Najlepsze zestawy High End
2015-2016 wg. EISA

Oryginalny i uderzający nowoczesną elegancją projekt plastyczny, wraz z kilkoma awangardowymi wariantami kolorystycznymi, jest zapowiedzią równie spektakularnego i wyrafinowanego dźwięku. Sopra No2 to konstrukcja wolnostojąca, trójdrożna, wykorzystująca najlepszą firmową technikę membran „W” (w głośnikach niskotonowych i średniotonowym) oraz berylowy wysokotonowy, z dodatkiem najnowszych rozwiązań w obrębie układów magnetycznych i zawieszeń prowadzących do redukcji zniekształceń. Tymi sposobami, wraz z perfekcyjnym strojeniem, zostaje osiągnięte brzmienie wybitnie precyzyjne i przestrzenne, zrównoważone, spójne i dynamiczne.

Focal od dawna uchodzi za mistrza w dziedzinie wzornictwa zestawów głośnikowych. Ma własny styl, który nie jest monotonny ani też konserwatywny. To wzornictwo które trafia w szerokie gusta i oczekiwania.  Odważnie wprowadza nowe pomysły, często jest wręcz awangardowy, kontynuuje, ewoluuje albo zaskakuje, jest oryginalny, ale nawiązuje do ogólnych trendów w modzie i umiejętnie różnicuje wygląd poszczególnych serii, a także jakość stosowanych materiałów.

To styl, który jest ekstrawagancki, ale dodaje tym okazałym i bardzo nowocześnie wyglądającym kolumnom tyle szyku i oryginalności, że mamy ochotę je podziwiać. A prezentują się one zjawiskowo – efektownie i nawet nieco sportowo. Zgrabne proporcje i mocne oblenia bocznych krawędzi dają jasno do zrozumienia, że mamy do czynienia z kolumnami klasy high end.

Na bazie kolumn głośnikowych Focal Sopra No2 możemy zbudować kompletny zestaw kina domowego Focal Sopra.

Budowa kolumn

Obudowy do zestawów Focal Sopra No2 powstają w tej samej fabryce w Bourbon-Lancy, w której są wytwarzane najwyższe modele w ofercie producenta – czyli Utopie. Jako główny materiał użyto mdf , jednak sam sposób wykonania skrzynek nie przypomina prostopadłościennych obudów złożonych z sześciu ścianek sklejonych ze sobą pod kątem prostym. Szczególnie w przypadku „połamanego” frontu, który miejscami składa się z trzech calowych płyt mdf, skomplikowany system zgrubień i ożebrowań ma skutkować nieprzeciętną odpornością obudów na pasożytnicze wibracje i rezonanse.

Kolumny wyposażono w zintegrowane, w całości szklane cokoły zaopatrzone w cztery łatwo wykręcane kolce i nakrętki kontrujące oraz gumowe stopki, które stanowią podparcie kolumn na czas transportu i do czasu, gdy nie znajdziemy optymalnego ustawienia.

High End w najlepszy wydaniu

Focal Sopra No2 oferuje bardzo przejrzyste i neutralne brzmienie, z doskonałą mikrodynamiką i naturalną sceną dźwiękową. Bez widocznych oznak upiększania dźwięku w postaci ocieplenia, czy przejaskrawienia. Potrafi przekazać nagrania w pełnej formie technicznej i artystycznej. Dysponuje olbrzymią precyzją i szybkością.

Sopra No2 prezentuje profesjonalne brzmienie, kreując bardzo dokładną scenę.  W zakresie precyzji – w każdym wymiarze dźwięku: tonalnym, dynamicznym i przestrzennym – Sopry 2 sięgają poziomu referencyjnego. Sopry dają sporo radości ze słuchania muzyki, są bardzo ekspresyjne i rytmiczne. Kombinacja jakości dźwięku, ultranowoczesnego wyglądu, high-endowej klasy w każdym calu, ale też umiarkowanej wielkości, dzięki której Sopry 2 można postawić w większości pomieszczeń.

Same kolumny dostępne są w wielu wariantach wykończenia:

Specyfikacja techniczna

Konstrukcja3-drożna, 4-głośnikowa
Przetworniki2 x 7 calowe woofery basowe
1 x 6.5″ calowy przetwornik średniotonowy
1 x 1″ Berylowy przetwornik wysokotonowy
Zalecana moc wzmacniacza100 — 300 W
Częstotliwość podziału zwrotnicyśrednie/wysokie: 2.2 kHz
niskie/średnie: 250 Hz
Pasmo przenoszenia34 Hz — 40 kHz
Nominalna impedancja8Ω (3.1Ω min.)
Skuteczność (1W@1M)91 dB
Moc maksymalna (RMS)300 W
Wymiary zewnętrzne [w tym stopy i kolce] (wys x szer. x gł.) 1190 x 358 x 540 mm