Sim2 to włoski producent projektorów klasy premium z siedzibą w Pordenone. Od początku istnienia, szefowie firmy zdecydowali że będą koncentrowali się na produkcji urządzeń z segmentu High End. Wszystkie urządzenia są produkowane ręcznie pod okiem inżynierów Sim2. Każde urządzenie jest dogłębnie testowane i analizowane, tak aby po opuszczeniu fabryki oferowało jakość i doznania rodem z Sim2. Produkty zostały podzielone na 2 grupy:

  • stworzone z myślą o instalacji w salonach i pokojach użytkowych, gdzie oprócz jakości i parametrów technicznych kluczowy jest wygląd urządzenia
  • przeznaczone dla najbardziej wymagających miłośników rozrywki filmowej

Sim2 posiada olbrzymie tradycje i jest jednym z najdłużej funkcjonujących na rynku producentów rzutników kinowych. Rynku, który został zdominowany przez międzynarodowe korporacje i gigantów rynku audio-video. Pierwsze urządzenia były produkowane w technologii CRT i nadal możemy je spotkać działające w wielu instalacjach. Dominację w segmencie High End firma zdobyła dzięki modelom 3-chipowym DLP. Wprowadzając najmniejszy na świecie projektor 3-chipowy DLP, model C3X oferowany w wersji Lite oraz EVO.  Z czasem pojawiły się modele 1080p i wraz z nową era modele C3X 1080p oraz Lumis. Dzięki rozsądnej jak na ten segment i oferowaną jakość cenie, produkty szybko zdominowały segment projektorów kinowych klasy High End.

Od roku 2018 producent przykłada wiele starań aby stworzyć najlepsze projektory do systemów HDR oferując kompletne zestawy projekcyjne składające się z 2 projektorów. W ten sposób przełamana została bariera niewystarczającej jasności podczas projekcji HDR.