Procesor kina domowego JBL Synthesis SDP-58

Na początku 2022 roku JBL Synthesis przedstawiło swoim klientom procesor SDP-58 i amplituner SDR-38, które są dostarczane z najnowszą płytą HDMI 2.1.

JBL ma 75-letnie dziedzictwo w zakresie dążenia do doskonałości w reprodukcji dźwięku. Jako wiodący wybór zarówno dla profesjonalistów z branży muzycznej i filmowej, jak i koneserów, głośniki i technologia JBL jest stosowana w ponad 50 procentach wszystkich kin i są używane w salach koncertowych na całym świecie.

JBL Synthesis SDP-58 został zaprojektowany, aby zapewnić wyjątkową wydajność bez kompromisów. Z najlepszą w swojej klasie integralnością sygnału audio i wideo, 16 kanałami przetwarzania natywnego, Dolby ATMOS, DTS:X, Auro 3D, IMAX Enhanced, DIRAC Live, Logic16™, Network Streaming i DANTE. Technologie te sprawiają, ze JBL Synthesis SDP-58 zapewnia potężne, bogate sensorycznie wrażenia z niezrównaną elastycznością.

Najnowszy procesor JBL SDP-58 ma na pokładzie układ HDMI 2.1 spełniający wszystkie wymagania najnowszych standardów przesyłania dźwięku i obrazu. Wszystkie wejścia sygnałowe mają przepustowość 40 Gb/s, z rozdzielczościami do 8K przy 60 kl./s i szybkościami klatek do 120 kl./s obsługiwanymi przez najnowsze platformy do gier o wysokiej rozdzielczości w 4K. Jednocześnie SDP-58 jest wstecznie kompatybilny z wcześniejszymi generacjami HDMI. Umożliwia odtwarzanie ulubionej muzyki przez Ethernet lub Wi-Fi dzięki wbudowanemu Chromecast, Apple AirPlay 2™, Roon, aplikacji Harman MusicLife lub przez Bluetooth z aptX HD.

procesor JBL Synthesis SDP-58

Dirac Live z zaawansowaną kontrolą basu

Procesor kinowy / przedwzmacniacz kinowy JBL Synthesis SDP-58  przy użyciu oprogramowania instalowanego na komputerze klasy PC oraz dołączonego mikrofonu pomiarowego, daje możliwość płynnej integracji systemy nagłośnienia z pomieszczeniem. Precyzyjna analiza akustyczna pomieszczenia doprowadza do sugestii, jakie korekty należałoby wprowadzić aby poprawić brzmienie systemu.  Interakcja między systemem nagłośnienia a fizycznym układem pomieszczenia ma ogromny wpływ na jakość dźwięku. Dirac Live Room Correction wykorzystuje najnowocześniejsze, opatentowane algorytmy do analizy i cyfrowej redukcji wpływu pomieszczenia oraz poprawy wydajności głośników.

dirac live bass control

DOLBY ATMOS

Wciągający dźwięk o wysokiej rozdzielczości
16 kanałów dyskretnego przetwarzania o wysokiej rozdzielczości z 4 konfigurowalnymi przez użytkownika kanałami zapewnia mnóstwo opcji konfiguracji dla aplikacji z dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos, DTS: X i Auro 3D. Dzięki najnowszemu urządzeniowi ze stajni JBL Synthesis usłyszysz Dolby Atmos w najczystszej postaci. Odkryj magię dźwięku przestrzennego 3D.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Dolby Atmos – w jaki sposób możesz go wykorzystać w swojej konfiguracji lub sali kinowej. Zapraszamy do lektury.

Specyfikacja techniczna

Tryby SurroundDolby Atmos, DTS:X, Dolby Surround DTS-HD Master Audio, IMAX® Enhanced, Logic16, DTS-ES 6.1 Discrete, DTSES 6.1 Matrix, DTS 5.1
System korekcjiDirac Live z modułem Bass Control
Wspierane formatywbudowany Chromecast®, Apple® AirPlay 2™ oraz Bluetooth z aptX®HD.
Moc wyjściowa
Wejścia video7x HDMI
Wyjścia video3x HDMI (2 strefy)
Wejścia audio2x SPDIF, 2x Toslink, 6x RCA, USB, ARC
Wyjścia audio9.1.6 – 16x RCA, 16x XLR
PołączeniaEthernet
Wymiary (WHD)433 x 171 x 425 mm
Waga10,7 kg