Klasyczne fotele kinowe

Klasyczny wygląd i uniwersalny styl wykończenia, super wygodny i komfortowy fotel kinowy – przeznaczony do kina domowego, sal kinowych bądź odsłuchów stereo. Idealny również do wypoczynku przy ulubionej książce, czy gazecie.

Odpowiednio wyprofilowany z idealną twardością oparcia i siedziska. Jego twardość pozwala na komfortowe siedzenie nawet na długich maratonach filmowych. Z jednej strony fotel nie ma twardego siedziska i oparcia – jak typowe meble spotykane w sklepach i salonach meblowych, produkowane przez producentów mebli wypoczynkowych. A z drugiej strony nie jest też za miękki, jak niektóre fotele amerykańskie, gdzie zapadamy się wewnątrz. Nie sprawia wrażenia, że zapadamy się pływając wewnątrz siedziska. Co jest owszem wygodne, ale na krótką chwilę.  Jest idealnie wypośrodkowany – stworzony z myślą o pomieszczeniach kinowych i wielogodzinnych seansach.

Z racji na elektryczną regulację oparcia i podnóżka – do dyspozycji mamy nieograniczoną ilość pozycji rozłożenia ciała. Każdy znajdzie swoją naturalną pozycję ułożenia ciała. Możemy w dowolnym momencie zatrzymać mechanizm elektryczny i skorygować go minimalnie mocniej rozsuwając lub cofnąć do najbliższej poprzedzającej pozycji rozłożenia.

Wysokość fotela pozwala z jednej strony na komfortowe i wygodne siedzenie osób wysokich i “dużych”, a z drugiej strony fotel ma optymalną wysokość – głowa i uszy są ulokowane na pozycji, która pozwala wygodnie ułożyć się szyi i głowie widza. Tylne oparcie nie blokuje dźwięku dochodzącego z głośników bocznych i tylnych.

Miejsce na napoje

Każdy fotel posiada miejsce na napoje. Z dwóch stron fotela znajdziemy metalowy pojemnik na ulubiony napój. Oczywiście miejsce to równie dobrze możemy wykorzystać do przechowywania pilota – aby zawsze był pod ręką.

W otworze mieści się zarówno puszka od napoju jak i standardowej wielkości szklanka. Głębokość osadzenia otworu jest zabezpieczeniem przed przypadkowym wylaniem napoju. W ten sposób każdy z widzów może przybyć na seans w własnym napojem w dłoni i nie zastanawiać się, gdzie go odłożyć na czas seansu. napój zawsze będzie pod ręką.

Konfiguracje foteli kinowych

Niemal każda konfiguracja foteli może został stworzona za pomocą foteli serii Classic. Ich modularna konstrukcja pozwala stworzyć zarówno rząd foteli w linii prostej, łącząc ze sobą kilka niezależnych modułów jak i mamy do dyspozycji opcję stworzenia rzędu foteli w łuku. Możliwości tworzenia różnych układów i konfiguracji pozwalają stworzyć prawdziwie kinowe wrażenia w każdych warunkach i niemal w każdej wielkości pomieszczeniach kinowych.

Moduły bazowe zestawu foteli kinowych serii Cinema Classic:

UWAGA: początek każdego rzędu, układu lub konfiguracji musu się się z jednej strony rozpoczynać od modułów 01, 03L, 04 lub COUL. Zaś z drugiej strony kończyć na 03R lub COUR. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze układy i konfiguracje.

Pojedynczy fotel kinowy

Podstawowa i standardowa opcja to pojedynczy fotel kinowy w wersji elektrycznie rozkładanej. Szerokość = 95cm
Cena fotela:

SzerokośćGłębokośćGłębokość siedziskaWysokośćWysokość siedziskaWaga
95cm96-157cm55cm100cm46cm52kg

Podwójny fotel kinowy – Opcja 1

Fotel kinowy składający się z 2 modułów: 04 oraz 03R (zewnętrzne łączenie). To podwójne / dwa fotele kinowe łączone. Szerokość = 172cm
Cena foteli Opcja 1:

ModułSzerokośćGłębokośćGłębokość siedziskaWysokośćWysokość siedziskaWaga
0495cm96-157cm55cm100cm46cm52kg
03R77cm96-157cm58cm100cm46cm46kg

Dwa łączone fotele bez podłokietnika – Opcja 2

Opcja kanapy składającej się z 2 foteli łączonych, bez wspólnego podłokietnika na środku. W porównaniu do Opcja 1 – potrzebuje mniej miejsca. Szerokość = 154cm
Cena zestawu foteli Opcja 2:

ModułSzerokośćGłębokośćGłębokość siedziskaWysokośćWysokość siedziskaWaga
03L/03R77cm96-157cm58cm100cm46cm46kg

dwa fotele kinowe łączone bez podłokietnika

Leżanka połączona z fotelem – Opcja 3

Wygodna leżanka nierozkładana połączona z fotelem rozkładanym elektrycznie. Szerokość = 154cm
Cena zestawu Opcja 3:

ModułSzerokośćGłębokośćGłębokość siedziskaWysokośćWysokość siedziskaWaga
Coul77cm162cm116cm100cm46cm40kg
03R77cm96-157cm58cm100cm46cm46kg