LOEWE BILD 5.55 OLED
NIEMIECKA SOLIDNOŚĆ W ŚWIECIE TELEWIZORÓW

Telewizory linii bild 5 OLED oferują niesamowitą technologię wyświetlania dzięki najnowszym panelom organicznym. Oferują doskonałą głębię kolorów i absolutną czerń w minimalistycznej obudowie. Te cechy linii 5 odróżniają je od innych telewizorów. Elementem szczególnym jest „oko Loewe”, które stanowi rozpoznawalną na całym cechę charakterystyczną dla niemieckiego producenta. Dzięki specjalnym algorytmom skalowania, odbiorniki tej marki słyną z soczystego, naturalnego obrazu nie tylko z najlepszej jakości źródeł UHD, ale także ze zwykłej telewizji naziemnej. Niespotykana modularność umożliwia podłączenie opcjonalnego soundbara o mocy muzycznej 80W. Od razu po wyjęcia z pudełka wiemy, że mamy do czynienia z produktem z półki premium. Podstawa jest znacznie cięższa i sztywna niż u innych producentów, a po wzięciu pilota do ręki od razu wiemy, że Loewe za priorytet uznaje najbardziej ekskluzywne materiały i wykończenie.

Loewe bild 5.55 OLED

5 MILIMETRÓW GRUBOŚCI I NAJCIEŃSZE RAMKI

Zastosowanie technologii OLED pozwoliło w modelu bild 5.55 OLED na użycie najcieńszych możliwych ramek. Purystyczny, klasyczny monitor będzie doskonale widoczny jako centralny element wystroju salnu. Po dodaniu Loewe bild 5 klang, monitor zmienia się w pełny telewizor z soundbarem o mocy muzycznej 80W! Opcjonalny soundbar zmienia się w głośnik centralny, jeżeli zostanie użyty w systemie kina Loewe.

Loewe bild 5.55 OLED modularność

Loewe bild 5.55 OLED w połączeniu z Loewe bild 5 klang oraz systemem Loewe klang 5 jest idealnym rozwiązaniem kina domowego bez przewodów. Całe doświadczenie to wygląd, dźwięk, ale przede wszystkim jakość obrazu. Ze wsparciem dla Dolby Vision, HDR10, i HLG w telewizji naziemnej, nie ma obecnie formatu wideo, któremu bild 5 nie byłby w stanie podołać. Dzięki temu, że kąt widzenia jest tak szeroki, nie tracimy na jakości kolorów patrząc na ekran z boku. A jeśli o kolorze mowa – obłędnie nasycone barwy to dla bild 5.55 OLED żaden problem. Nasycenie kinowej przestrzeni DCI-P3 wynosi aż 98%! Soczyste neony, pomarańczowa lawa, obłędnie zielony lakier samochodów wyścigowych – wystarczy zobaczyć je raz, żeby zakochać się w nich już na zawsze.

ELEGANCJA ZDEFINIOWANA NA NOWO

„Jesteśmy jednym z pierwszych producentów telewizorów, którzy sięgnęli po naturalne materiały w erze cyfrowej. Na przykład po dąb.”
Bodo Sperlein

Loewe nie od dziś słynie z produktów segmentu premium. Ręcznie montowane i indywidualnie testowane w niemieckiej fabryce w Kronach nie zostawiają żadnych złudzeń – produkty Loewe to najwyższa półka w świecie elektroniki. Każdy egzemplarz jest precyzyjnie spasowany i testowany tak, że klient po otwarciu pudełka od razu widzi, że obcuje z najbardziej ekskluzywnymi telewizorami na świecie. Najlepsze materiały, najlepsze technologie, niemiecka solidność – wszystko to oferuje telewizor Loewe bild 5.55 OLED.

