Firma Sony od wielu lat dzierży miano lidera sprzedaży w segmencie projektorów do kina domowego i prywatnych salek kinowych. Wynika to najprawdopodobniej z atrakcyjnie wycenionej oferty, mnogości modeli i dostępnych rozwiązań a także bardzo niskiej awaryjności, którą cieszą się urządzenia producenta. Brzmi to jak gotowy przepis na sukces. Nie trzeba chyba dodawać, że wszystkie projektory kinowej Sony posiadają panele SXRD z natywną rozdzielczością 4K.

2024

Projektory do kina domowego Sony, takie jak modele Sony VPL-XW5000ES, XW7000ES, i flagowy GTZ-380, redefiniują domowe doświadczenia rozrywkowe, oferując niezrównaną jakość obrazu i wydajność. Model VPL-XW5000ES, wprowadzający technologię 4K HDR, zapewnia wyjątkową ostrość i głębię kolorów, co czyni go idealnym wyborem dla kinomanów. XW7000ES podnosi poprzeczkę dzięki jeszcze większej jasności i kontraście, co gwarantuje niesamowitą widoczność nawet w jasnych pomieszczeniach. Na szczycie oferty Sony znajduje się GTZ-380, który z rewolucyjną technologią projekcji laserowej i niespotykaną rozdzielczością zapewnia kinową jakość obrazu w domowym zaciszu. Dzięki tym projektom Sony kontynuuje swoją tradycję innowacji, oferując urządzenia, które są synonimem najlepszych domowych doświadczeń kinowych. Wybierając projektory Sony do swojego kina domowego, decydujesz się na doskonałość wizualną, która przeniesie Twoje filmy, gry i transmisje na zupełnie nowy poziom.

Rzutnikiem SONY VPL-GTZ380 producent postanowił zawalczyć o rynek najdroższych projektorów, stając w szranki z niezwykle jasnymi i mocnymi projektorami DLP pozwalającymi na naświetlenie ekranów i szerokości 5m i więcej. Tym razem jednak udało się ze stosunkowo niewielkiej konstrukcji wycisnąć aż 10 000 lumenów, dzięki czemu projekcja HDR w warunkach domowych nabiera dużego sensu. Produkt klasy Premium do dużych sal kinowych, media roomów i instalacji wysoce specjalistycznych.

Nowością w zestawieniu jest model Sony VPL-XW7000ES. Projektor posiada prawdopodobnie najlepszy stosunek ceny do jasności. Oferując 3200 Lumenów może zagwarantować jasny i wyrazisty obraz tak na wielkim ekranie jak i w jasnym salonie. Całkowicie nowa konstrukcja i platforma stworzona w 2022 roku.

Z kolei wprowadzając model Sony VPL-XW5000ES producent zaproponował nową, niespotykaną dotąd cenę dla urządzenia wyposażonego w natywny panel 4K oraz laserowe źródło światła. Doskonała jakość w bardzo niskim, jak na klasę produktu – cenie.

MODELE WYCOFANE bądź ZASTĄPIONE

Model SONY VPL-VW870ES to odpowiedź producenta na najlepszy projektor JVC, model DLA-Z1. Wysoka jasność, laserowe źródło światła i doskonałej jakości optyka. Rozwiązania, które wcześniej występowały jedynie we flagowcu VW5000ES. Ma to być oferta dla średniej wielkości salek kinowych, gdzie z racji na ograniczenia budżetowe nie jest możliwa instalacja modelu referencyjnego, ale właściciel oczekuje jednocześnie najwyższej jakości projekcji. Cena w okolicy 100 000 zł

Rzutnik SONY VPL-VW790ES jest najtańszym projektorem laserowym w ofercie producenta. Swoja ceną i jakością obrazu wprowadził sporo zamieszania na rynku projektorów klasy średniej. Model 2020/2021 zyskał funkcje, które dotychczas były oferowane jedynie w znacznie droższym modelu Sony VPL-VW870ES. Laserowy rzutnik domowy 4K przeznaczony jest do instalacji klasy średniej i wyższej. Super atrakcyjna cena sprawia, że projektor stał się hitem w swojej kategorii cenowej.

