Głośniki montowane do ściany

Głośniki naścienne to grupa produktów, które są popularne wśród osób ceniących sobie wysoką estetykę pomieszczenia. Znajdują zastosowanie tam, gdzie ze względów technicznych niemożliwa jest instalacja głośników wewnątrz ściany oraz głośników niewidzialnych. Cechą charakterystyczną głośników Cornered Audio jest budowa przeznaczona do montażu w rogach pomieszczenia. Jest to szczególnie istotne, bowiem optymalną charakterystykę brzmienia otrzymamy wyłącznie przy montażu głośników w między dwiema ścianami o prostych kątach. Możliwe jest oczywiście umieszczenie głośników między innymi płaszczyznami o prostym kącie – na przykład między ścianą a sufitem. To bardzo popularne rozwiązanie w obiektach komercyjnych, takich jak restauracje, hotele czy kluby z muzyką. Oferta producenta składa się z kilku modeli, które różnią się głównie rozmiarem, a tym samym mocą generowanego dźwięku. Im większy głośnik, tym większe ciśnienie akustyczne jest w stanie wygenerować, a tym samym nagłośnić większe pomieszczenie.


Przykłady zastosowania

Kino domowe i salki kinowe

Głośniki Cornered Audio mogą być z powodzeniem stosowane w instalacjach kina domowego i małych salek kinowych. Ich głównym atutem jest fakt, że mogą zostać umieszczone w rogach, gdzie często na pierwszy rzut oka ciężko je zauważyć. Stosowane są głównie wtedy, gdy w pomieszczeniu ze względów technicznych nie można zamontować głośników w ścinach lub w suficie, a na podłodze ze względów praktycznych lub estetycznych inwestor nie chce montować kolumn głośnikowych. Cornered Audio doskonale wypełniają rogi pomieszczenia, które przeważnie i tak pozostają niezagospodarowane. Dodatkowo znajdują się na odpowiedniej wysokości, dzięki czemu nie zajmują cennej przestrzeni na podłodze. Oczywiście istnieje także opcja montażu pod sufitem, widoczna na przedstawionych zdjęciach.

Restauracje i inne obiekty komercyjne

Narożne głośniki Cornered Audio nadają się idealnie do nagłośnienia restauracji i innych obiektów komercyjnych. Stanowi o tym kilka kluczowych zalet: montaż w rogach pomieszczenia (głównie pod sufitem), rewelacyjne wkomponowanie się w otoczenie (na pierwszy rzut oka bardzo często ich w ogóle nie widać) oraz pokrycie dźwiękiem bardzo dużego obszaru. Rogi pomieszczenia to przeważnie niezagospodarowany obszar, który  w tym wypadku doskonale nadaje się na montaż głośników narożnych. To także naturalne miejsce do tego, żeby optymalnie rozłożyć dźwięk w całym pomieszczeniu. Sprzyja temu specjalna konstrukcja, która zapewnia dużą dyspersję, czyli szerokie pole rozchodzenia się dźwięku.

Sale konferencyjne

Sale konferencyjne to kolejne miejsce, do którego głośniki Cornered Audio są wręcz stworzone. Po raz kolejny uwypuklają się w nich zalety w postaci dyskretnej prezentacji, szerokiego pokrycia dźwiękiem i dedykowane narożnikom umiejscowienie. W przeciwieństwie do klasycznych głośników ściennych lub dedykowanych sufitowych, główną zaletą jest dyspersja dźwięku, która sprawia, że dźwięk wydobywający się z Cornered Audio będzie doskonale słyszalny w każdym zakątku sali konferencyjnej. Istnieje także możliwość montażu dwóch głośników pod sufitem, skierowanych tyłem do siebie – w ten sposób uzyskamy rozproszenie dźwięku w pełnym obszarze 180 stopni!

Cornered Ci2

Opis

Ci2 to ultra-kompaktowy 2-drożny głośnik pełnozakresowy o pełnym brzmieniu. Wyposażono go w tweeter o wysoce jednolitym rozchodzeniu się dźwięku. Pokrycie dźwiękiem jest bardzo szerokie, w związku z tym głośnik nie wymaga przechylenia i wypełni całe pomieszczenie dźwiękiem, będąc ustawionym w rogu. Falowód tweetera przyczynia się do wysoce kontrolowanej dyspersji i zwiększa czułość. Projekt obudowy jest niezwykle dyskretny, oferując naturalny, czysty dźwięk.

Opatentowana trójkątna konstrukcja, sprawia, że instalacja jest łatwa i szybka. Zintegrowane punkty montażowe pozwalają umieścić obudowę bezpośrednio w rogu, lub pomiędzy ścianą i sufitem bez uchwytów. Dwie obudowy mogą być zamontowane razem, aby zwiększyć pokrywanie dźwiękiem do 180 stopni. Terminale kabli są ukryte za maskownicą, zaś kable są montowane od tyłu obudowy, co sprawia, że są niewidoczne zarówno przy poziomej, jak i pionowej instalacji.
Ci2 gra o wiele lepiej, niż wskazuje na to jego rozmiar, i sprawują się doskonale jako głośniki generujące dźwięk tła w kawiarniach, hotelach i sklepach.

