Klasa produktu: High End
Zastosowanie: sale konferencyjne, sale wykładowe, kino domowe

Producent

Screen Innovation (SI) została założona przez Ryan Gustafsona w 2003 roku. Sfrustrowany brakiem innowacji jakie dotykały branżę projekcyjną postanowił wprowadzić świeży powiew dostarczając nowych rozwiązań i nowego podejścia do tematyki ekranów projekcyjnych. Od początku Ryan założył sobie za cel stworzenie marki premium, która dostarczy innowacyjne produkty wysokiej klasy. Zamierzał popchnąć do przodu całą branżę i osiągnąć poziom wcześniej niespotykany. A to byłoby możliwe wyłączenie poprzez tworzenie nie tylko doskonałych produktów ale też ułatwienie pracy dealerom.

Od początku roku 2000 zauważono rosnący trend w segmencie projekcji domowej. Ludzie coraz częściej decydowali się na instalację projektora wraz z ekranem w swoich salonach. Problemem była jednak jasność urządzeń i drastycznie pogarszająca się jakość obrazu spowodowana obecnością jakiegokolwiek oświetlenia w pomieszczeniu. Stąd też w 2008 roku SI zademonstrowała powierzchnię Black Diamond, której głównym zadaniem było umożliwienie oglądania filmów oraz korzystania z konsol do gier w warunkach daleko odbiegających od idealnych. Ekran odbijał światło padające z nad, spod jak i z boków ekranu.

W 2010 SI skoncentrowało się na pomyśle, w jaki sposób sprawić aby ekrany ramowe ładnie prezentowały się we wnętrzach i klienci chętniej decydowali się na tę formę ekranu. Postanowili zrezygnować z tradycyjnych szerokich ramek na rzecz smukłych, cienkich ramek które wyglądałyby estetycznie w każdym wnętrzu.

Ekrany do salonów

SI szybko wdarł się na rynek projekcji przedniej widząc swoją szansę w produkcji wysokiej jakości ekranów do pomieszczeń użytkowych, takich jak salony czy też pomieszczenia które pełnią zwykle kilka łączonych funkcji. Producent uznał, że domowa sala kinowa nie jest najlepszą opcją dla każdego i nie każdy ma możliwość oraz ochotę na budowę takiego wydzielonego, dedykowanego pomieszczenia. Wiele osób jednak decydując się na kino domowe w salonie chce uzyskać najlepszą jakość projekcji. Kupując wysokiej klasy projektory do kina domowego chce je maksymalnie jak najlepiej wykorzystać. Dlatego też skoncentrował swoją uwagę na powierzchniach projekcyjnych, które byłyby specjalnie optymalizowane pod kątem projekcji w pomieszczeniach gdzie nie ma tak dobrej kontroli nad zachowaniem się światła, jak ma to miejsce w ciemnym kinie.

Producent oferuje ekrany w serii “5 motorized” zarówno do montażu naściennego jak i do montażu w suficie podwieszanym. Do wyboru mamy następujące powierzchnie projekcyjne:

Ceny ekranu SI 5 motorized

W najmniejszej wersji ekran występuje z rozmiarem o przekątnej 80″ i ceną wahającą się w przedziale ok. 27 000 – 40 000 zł. Największy format wynosi aż 200″ przekątna i oscyluje w cenach 57 000 – 100 000 zł. Cena zależna jest oczywiście od wielkości ekranu oraz wybranej powierzchni projekcyjnej. Mówimy zatem o ekranach elektrycznych klasy premium, stworzonych do najlepszych systemów projekcyjnych.

Ekrany amerykańskiej firmy SI bez wątpienia uchodzą za elitę. Oferują najwyższą jakość zarówno materiałów projekcyjnych jak i wykonania ekranów, co ma swoje odzwierciedlenie w cenie produktów.