzone przez Sama Cavitta, który jest człowiekiem legendą i jednocześnie szkoleniowcem CEDIA i jednocześnie pierwszym na świecie i jednym z 6 kalibratorów systemu kinowego ARCOS (Master ARCOS Calibrators).

STEWART FilmScreen certyfikacja

Stewart FilmScreen jest legendarnym producentem ekranów projekcyjnych, uchodzących za najlepsze w branży. Szkolenie dotyczyło znaczenia i wpływu jaki na jakość projekcji ma dobór właściwego materiału projekcyjnego. W jaki sposób dobiera się ekrany, sposób działania poszczególnych typów powierzchni w zależności o typu i specyfiki instalacji.

COLORFACTS certyfikacja

Drugi w Polsce certyfikowany instalator dysponujący sprzętem pomiarowym i oprogramowaniem do kalibracji obrazu Colorfacts,

 

System Integrator 2017

Zarządzanie projektem instalacji systemów audio-video w oparciu o pakiet D-tools. Etapy prowadzenia projektu, dokumentacja projektowa, weryfikacja poprawności wykonania poszczególnych etapów i prac instalacyjnych.

D-tools

ISF Imaging Science Foundation

certyfikat ISF cinematic

Kilkudniowe szkolenie z zakresu znajomości standardów video i kalibracji urządzeń projekcyjnych. Czyli wiedza na temat co należy zrobić, aby system video wyglądał zgodnie z intencją osób pracujących nad kręceniem filmu. Szkolenie zakończone pozytywnie zdanym egzaminem i certyfikatem potwierdzającym wiedzę z zakresu kalibracji obrazu.

Sim2 International Technical Training

certyfikat Sim2

Szkolenie w siedzibie włoskiego producenta referencyjnych projektorów kinowych związane z nauką rozpoznania problemów technicznych i naprawie urządzeń projekcyjnych.

Sim2

Sim2 Training

Cykl szkoleń związanych z nowymi technologiami, produktami wprowadzanymi do sprzedaży oraz sposobach na uzyskanie 100% możliwości z projektorów Sim2.

Sim2

CONTROL4 certyfikacja

Szkolenie z programowania oraz konfiguracji systemów automatyki i sterowania amerykańskiej firmy Control4.

JOE KANE training

Szkolenie prowadzone przez guru świata video na temat kalibracji projektorów video, metodach dobierania ekranów projekcyjnych do różnych warunków oraz czym jest „dobry” obraz. Twórcy i współtwórcy wielu formatów i standardów telewizyjnych.

Designing a super cinema – “the best of the best”

Czy jest możliwe stworzenie bezkompromisowego projektu Sali kinowej? W jaki sposób prowadzić projekt budowy prywatnego kina, kiedy dysponujemy nieograniczonym budżetem. Tworzenie Sali kinowej to kompromisy i cała sztuka to je zrozumieć i umieć nimi zarządzać.

Guy Singleton, CEDIA

Immersive Audio – unified 3D speaker layouts for multiple listeners

Aktualnie występujące format dźwięku przestrzennego I sposoby ich adaptacji. Wykorzystanie możliwości jakie oferują nam najnowsze formaty dźwięku 3D: Auro 3D, DTS-X i Dolby Atmos w różnej wielkości pomieszczeniach.

Arnaud Laborie, Trinnov

Principles of Project Management

Zasady prowadzenia projektów instalacyjnych. Główne zasady i fazy zarządzania projektem. Planowanie i rozpoznanie zagrożeń podczas prac nad inwestycjami.

Simon Buddle

Sales, Estimating and the Art of Proposals

Właściwe przygotowanie wyceny realizacji projektu audio-video na rynku rezydencjalnym. O czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę, aby współpraca pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu przebiegała bezproblemowo i z uszanowaniem wszystkich stron.

Rich Green

Murideo

Jeff Murray

4K60 4:4:4 and HDR Distribution and Solutions

Dystrybucja materiału HDR i rozwiązania 4K60 4:4:4. Wymogi standardu HDMI 2.0 i problemy wynikające z różnic w implementacji standardu HDMI przez różnych producentów.

Final Fox and Hound

Narzędzia i metody służące do weryfikacji poprawności przesyłania materiału 18Gbps za pośrednictwem złącza HDMI.

New and Emerging Technologies

Implementation of High Bandwidth Infrastructure, HDR and BT 2020

Możliwości i zagrożenia zawiązane z implementacją 4K HDR. Zasady działania HDMI oraz HDCP w ujęciu historycznym I standardzie HDCP 2.2. Sposoby transmisji i weryfikacji poprawności transmisji 18Gbps.

Room Tuning Techniques

Pokój jako najważniejszy element systemu audio. Wpływ pochłaniania, rozpraszania i odbijania fal dźwiękowych na jakość dźwięku.

Anthony Grimani

Alcons Audio Residential & Studio Solutions

Alcons

Alcons to jeden z ciekawszych producentów systemów nagłośnienia. Od kilku lat firma skoncentrowała część swojej uwagi na rynku rezydencjalnym, adoptując swoje większe konstrukcje znane z kin komercyjnych do instalacji domowych. Potężna dynamika, czystość i swoboda grania. Bez zniekształceń i wszelkich niedogodności typowych dla rozwiązań wstęgowych.

CINEMATIC