Głośniki do montażu w ścianie
Origin Acoustics – Seria Theather Collection

Origin Acoustics to firma znana z głośników instalacyjnych wysokiej klasy – sufitowych, ściennych i zewnętrznych. Zastosowano w nich wiele nowatorskich rozwiązań podchodzących z wieloletniego doświadczenia zespołu projektowego. Projektanci skupili się na cechach istotnych dla zaawansowanych instalacji domowych, takich jak multiroom i ukryte kina domowe. Głośniki charakteryzują się szerokim kątem pokrycia (45 stopni w każdą stronę), niewielką głębokością i wysoką jakością dźwięku. To idealny sposób, żeby delektować się dźwiękiem przestrzennym w kinie domowym, którego głośniki zamontowane w ścianach można rozpoznać jedynie po maskownicach lub ukryć za materiałem transparentnym akustycznie.

Technologie

Głośniki Origin Acoustics powstały z myślą o profesjonalnych instalacjach, dlatego posiadają szereg technologii, które pozwalają im na bezproblemową integrację. MSS, czyli Matching Sound Signature to kluczowa funkcjonalność, która gwarantuje dopasowanie wszystkich głośników pod względem barwy i sygnatury dźwięku. Niezależnie od tego, czy skorzystamy z serii Composer, Director czy Theather, wszystkie głośniki zapewniają identyczne brzmienie, a dodatkowo można je mieszać między sobą! Specjalna konstrukcja umożliwia umieszczenie większego przetwornika w obudowie zarezerwowanej jak dotąd dla mniejszych rozmiarów. Upraszczając, w typowej dla ośmiocalowych przetworników obudowie, zmieszczono przetwornik 10-calowy, co znacząco wpływa na dynamikę dźwięku i generowanie niskich tonów. Beznarzędziowy montaż to ukłon w stronę w firm instalacyjnych, a także znacznie łatwiejsza konserwacja i potencjalnie znacznie mniej problemów w przyszłości. VDAL to specjalna warstwa zbliżona do gumy, którą wykładane jest wnętrze głośnika. Redukuje ona rezonans powstający wewnątrz struktury głośnika, przez co eliminuje niepożądane odbicia dla fal o średniej i wysokiej częstotliwości. Dwuosiowa stabilizacja membrany (DPSD) to autorska, opatentowana technologia Origin Acoustics, która znacząco podnosi dyspersję dźwięku oraz rozszerza zakres górnego pasma tak, żeby odbiorca mógł delektować się każdym niuansem utworów muzycznych.

Zastosowanie

Głośniki Origin Acoustics sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wysokiej jakości nagłośnienie, które nie będzie rzucać się w oczy. Oznacza to instalacje multiroom, ukryte w ścianie zestawy stereo oraz ukryte w ścianie kina domowe. Główną zaletą jest niewielka głębokość otworu niezbędnego na głośnik, która wynosi około 10 centymetrów. Seria THTR to bardzo duże głośniki średnio i niskotonowe, których w pojedynczej obudowie zmieszczono aż cztery sztuki. Każdemu z nich towarzyszy tweeter w opatentowanej technologii DPSD wysokiej liniowości, w rezultacie czego otrzymujemy jedne z najlepszych na świecie głośniki do montażu w ścianie. Każdy z głośników posiada wbudowany przełącznik pozwalający wyregulować balans wysokich i niskich tonów w zależności od tego, w jakim otoczeniu zostały umieszczone. Dodatkowo każdy z głośników tej serii posiada sprężynowy mechanizm pozwalający na instalację i konserwację bez użycia narzędzi. Origin Acoustics THTR to wzorcowe głośniki do montażu w ścianie, przykryte elegancką maskownicą.


Specyfikacja techniczna

 • Materiał głośnika niskotonowegoKevlar
  Średnica głośnika niskotonowego6,5 cala (165mm)
  Materiał głośnika wysokotonowego1 cal (25 mm)
  Pasmo przenoszenia40 Hz – 20 kHz
  Impedancja6 ohm
  Zużycie mocy10W – 200W
  Wymiary220mm x 758mm
  Wymiary maskownicy231mm x 769mm
  Wymiary otworu montażowego198mm x 736mm
  Głębokość montażu96 mm
 • Materiał głośnika niskotonowegoWłókno szklane
  Średnica głośnika niskotonowego6,5 cala (165mm)
  Materiał głośnika wysokotonowego1 cal (25 mm)
  Pasmo przenoszenia40 Hz – 20 kHz
  Impedancja6 ohm
  Zużycie mocy10W – 200W
  Wymiary220mm x 758mm
  Wymiary maskownicy231mm x 769mm
  Wymiary otworu montażowego198mm x 736mm
  Głębokość montażu96 mm