Klasa produktu: średnia
Zastosowanie: sale konferencyjne, sale wykładowe, kino domowe

Producent

Firma Adeo Screen rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku. Początkowo produkcja odbywała się we Włoszech gdzie firma poza samą produkcją działała na kilku segmentach rynku audio-video jednocześnie. Wraz z rozwojem i sukcesywnym zdobywaniem nowych rynków zbytu firma zyskiwała renomę producenta cieszącego się produktami o doskonałej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. Z czasem zarząd firmy zdecydował o przeniesieniu fabryki z Włoch do Polski. W ten sposób w 2007 roku w Złotoryi powstała najnowocześniejsza fabryka ekranów projekcyjnych w centralnej części Europy o powierzchni aż 4500 m2. Od momentu uruchomienia fabryki w Polsce firmy konsekwentnie powiększała swój asortyment i ulepszała produkty. Tworząc je coraz lepszymi. Jako Cinematic sugerujemy naszym klientom instalację produktów firmy Adeo ponieważ mają wysoką jakość wykonania, oferują rozsądny wybór powierzchni projekcyjnych przeznaczonych do różnego zastosowania oraz na tle konkurencji wyróżniają się profesjonalnym podejściem do tematyki projekcyjnej.

Fabryka Adeo Screen

Adeo InSuperior Tensio

Nowy tym ekranu elektrycznego posiadający udoskonalone mechanizmy i rozwiązania przeznaczone do montażu sufitowego. Ekran InSuperior Tensio FTS podobnie jak model prostszy Adeo Inceel Tensio jest przeznaczony do montażu w sufitach podwieszanych / zabudowy sufitowej. Dotychczas problem mieli klienci, poszukujący ekranu o wymiarach przekraczających to co ma do zaoferowania seria Inceel. W niektórych sytuacjach potrzebny jest ekran o dużej przekątnej, bądź rozwiązanie pozwalające na opuszczenie cześć projekcyjnej powierzchni poniżej 45 cm. Duży TOP jak i duża powierzchnia projekcyjna są sporymi wyzwaniami dla producentów ekranów. Napięcie tak dużej powierzchni i sprawienie, aby się ona nie marszczyła jest dużym utrudnieniem.

Wprowadzenie do produkcji serii InSuperior FTS pozwoliło przeskoczyć sporo dotychczasowych ograniczeń. InSuperior wyposażony został w zupełnie nową kasetę oraz innowacyjny system napinania z podwójną dolną listwą. Zaimplementowano również system napięć FTS (Floating Tensio System). Z samego założenia produkt powstał z przeznaczeniem dla najbardziej wymagających użytkowników – do profesjonalnych instalacji AV, dla sektora publicznego i edukacyjnego, wyposażenia sal konferencyjnych oraz do użytku w kinie domowym.

Efektywne rozłożenie ciężaru dzięki nowemu systemowi napinania eliminuje deformację zespołu rolki oraz pozwala na zastosowanie powierzchni projekcyjnych w większych rozmiarach oraz możliwość personalizacji topu do max. wysokości 130 cm. Dodatkowo ekran wyposażony jest w nowy system zabezpieczający wykorzystujący stalowe linki.

Zmodyfikowano również system montażowy, który znacznie skrócił czas instalacji ekranu.

Adeo Insuperior FTS

Wymiary ekranu

Ekrany InSuperior Tensio FTS możemy zamówić w formatach 4:3, 16:9, 16:10, 2.35:1, 2.37:1 oraz 2.40:1. Wprowadzenie nowej generacji systemu napinającego pozwoliło na zaoferowanie ekranów o szerokościach dochodzących do 450 cm szerokości.

Standardowo czarny TOP wynosi 5 cm dla ekranów do 300 cm szerokości całkowitej, dla większych ekranów standardowo TOP wynosi 10 cm. Kasety ekranowe w których chowa się materiał po zwinięciu, wykonane są w całości z aluminium.

Adeo InSuperior

Cechy ekranu InSuperior FTS

 • Opcja czarnego topu do 140 cm
 • Oferowany z opcji z materiałem projekcyjnym : Reference White Grey oraz Helios White Grey
 • Nowy najwyższej jakości system napinania z podwójną dolną listwą.
 • Nowy system zaślepek z magnesem, maskujący dostęp do uchwytów montażowych.
 • Obudowa wyposażona w metalowe linki zabezpieczające.
 • Zakończenia kasety wykonane z blachy ocynkowanej.
 • Wysuw materiału z tyłu kasety (opcjonalnie wysuw z przodu kasety).
 • Powierzchnie projekcyjne wykonane z PVC bez kadmu, opatrzone certyfikatem trudnopalności.
 • Zgodność z dyrektywami CE: Low Voltage Directive 2006-95-CE I Electromagnetic Compatibility 2004-108-CE.
 • Zestaw montażowy do sufitu właściwego w komplecie.
 • Elektryczny przełącznik ścienny w komplecie (wersja ekranów ze standardowym silnikiem).
 • Wielojęzyczna instrukcja obsługi w komplecie.
 • Dostępny jedynie z czarnym wykończeniem napinaczy
 • Standardowo czarny TOP wynosi 5 cm dla ekranów do 300 cm szerokości całkowitej, dla większych ekranów standardowo TOP wynosi 10 cm.

Ceny ekranów InSuperior FTS

Cena podstawowa obejmuje ekran elektryczny z czarną ramką dookoła (5cm lub 7 cm).
Wybór powierzchni projekcyjnej wpływa na cenę. Najtańsza jest powierzchnia typu Vision White. Pamiętajmy jednak, że jakość powierzchni wpływa na jakość finalną projekcji.
TOP, czyli czarny pas u góry ekranu umożliwiający rozwinięcie ekranu na pożądaną wysokość jest OPCJĄ dodatkowo płatną. Maksymalny pas górny może wynosić do 45cm.
Sterowanie ekranem jest również opcją dodatkowo płatną. Możliwe są opcje: sterowanie wbudowane w kasetę ekranu, sterowanie na podczerwień, sterowanie na fale radiowe oraz poprzez trigger 12V jeśli projektor posiada taką opcję. W standardzie otrzymujemy możliwość sterowania ekranem za pomocą włącznika naściennego.

Przykładowa wycena dla ekranu Adeo InSuperior FTS 3000 z powierzchnią Reference White z czarnym TOP-em 45cm wynosi 8700 zł brutto.
Opcja sterowania ekranem kosztuje dodatkowo ok. 500-1000 zł w zależności od wybranej opcji.