Elegancki i wygodny fotel kinowy do prywatnej sali kinowej

Jeśli myślimy o najlepszym fotelu do kina domowego klasy premium, takim w którym siadając zapominamy o całym świecie i dziwimy się, że wcześniej nie wiedzieliśmy, że fotel może być aż tak wygodny – to mowa o modelu Fortuny. Ręczna produkcja w Belgii w oparciu niemieckie mechanizmy, które uchodzą za najtrwalsze i najwyższej jakości. Model ten jako pierwszy z oferty producenta pojawił się na rynku i otworzył mu drogę do podboju świata. Z samego założenia fotel miał realizować cele i oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Pierwsze modele ujrzały światło dzienne w 1999 roku i od tamtego momentu producent wprowadził na rynek sporo atrakcyjnych i komfortowych mebli. Na początku powstawały one głównie z myślą o salach kinowych i kinach prywatnych klasy premium, a z czasem oferta rozszerzyła się o sofy i kanapy, które z powodzeniem wstawimy zarówno do kina jak i do salony. Wszystkie te meble łączy jedna wspólna cecha – komfort, jakość i unikalność.

zestaw foteli kinowych

Komfort

Trudno opisać słowami wygodę i komfort jaki oferuje model Fortuny. Zasiadając w nim ciało idealnie układa się i znajduje swoje naturalne ułożenie. Siedzisko nie jest ani za twarde, ani za miękkie. Pozwala to na długie przesiadywanie w foteli bez poczucia zmęczenia czy dyskomfortu. Wszystkie modele są produkowane ręcznie w Belgii przez najlepszych rzemieślników i artystów w branży. Z racji na nastawienie na najbardziej wymagających klientów, fabryka jest przygotowana na realizację nietypowych zamówień. Na życzenie klienta mogą zostać wprowadzone wszelkiego typu modyfikacje i udoskonalenia.

rozkladane fotele do kina

Elektryczna regulacja

Fotel kinowy Fortuny posiada 2 niezależnie sterowane mechanizmy. Dzięki czemu niezależnie regulujemy pochylenie oparcia oraz podnóżek na nogi. Opcjonalnie możemy zamówić regulację zagłówka, realizować to możemy za pomocą elektronicznej lub ręcznej regulacji.

elektryczna regulacja foteli kinowych

Dwie opcje rozkładania

Na etapie zamówienia foteli deklarujemy, czy interesuje nas opcja typu „recliner” czy „incliner”. Recliner sprawia, że podczas wysuwania fotela oparcie przesuwa się do tyłu. Incliner z kolei sprawia, że oparcie schodzi w dół i przesuwa lekko do przodu fotel. Opcja ta jest zalecana, kiedy mamy mało miejsca z tyłu za fotelami. Oczywiście na etapie, kiedy powstaje projekt kina domowego należy uwzględnić miejsce oraz przestrzeń jakiej potrzebują fotele.

najlepsze fotele do kina

Wykończenie materiałowe

Fotel kinowy Fortuny oferowany jest w wykończeniu skórzanym oraz materiałowym. Do dyspozycji mamy aż 22 materiały zgrupowane w 7 różnych kategoriach. Począwszy od tradycyjnych i podstawowych form, aż po materiały pochodzące w kolekcji renomowanych projektantów ze świata mody. W klasie 7 znajdziemy wersje wykończeniowe realizowane w oparciu o materiały z kolekcji Casa Armani.

fotele materiałowe do kina

Wykończenie skórzane

Fotele kinowe zwykle kojarzą się z wykończeniem skórzanym. W tej opcji są najczęściej realizowane zamówienia. Producent oferuje nam aż 16 różnych typów i klas skóry, pogrupowanej w 5 kategoriach cenowych. Wszystkie skóry są najwyższej jakości i pochodzą głównie z Włoch oraz Austrii. Zastosowanie tak wysokiej klasy materiałów gwarantuje lata komfortowego oraz bezproblemowego użytkowania.

wykończenie skórzane fotele

Podgrzewanie i chłodzenie – opcja

Zamawiając dodatkową opcję, możemy zażyczyć sobie aby nasz fotel w zależności od danej chwili – ogrzewał nas lub chłodził. Tak! Dostępne są opcje grzania i chłodzenia. Wykończenie siedziska i oparcia jest realizowane w oparciu o perforowaną skórę, która umożliwia realizację wybranego programu.

wentylacja foteli
opcja na napoje

Chłodziarka na napoje – opcja

Standardowym wyposażeniem jest miejsce na napój. Jeśli jednak lubimy pić schłodzone “piwko” lub colę, nic nie stoi na przeszkodzie aby zamówić opcję z chłodzeniem napojów. Dodatkowo wyposażoną w ładowarkę USB oraz podświetlenie LED.