Rzutnik SONY VPL-VW590ES to domowy projektor kinowy, którego premiera miała miejsce we wrześniu 2020. Najwyższy model lampowy w ofercie producenta, zoptymalizowany pod kątem projekcji HDR. Wydajny procesor, funkcje poprawiające płynność i ostrość, a do tego mechanizm dynamicznej przysłony – sprawiają, że model ten jest asem w swojej kategorii cenowej. Spora uniwersalność i bardzo wysoka jakość obrazu w bardzo atrakcyjnej cenie! Do tego natywna rozdzielczość 4K i doskonałe HDR.

Sony VPL-VW290ES to oferta dla osób posiadających pokój do kina domowego lub myślących o instalacji projektora w salonie. Montaż projektora tej klasy jest niezwykle łatwy i przyjemny. Duże możliwości instalacyjne, obudowa dostępna w 2 kolorach i przystępna cena. Cechy te sprawiają, że to idealny model dla rozpoczynających swoją przygodę z wielkim kinem.

Projektor SONY VPL-VW5000ES to referencyjny projektor do sal kinowych i najlepszych systemów kina domowego. Oferuje wszystko “naj” co ma do zaoferowania japoński producent. Bardzo wysoka jasność w połączeniu z doskonałą czernią i genialnym efektem HDR sprawiają, ze to najlepszy projektor 4K oferujący najlepsze kino jakie można stworzyć w warunkach domowych. Cena w okolicy 280 000 zł.

Model SONY VPL-VW270ES to z kolei oferta dla osób poszukującego niedrogiego, ale dobrej jakości projektora 4K. Wysoka jasność pozwoli napędzić ekrany o sporych przekątnych. Dodatkowo wysoka jasność odwdzięczy się nam dobrej jakości efektami HDR podczas projekcji materiałów 4K w cenie około 22 000 zł.

Model SONY VPL-VW570ES to model kinowy, zastąpiony w IV kwartale 2020 modelem VPL-590ES. Model lampowy, wyposażony w układ dynamicznej przysłony poprawiającej jakość wyświetlanego obrazu. Dodatkowo układ manualnej przysłony pozwala na dostrojenie projektora do zmiennych warunków projekcyjnych oraz różnych formatów obrazu (SDR vs HDR). Spora uniwersalność o bardzo wysoka jakość obrazu w bardzo atrakcyjnej cenie! Do tego natywna rozdzielczość 4K w cenie około 33 000 zł. Model wycofany, zastąpiony nowszym modelem.

Model SONY VPL-VW760ES sporo namieszał na rynku projektorów domowych, ponieważ po raz pierwszy udało się producentowi rzutników zaoferować urządzenie z rozdzielczością natywną 4K i laserowym źródłem światła. Bardzo ciekawa propozycja do niedużych kin lub instalacji kina domowego w salonie, gdzie nie jest potrzebna bardzo wysoka jasność a projektor poza oglądaniem filmów, będzie wykorzystywany również do oglądania telewizji. Cenowo okolice 65 000 zł

Model SONY VPL-VZ1000ES to propozycja skierowana w stronę osób poszukującego doskonałej projekcji w niedoskonałych warunkach, czyli wszędzie tam gdzie zawodzą typowe rozwiązania projekcyjne. Urządzenie w kształcie prostokąta osadzamy w szafce lub specjalnie zaprojektowanym do tego celu meblu i cieszymy się bardzo wysokiej jakości projekcją z bliskiej odległości. Obraz możemy rzutować na białą ścianę, lub ekran specjalnego typu – umożliwiający projekcję w czasie dnia, przy trudnych warunkach oświetleniowych. Cena w okolicy 88 000 zł