OPIS REALIZACJI

PRZESTRZEŃ DO WSPÓLNEJ PRACY

Zarys projektu

Naszym klientem jest międzynarodowa korporacja oferująca swoje usługi dla biznesu z zakresu finansów i księgowości, HR, sprzedaży i marketingu oraz przetwarzania danych. Świadcząc usługi na najwyższym poziomie korporacja dostrzegła potrzebę korzystania z zaawansowanych narzędzi multimedialnej komunikacji, współpracy i nowoczesnych form prezentacji w codziennej działalności i realizowanych projektach.

Do realizacji tego celu zostały stworzone 2 programy:

Creative Development – miejsce pracy kreatywnej z narzędziami wspomagającymi kreatywne myślenie oraz efektywną pracę w zespole.

International Virtual Development – przestrzeń umożliwiająca komunikację audiowizualną oraz kolaborację pomiędzy różnymi oddziałami Korporacji na
całym świecie.

instalacje audiowizualne

Zakres prac

Nasza firma została na pierwszym etapie zaproszona do złożenia oferty na koncepcję dla realizacji dużego projektu AV. W wyniku przeprowadzonego projektu zostaliśmy wyłonieni do opracowania koncepcji, a następnie stworzenia projektu dla systemów niezbędnych o realizacji przedsięwzięcia. Ostatnim etapem było złożenie oferty na generalne wykonawstwo.

Finalnie zostaliśmy odpowiedzialni za generalne wykonawstwo przebudowy oraz wykonania instalacji elektrycznych, bezpieczeństwa, klimatyzacji, wykończenia oraz oczywiście samych systemów audiowizualnych.

Creative Development

Zadaniem jednej z sal było stworzenie kreatywnej przestrzeni do wspólnej pracy, gdzie każdy z uczestników może podzielić się swoimi pomysłami oraz postępami w pracach. Tablice interaktywne dawały dostęp do materiałów cyfrowych z możliwością ich zapisania i przesłania do zasobów w chmurze, do których każdy z uczestników sesji miał możliwość dostępu.

Swoboda w zakresie pracy twórczej pozwalała na pisanie flamastrami po specjalnej farbie, którą były pomalowane ściany pomieszczenia.

Duży, ekran z funkcjami dotykowymi został połączony z dostępem do usług w chmurze aby zapewnić szybko dostęp do plików wspólnej pracy. Uczestnicy mogą prezentować swoje materiały także bezpośrednio z laptopów i urządzeń mobilnych za pomocą systemu Barco ClickShare.

przestrzeń do pracy

International Virtual Development

Główny element sali stanowi system wideokonferencyjny Crestron RL, czyli kompleksowe rozwiązanie pozwalające na przesyłanie wideo, dźwięku, udostępnianie interaktywnych treści oraz na swobodną komunikację pomiędzy użytkownikami Skype for Business (MS Lync). Rozwiązania korporacyjne klienta wymusiły pełną integrację z systemem MS Lync.

Na system składa się jednostka centralna z 10” panelem dotykowym, który steruje kodekiem wideokonferencyjnym oraz pozostałymi funkcjami Sali, dwa 55” monitory NEC V552 zintegrowane z nakładkami wielodotykowymi, kamera HD i mikrofon konferencyjny. Uzupełnieniem funkcji konferencyjnej jest stół interaktywny wyposażony w 40” monitor wielodotykowy firmy NEC z komputerem typu NUC i zainstalowaną aplikacją interaktywną wspomagające kreatywne myślenie.

Dla poprawienia komfortu użytkowników przewidziano zestaw Barco ClickShare umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku za pośrednictwem nadajników podłączanych do portu USB dowolnego komputera oraz jednostki centralnej.

Obsługa

Wygodne zarządzanie zasobami multimedialnymi oraz komfortem użytkowania poszczególnych sal umożliwiają 7” dotykowe panele sterujące marki Crestron oraz panele Apple iPad z zainstalowaną aplikacją sterującą Crestron Mobile Pro. Dzięki temu z łatwością można wybrać połączenie systemu wideokonferencyjnego, przełączać dowolne sygnały audio – video, sterować poziomem głośności, uruchomić monitory, projektory czy też zmienić poziom natężenia oświetlenia naturalnego i sztucznego. Niezawodność i bezawaryjność systemu sterowania gwarantują procesory Crestron PRO3 oraz CP3.

monitor dotykowy

Matrycowanie sygnałów AV

Za prawidłowe i szybkie przełączanie sygnałów audiowizualnych we wszystkich salach odpowiadają dwie duże modułowe matryce Digital Media marki Crestron, a system dystrybucji sygnału pomiędzy urządzaniami odbywa się po przewodzie komunikacyjnym kategorii 6. Dzięki możliwości pełnego matrycowania sygnałów AV Użytkownik ma możliwość wyświetlania sygnału z dowolnego przyłącza lub z systemu bezprzewodowej komunikacji na dowolnie wybranym monitorze lub projektorze w każdej z sal.

CINEMATIC