Dlaczego Procella Audio?

Procella Audio specjalizuje się w produkcji głośników kinowych i komponentów audio, których miejscem docelowym jest profesjonalna sala kinowa lub prywatne kino.

Procella Audio została założona przez Andreasa Uggelberga i Gerbena Van Duyla, którzy swoje doświadczenie zdobywali pracując w firmie DTS (Digital Theatre Systems) – lidera w zakresie wielokanałowego kodowania dźwięku przestrzennego. Mając trudności ze znalezieniem właściwego systemu nagłośnienia do wzorcowej sali kinowej, jaką projektowali na potrzeby centrali DTS, doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie samodzielne zaprojektowanie i stworzenie zespołów głośnikowych. I tak powołali do życia firmę, która od 2006 zajmuje się produkcją systemów nagłośnienia zapewniających dźwięk w jakości znanej dotychczas wyłącznie z profesjonalnych kin.

Produkty Procella Audio charakteryzują się wysoką jakością i dbałością o najmniejsze szczegóły dźwięku. Można je spotkać w najlepszych na świecie instalacjach kina domowego, w tym w pierwszym na świecie certyfikowanym przez THX projekcie budowy domowej sali kinowej.

Zdolność do reprodukcji referencyjnych poziomów THX – brak kopułek wysokotonowych

Większość producentów wykorzystuje w swoich konstrukcjach przetworniki wysokotonowe na bazie miękkich kopułek, z których praktycznie żadne nie są w stanie odtworzyć odpowiedniego poziomu ciśnienia akustycznego wymaganego do odczuwania prawdziwie kinowych wrażeń, pozbawionych dystorsji i kompresji dynamiki. Procella Audio to głośniki zaprojektowane z myślą o odtwarzaniu czystego i wysokiej jakości dźwięku na poziomie referencyjnym kin z certyfikatem THX. Do realizacji tego celu wykorzystują ciśnieniowy przetwornik wysokotonowy.

Bardzo wysoka jakość dźwięku

Wiele głośników zdolnych do reprodukcji na poziomie referencyjnym nie brzmi zbyt dobrze. Procella Audio to jedna z niewielu firm, która produkuje urządzenia brzmiące wyśmienicie zarówno w zastosowaniu filmowym, jak i podczas odsłuchu muzyki. Koncerty zapisane na płytach Blu-ray brzmią po prostu fenomenalnie!

Kompaktowe wymiary

Niewielkie rozmiary i smukła budowa zostały przemyślane pod kątem łatwej integracji w ściankach baffle wall oraz do wieszania na ścianach. Dzięki temu instalatorzy potrzebują znacznie mniej miejsca na zabudowy i ukrycie głośników niż przy alternatywnych konstrukcjach. Potężny subwoofer z 2 głośnikami 18 calowymi posiada głębokość jedynie 30 cm!  Zaś głębokość najmniejszego zestawu – P5V – wynosi jedyne 10cm.

Stała kierunkowość

Opatentowana technologia budowy głośników zapewnia bardzo małe zniekształcenia oraz równomierną propagację dźwięku, zapobiegając tym samym problemom związanym z szerokością wiązki akustycznej zmieniającej się wraz z częstotliwością. Dzięki temu w znaczący sposób obniżono wymagania adaptacji akustycznej pomieszczenia.
Prywatne kino czy profesjonalna sala kinowa – Procella Audio zapewni doskonały dźwięk w każdym pomieszczeniu.

Wyrównana charakterystyka w osi i poza osią

Badania naukowe przeprowadzone przez dr Floyd Toole’a dla grupy Harman International potwierdziły jednoznacznie, że zdecydowana większość słuchaczy preferuje brzmienie o wyrównanej charakterystyce częstotliwościowej. Jednocześnie zwrócono uwagę na olbrzymie znaczenie charakterystyki poza osia główną głośnika. Wszystkie konstrukcje zestawów Procella bazują na mocno technicznym i naukowym podejściu do projektowania zestawów, co pozwala na stosowanie ich w studiach nagraniowych, filmowych oraz najlepszych salach kinowych.