Tacka na napoje i przekąski – opcja

Zamawiając dodatkową opcję, możemy zażyczyć sobie aby nasz fotel kinowy w zależności od danej chwili – ogrzewał nas lub chłodził. Tak! Dostępne są opcje grzania i chłodzenia. Wykończenie siedziska i oparcia jest realizowane w oparciu o perforowaną skórę, która umożliwia realizację wybranego programu.

stolik na napoje
schowek w fotelu

Schowek w fotelu – opcja

Elektrycznie wysuwany schowek wraz z wbudowanym oświetleniem LED pozwala na ukrycie podręcznych przedmiotów i sprzętów, które czasami chcemy mieć pod ręką w naszej salce kinowej. Za przyciśnięciem guzika schowek wysuwa się lub zamyka.

W przypadku foteli Fortuny, oprócz niezwykle atrakcyjnego wyglądu jeszcze większa uwagę powinniśmy skupić na ergonomii foteli. Dzięki niemieckiej jakości silnikom, drewnianym ramom i konstrukcjom foteli a także różnej gęstości piankom zyskujemy fotel doskonale dopasowany do ciała. W olbrzymiej ilości opcji wykończeniowych, zarówno w skórze jak i materiałach. Fotel gwarantuje idealnie dobrane podparcie kręgosłupa i nóg, po to aby widz zyskał maksymalny komfort na czas seansu filmowego. Tej klasy fotel z powodzeniem sprawdzi się w pomieszczeniach odsłuchowych dla posiadaczy systemów audio, oraz pomieszczeniach rozrywki. Wysoka jakość wykonania oraz bardzo rygorystyczne normy jakości sprawią, że fotel posłuży nam na długie lata.

rząd foteli

Modułowa konstrukcja foteli

Fotel Fortuny może funkcjonować jako niezależne siedzisko, a może być jednym w wielu foteli połączonych ze sobą w rząd foteli. Dzięki modułowej konstrukcji dopuszczalna jest duża fleksyjność i swoboda w zakresie tworzenia uniwersalnych i unikalnych zarazem zestawów siedzeń. Seria Fortuny ze względu na modułową konstrukcje składa się z różnych elementów takich jak siedzenia i podłokietniki. Występujące zarówno w standardowych jak i wymiarach definiowanych przez użytkownika. W ten sposób, łącząc ze sobą elementy tworzymy jeden preferowany przez nas układ, doskonale wpasowany do przestrzeni użytkowej.

Zastosowanie w salach kinowych

Fotele Fortuny są wymarzonym produktem do zastosowania w salach kinowych klasy premium. Jak każdy produkt wysokiej klasy wymaga dokładnego przemyślenia i dobrania go zgodnie z zasadami obowiązującymi w danych warunkach. Stąd trudno sobie wyobrazić, aby sala kinowa w której zechcemy zainstalować siedziska kinowe tej klasy nie była poprzedzona przygotowaniem profesjonalnego projektu sali kinowej. Odległości widzów od ekranu, głośników przednich, głośników efektowych, odległości pomiędzy rzędami foteli – wszystkie te elementy związane z fotelami należy precyzyjnie rozpatrzyć.

Ceny foteli kinowych Fortuny

Jak każdy dobry produkt na świecie, tak i w tym przypadku jakość ma swoją cenę.

Za pojedynczy fotel Fortuny w podstawowej klasie wykończenia w skórze musimy zapłacić 16 999 zł. W wyżej (klasa 4) jakości skórzanego wykończenia cena wynosi 21 499 zł.
Za 3 fotele w rzędzie Fortuny w wykończeniu skórzanym (klasa 2) przyjdzie nam zapłacić średnio 54 350 zł.

Wykończenie materiałowe jest w podobnej cenie co wykończenie skórzane.