Kinowy zestaw
do montażu w ścianie

Procella Audio P5iw to pełna dynamika i ekspresja w małych systemach. Firma Procella Audio jest znana z produkcji referencyjnych zestawów głośnikowych, które od początku okazały się pasmem sukcesów. To w oparciu o technologię Procella powstało pierwsze na świecie kino domowe posiadające certyfikację THX. Rokrocznie prywatne sale kinowe oparte o głośniki szwedzkiego producenta wygrywają nagrody w konkursie organizowanym przez CEDIA – organizację zrzeszającą najbardziej profesjonalne firmy instalatorskie z całego świata. Nie ma wątpliwości, że ogromne doświadczenie producenta w projektowaniu i produkcji nagłośnienia kinowego jest widoczne także w fenomenalnym modelu P5iW.

Zalety montażu w ścianie

Głośniki montowane w ścianie mają szereg zalet w stosunku do tradycyjnych głośników montowanych naściennie. Jeśli estetyka gra pierwsze skrzypce, głośniki w ścianie dają niemal nieograniczone możliwości kształtowania przestrzeni. Wspomniany głośnik wewnątrz ściany możemy przykryć niemal dowolnym materiałem transparentnym akustycznie, dostępne są też maskownice producenta w kolorach czarnym i białym. Nie bez znaczenia jest elastyczność montażu – P5iW zamontujemy w pionie i w poziomie, a charakterystyka rozproszenia na poziomie 80 stopni w każdym kierunku wypełni dźwiękiem wszystkie małe i średnie pomieszczenia. W stosunku do głośników zewnętrznych nie ma żadnej straty na jakości, a parametry są identyczne jak w przypadku Procella Audio P5 zamontowanych w ścianie.

Filozofia Procella Audio

Procella Audio w trakcie projektowania swoich głośników kieruje się kilkoma zasadami, niezależnie od tego, czy mówimy o niewielkich P5V, czy o ogromnych P860.

  • Procella Identical Voices™ – Wszystkie modele głośników Procella mają względem siebie idealnie dopasowaną barwę dźwięku, niezależnie od stopnia złożoności całego systemu.
  • Kompresyjne przetworniki wysokiej częstotliwości – Wykorzystanie przetworników kompresyjnych wysokiej częstotliwości, zamiast kopułowych znacznie zwiększa zakres dynamiki i zmniejsza zniekształcenia. 
  • Kierunkowe falowody – kierunkowe falowody zaprojektowane przez Procella Audio zapewniają równe krycie, dla dużych kątów w odniesieniu od osi nadawania dźwięku
  • Zaawansowany system Crossover – System o płaskiej reakcji fazowej, z bardzo niskim opóźnieniem bazowym. Zaprojektowany w celu zmniejszenia zniekształceń, dzięki zastosowaniu cewki oraz kondensatorów z polipropylenu.
  • Zamknięte pudła obudów – Wszystkie głośniki umieszczone są zawsze w zamkniętych obudowach, w celu zapewnienia najlepszej charakterystyki impulsowej

Kinowe brzmienie z głośników instalacyjnych?

Procella Audio P5iW to najmniejszy głośnik do montażu w ścianie z prawdziwie „kinowym dźwiękiem”. Głównym atutem są tutaj dynamika i ekspresja, której nie doświadczymy w typowych konsumenckich zestawach dedykowanych do dźwięku przestrzennego. Za tymi hasłami nie stoi żaden marketing, a wymierne liczby – czułość głośnika to aż 91dB, a SPL (poziom ciśnienia akustycznego) wynosi astronomiczne 113 dB!  Charakterystyka częstotliwości jest tak płaska, jak to tylko możliwe – Procella P5iW w kwestii akustyki nie idzie na żadne kompromisy, mimo niewielkiego rozmiaru. Inżynierowie skupili się na utrzymaniu kompaktowej postaci, jednak niech nie zmyli nas to przy ocenie wartości akustycznych, bo wewnątrz ukryto przetwornik o ogromnej mocy i dynamice.

Procella seria P5

Cała seria głośników Procella Audio P5, P5V i P5iW posiada dokładnie takie same parametry akustyczne i ten sam poziom dynamiki, który jest nieosiągalny dla typowych konsumenckich głośników. Różnicą między nimi jest kształt i sposób montażu. P5 i P5V to głośniki naścienne o różnej bryle, natomiast P5iW to głośnik do montażu w ścianie, którego nie można postawić luźno w pomieszczeniu lub zawiesić na ścianie lub suficie.

Na bazie zestawów głośników instalacyjnych służących do montażu w ścianie można zbudować bardzo wysokiej klasy zestaw kinowy o żywym i dynamicznym brzmieniu, pełnym szczegółów i detali. Uzupełniony o podstawowy subwoofer z oferty producenta – Procella Audio P15A zapewni niezapomniane wrażenia i emocje.

Specyfikacja techniczna

Moc75 wat ciągła, 250 wat szczytowa
Czułość1m/1W 91dB
Maksymalne SPL (poziom ciśnienia akustycznego)113dB ciągłe, 119dB szczytowe
Odpowiedź częstotliwościowa-3dB przy 90Hz i 20kHz
Dyspersja80 stopni przy częstotliwości >2.5 kHz
ZwrotnicaAsymetryczna, fazowo wyrównana do 2.2kHz
MontażW ścianie, wymagany otwór 260mm x 430 mm
WykończenieMaskownica w kolorze czarnym lub białym
Rozmiary300mm x 470mm / głębokość 115mm
Waga6.5 kg
Kraj produkcjiSzwecja, każdy egzemplarz przechodzi kontrolę jakości