Kanapa kinowa Strato

Alternatywą dla tradycyjnych foteli kinowych w prywatnych salach kinowych są kanapy kinowe. W odróżnieniu od kanap salonowych, tzn. takich które spotykamy w sklepach meblowych, przeznaczonych do zastosowania w salonach i pokojach użytkowych – kanapy kinowe różnią się w bardzo wielu aspektach.

Wygoda kanapy kinowej

Twardość siedzenia – to pierwsza zasadnicza różnica względem tradycyjnych kanap salonowych. Twardość pianki musi być idealnie wyważona, aby ciało widza nie zapadało się za mocno, ale jednocześnie aby pianka nie była zbyt twarda. Seans filmowy niejednokrotnie trwa dłużej niż 2 godziny, podczas których nie tylko nie opuszczany siedzenia ale również nie powinniśmy się dekoncentrować od akcji oglądanej na wielkim ekranie.

Jeśli kanapa jest zbyt miękka – będziemy się w niej “zapadali”, co sprawi że pierwsze minuty będą dla nas cudowne. Po kilku, kilkunastu zaś zaczynamy się wiercić i pływać w siedzisku. Jeśli z kolei kanapa jest zbyt twarda, to będziemy odczuwać mocny dyskomfort i siedzenie będzie przez nas uznane za niewygodne.

kanapa kinowa

Linia kanap kinowych STRATO została zaprojektowana we współpracy z zespołem projektantów z główną ideą stworzenia pięknego wzorniczo produktu, który posiada kompletną funkcjonalność. To jedyna swego rodzaju rewolucyjna linia siedzisk kinowych, z prawdziwie modułową konstrukcją która zapewnia luksusowy komfort kanapy z funkcjonalnością tradycyjnego fotela kinowego.

Dodatkową zaletą jest zastosowanie podwójnego mechanizmu pozwalającego na niezależną regulację części siedziska z podnóżkiem oraz wysokości oparcia. Eleganckie linie oferowane w ramach kanapy Strato, niedościgniony komfort a także modułowa konstrukcja pozwolą na dobranie kanapy pod każde oczekiwania klienta. Do tego dołożymy niezliczone kombinacje dostępne dzięki modułowej konstrukcji, a zyskujemy idealną kanapę do naszej sali kinowej.

rozkładana kanapa kinowa

Materiały wykończeniowe

Standardowo kanapę Strato możemy zamówić w wykończeniu skórzanym lub materiałowym. Do dyspozycji mamy 16 materiałów z których możemy wykonać kanapę kinową oraz 14 typów skóry. Wszystkie pogrupowane a klasy jakości, które mają swoje przełożenie w cenie.

Ze względu na pełną personalizację, ręczną produkcję – większość elementów wykończenia podlega modyfikacji na życzenie klienta. Możemy zamówić specjalne opcje takie jak: podgrzewane/chłodzące miejsca na napoje, dodatkowe oświetlenie, stoliki, schowki, sterowanie kanapy za pomocą telefonu bądź tabletu, itd.

rozkładana kanapa kinowa

Rozkładana kanapa kinowa

Rozkładana kanapa kinowa jest optymalnym wyborem do naszego kina, kiedy mamy sytuację w której chcemy być gotowi na przyjęcie większej ilości widzów a na co dzień nie potrzebujemy aż tak dużej ilości miejsc siedzących.

Kanapy kinowe z powodzeniem można łączyć z tradycyjnymi fotelami kinowym. Gdzie jeden rząd jest złożony z foteli kinowych, zaś drugi z kanapy kinowej. Kanapa ma dodatkową zaletę, że na module np. 3 osobowym w razie większej imprezy bez problemu usiądzie 5 drobniejszych osób.

Przykładowe konfiguracje modułów kanapy rozkładanej elektrycznie:

moduły kanapy rozkładanej elektrycznie

Przeznaczenie kanapy kinowej i cena

Kanapa kinowa Strato jest przeznaczona do sal kinowych klasy premium. Zastosowanie ma w instalacjach kinowych klasy minimum III (wg. klasyfikacji Rekomendacje budżetowe Cinematic – Sale kinowe – więcej w artykule “ile kosztuje kino“).

Pojedyncze siedzisko kosztuje średnio około 30 000 zł (należy przemnożyć przez ilość modułów).