Ekran ramowy Adeo Plano Velvet

Klasa produktu: podstawowa
Zastosowanie: sale konferencyjne, kino domowe
Zakres cenowy: 2000 – 4500 zł

Producent

Firma Adeo Screen rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku. Początkowo produkcja odbywała się we Włoszech gdzie firma poza samą produkcją działała na kilku segmentach rynku audio-video jednocześnie. Wraz z rozwojem i sukcesywnym zdobywaniem nowych rynków zbytu firma zyskiwała renomę producenta cieszącego się produktami o doskonałej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. Z czasem zarząd firmy zdecydował o przeniesieniu fabryki z Włoch do Polski. W ten sposób w 2007 roku w Złotoryi powstała najnowocześniejsza fabryka ekranów projekcyjnych w centralnej części Europy o powierzchni aż 4500 m2. Od momentu uruchomienia fabryki w Polsce firmy konsekwentnie powiększała swój asortyment i ulepszała produkty. Tworząc je coraz lepszymi. Jako Cinematic sugerujemy naszym klientom instalację produktów firmy Adeo ponieważ mają wysoką jakość wykonania, oferują rozsądny wybór powierzchni projekcyjnych przeznaczonych do różnego zastosowania oraz na tle konkurencji wyróżniają się profesjonalnym podejściem do tematyki projekcyjnej.

Adeo Screen fabryka

Ekran ramowy Adeo

Ekran ramowy obity dookoła eleganckim czarnym aksamitem. Adeo Plano Velvet nie tylko doskonale prezentuje się na ścianie, ale znakomicie współpracuje z naszym projektorem. Do wyboru mamy zarówno tradycyjne powierzchnie białe jak i szare powierzchnie kontrastowe typu Grey. 

Adeo Plano Velvet jest ekranem ramowym, montowanym na stałe do ściany za pomocą specjalnie zaprojektowanych uchwytów mocujących, które znajdują się z tyłu za ekranem na profilach. Naprężenie materiału projekcyjnego realizowane jest za pomocą elastycznych gumek, które gwarantują doskonałą płaskość powierzchni, zapobiegając ryzyku falowania
powierzchni. Model ten został w 100% opracowany niezależnie przez specjalistów z ADEO. Został on od podstaw zaprojektowany i stworzony z myślą o Kinie Domowym.
Niezwykle istotną kwestią jest sprawa napięcia powierzchni. Dzięki temu, że materiał projekcyjny jest przymocowany do profilu za pomocą specjalnych gumek, uzyskujemy idealnie płaską i gładką powierzchnię.

Firma Adeo opracowała specjalne profile o wewnętrznym kącie wynoszącym 45 stopnie – w miejscach, gdzie zbędne jest światło rozproszone. W ten sposób światło może być co najwyżej odbijane w kierunku boków za ekranem. Nigdy zaś  w kierunku widza lub co gorsza w stronę samego ekranu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe stało się zwiększenie kontrastowości wyświetlanego obrazu.

Podczas procesu produkcyjnego, profil pokrywany zostaje cienką warstwą gorącego i do tego klejącego płynu. Następnie profile zostają wkładane do urządzenia, gdzie aksamit zostaje nakładany na profile ekranu przy udziale pola elektromagnetycznego. Takie rozwiązanie umożliwia perfekcyjną orientację niemal każdego pojedynczego włosa z materiału.

Ekran Adeo Plano Velvet z racji na swoje eleganckie i wyszukane wykończenie znakomicie zaprezentuje się w każdym salonie i pomieszczeniu kinowym. Jest produktem przeznaczonym dla klientów szukających wysokiej klasy produktu oraz o pięknym wykończeniu. Produkt ten łączy w sobie bardzo atrakcyjną cenę z wysoką jakością.

Powierzchnie projekcyjne

Ekrany ramowe Adeo Plano Velvet można zamówić w 1 aż z 9 różnych powierzchni projekcyjnych, każda z nich przeznaczona do innego zastosowania i warunków pracy. Dostępne są m.in powierzchnie: Reference White, Reference Grey, HeliosWhite, HeliosGrey, VisionWhite, VisionWhitePro, VisionAcoustik, VisionRear DB oraz VisionRear. Powierzchnia projekcyjna typu VisionAcoustik umożliwia montaż zestawu głośników do kina domowego za ekranem, tak jak ma to miejsce w tradycyjnym kinie komercyjnym.

Wymiary

Seria ekranów ramowych Adeo Plano Velvet  jest oferowana w szerokościach ekranu od 180 do 300 cm powierzchni roboczej. Poniżej przykład poszczególnych wymiarów dla ekranów o formatach 16:9 .

Dla kogo?

Firma Adeo produkuje ekrany o wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. Polecamy je wszystkim osobom planującym pomieszczenie kina domowego we własnym domu, które z pewnych powodów nie decydują się na profesjonalną salkę kinową lub kino domowe klasy wyższej. Ekran ramowy Adeo Plano Velvet będzie optymalnym rozwiązaniem jeśli chcemy nabyć projektor do kina domowego klasy podstawowej i średniej. Mając do dyspozycji aż 9 różnych typów powierzchni projekcyjnej bez problemów dobierzemy, tę najbardziej odpowiednią do naszego kina. Sam produkt jest bardzo dobrze wykonany i posłuży nam na długie lata.

W przypadku kiedy mamy nieco większe oczekiwania powinniśmy rozważyć ekran ramowy Stewart ScreenWall Deluxe lub ekran umożliwiający montaż głośników za materiałem projekcyjnym – wtedy niezbędny jest ekran perforowany.