Funkcje

2 1/2” przetwornik
3/4” kopułkowy tweeter trójkątna obudowa ABS
Certyfikacja IP54
Montaż bez uchwytów
Ukryte łącza kablowe

Dane

Moc znamionowa, IEC268: 30 W
Moc szczytowa: 120 W
Czułość, 2,83V/1m: 84 dB
Maks. ciśnienie akustyczne: długotrwałe: 99 dB Maks. ciśnienie akustyczne szczytowe: 105 dB
Pasmo przenoszenia: 140-20.000 Hz
Impedancja nominalna: 8 ohmów
Dyspersja: 100×100 stopni
Wymiary (WxSxG): 81x135x102mm
Waga: 0,75 kg

Cornered Ci4 oraz Ci4-V

Opis

Ci4-V to doskonale wyposażony, kompaktowy, pełnozakresowy głośnik 2-drożny o średniej mocy i pełnym paśmie basu. Projekt obudowy jest niezwykle dyskretny i oferuje doskonały dźwięk. Szerokie i jednolite rozchodzenie się dźwięku, oraz pełne pokrycie dźwiękiem może być osiągnięte przy niewielkiej liczbie głośników, co sprawia, ze Ci4-V są szczególnie przystosowane do komercyjnych zastosowań instalacyjnych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.
Opatentowana trójkątna obudowa zapewnia szybką i łatwą instalację. Zintegrowane punkty montażu pozwalają na dopasowanie obudowy do rogów pomiędzy ścianami lub sufitem bez uchwytów. Dla jeszcze łatwiejszej instalacji istnieje możliwość ich montażu na dwóch sliderach. Obudowy można ze sobą zestawiać powiększając pokrywanie dźwiękiem do 180, 270 lub 360 stopni. Złącza kabli są ukryte za maskownicą i przeprowadzane od tyłu obudowy, dzięki temu kable są niewidoczne zarówno przy montażu poziomym i pionowym.
Tweeter wyposażono w przełączany obwód zabezpieczający, zwiększający bezpieczeństwo. Model Ci4-V może pracować zarówno przy 8 ohmach jak i 70/100 V. W trybie wysokiej impedancji przełączniki ustawienia mocy 3,5, 7,5 lub 15 W są wygodnie umieszczone na przednim panelu.
Ci4-V to doskonałe rozwiązanie dla dźwięku tła w instalacjach w hotelach, kawiarniach i sklepach.

Funkcje

4” woofer + 4” pasywna membrana
1” jedwabny kopułkowy tweeter Trójkątna obudowa z ABS
Certyfikacja IP54
Obwód zabezpieczający tweeter
Montaż bez uchwytów lub na ukrytych sliderach. Ukryte złącza kablowe.
Ci4: 8 ohmów
Ci4-V: Przełączanie tryb 100/70V /tryb 8 ohmów

Dane

Moc znamionowa, IEC268: 60 W Moc szczytowa: 240 W
Czułość, 2,83V/1m: 86 dB Maks. SPL, długotrwałe: 104 dB Maks. SPL, szczytowe: 110 dB
Pasmo przenoszenia: 70-20.000 Hz
Impedancja nominalna: 8 ohmów
Dyspersja: 100×100 stopni
Wymiary: (WxSxG) 400x190x145mm
Waga: 2,4 kg (Ci4 – 2,35 kg)

Cornered Ci5 oraz Ci5-V

Opis

Ci5-V to doskonale wyposażony kompaktowy pełnozakresowy głośnik 2-drożny o średniej mocy i doskonałej podstawie basowej. Projekt obudowy jest niezwykle dyskretny i oferuje w pełni profesjonalny dźwięk. Szerokie i jednolite rozchodzenie się dźwięku, oraz pełne pokrycie dźwiękiem może być osiągnięte przy niewielkiej liczbie głośników, co sprawia, ze Ci5-V są szczególnie przystosowane do komercyjnych zastosowań instalacyjnych wewnątrz i na zewnątrz.
Opatentowana trójkątna obudowa zapewnia szybką i łatwą instalacje. Zintegrowane punkty montażu pozwalają na dopasowanie obudowy do rogów pomiędzy ścianami lub sufitem bez uchwytów. Dla jeszcze łatwiejszej instalacji istnieje możliwość ich montażu na dwóch rozsuwanych uchwytach. Obudowy można ze sobą zestawiać powiększając pokrywanie dźwiękiem do 180, 270 lub,
360 stopni. Złącza kabli są ukryte za maskownicą i przeprowadzane od tyłu obudowy, dzięki temu kable są niewidoczne zarówno przy montażu poziomym i pionowym.
Tweeter wyposażono w przełączany obwód zabezpieczający, dla większego bezpieczeństwa. Model Ci5-V może pracować zarówno przy 8 ohmach jak i 70/100 V. W trybie wysokiej impedancji ustawienia mocy 3,5-7,5 lub 15 W są wygodnie umieszczone na przednim panelu.
Ci5-V to doskonałe rozwiązanie dla średniej wielkości instalacji komercyjnych w barach, hotelach i sklepach.

Funkcje

5 ¼” woofer + 5 ¼” pasywna membrana 1” tweeter z jedwabną kopułką
Trójkątna obudowa ABS Certyfikacja IP54
Obwód zabezpieczający dla tweetera
Montaż bez uchwytów lub na ukrytych sliderach. Ukryte złącza kablowe
Ci5: 8 ohmów
Ci5-V: Przełącznie tryb 100/70V/ tryb 8 ohmów

Dane

Moc znamionowa, IEC268: 80 W
Moc szczytowa: 320 W
Czułość, 2,83V/1m: 88 dB
Maks. SPL, długotrwałe: 107 dB
Maks. SPL, szczytowe: 113 dB
Pasmo przenoszenia: 65-20.000 Hz
Impedancja nominalna: 8 ohmów
Dyspersja: 100×100 stopni
Wymiary: (WxSxG) 450 x 2019 x 150mm
Waga: 3,6 kg (Ci4 – 3,55 kg)