NOWOCZESNY SYSTEM OPERACYJNY LOEWE OS

Producent doskonale rozumie, że przejrzysty interfejs użytkownika jest przyjemny w obsłudze. Wybór kanałów TV,nagrań, aplikacji lub treści z zewnętrznych źródeł może być łatwo dokonywany z poziomu ekranu startowego. TIDAL daje dostęp do ponad 40 milionów utworów muzycznych. Filmy i seriale są dostępne za pośrednictwem Amazon Video, zaś YouTube umożliwia korzystanie z zasobów filmów internetowych. Zmiana programu, rozpoczęcie nagrywania lub wybórulubionego filmy przy pomocy przewodnika po programach, przywołanie informacji o bieżącym programie – te funkcje dostępne są także z poziomu smartfonu lub tabletu, dzięki aplikacji Loewe.

Nie zawsze masz czas, aby obejrzeć swój ulubiony serial lub program kulinarny w telewizji? Nic straconego, W Loewe bild 5 zintegrowano nagrywarkę z dyskiem o pojemności aż jednego terabajta. Nie musisz nawet być w domu, aby nagrać program, który właśnie Cię omija. Po prostu skorzystaj z aplikacji Loewe na swoim smartfonie i odtwórz zapisaną treść już po powrocie do domu.

LOEWE MOBILE RECORDING – JUŻ NIGDY NIE PRZEGAPISZ ULUBIONEGO PROGRAMU

Utknąłeś w korku, spotkanie w mieście przedłuża się w nieskończoność? Skorzystaj z aplikacji Loewe, aby zdalnie włączyć nagrywanie telewizji na wbudowany dysk twardy o pojemności 1000GB. Równie bezproblemowo ustawisz nagrywanie w dowolnym czasie jutro, a nawet za tydzień – przejrzysty interfejs sprawi, że wybór czasu nagrywania audycji będzie łatwy i błyskawiczny. Gdy wreszcie usiądziesz przed telewizorem, zobaczysz jak zwykle olśniewającą jakość obrazu, do której przyzwyczaił Cię telewizor Loewe.

LOEWE MULTI RECORDING – NAGRYWANIE KILKU PROGRAMÓW NARAZ

Na pewno wiele razy zdarzyło się, że w telewizji dwa interesujące wydarzenia odbywały się naraz. Rozpoczęcie zawodów sportowych na jednym kanale, ulubiony program kulinarny na drugim – jak to pogodzić? W odpowiedzi na takie dylematy przychodzi Loewe z funkcją Multi Recording. To jeszcze nie koniec – oba programy możesz nagrywać w tym samym czasie, a jednocześnie oglądać trzeci! Niesamowite, prawda? To prawdziwy przełom w „walce o pilota”, bo każdy nagrany program można obejrzeć w dowolnym czasie w przyszłości…

NAGRYWANIE NA USB

Wbudowana pamięć 1000Gb to dla Ciebie za mało? Może masz ochotę nagrać ulubione programy na przenośny dysk twardy i zabrać go ze sobą na wakacje? Z telewizorem Loewe bild 5 to nie problem, bo każdy materiał możesz archiwizować na zewnętrznym urządzeniu. I zrobić z nim cokolwiek zechcesz – zapisać na komputerze, odtworzyć w innym telewizorze, podpiąć do laptopa czy umieścić we własnym, prywatnym archiwum.

INTERNETOWE RADIO WBUDOWANE W TELEWIZOR

Wystarczą dwa wciśnięcia przycisku, aby przenieść się do wyszukiwarki artystów i stacji radiowych. Wpisz nazwę swojego ulubionego wykonawcy, a w rezultacie zobaczysz listę wszystkich stacji, które aktualnie nadają jego nagrania. Możesz także wybrać te, które odtwarzają go najczęściej, przeglądać stacje radiowe po gatunkach, a potem dodać je do ulubionych, które będą widoczne na ekranie głównym.

Radio internetowe w telewizorze Loewe

ODTWARZANIE MUZYKI PRZEZ BLUETOOTH

Po prostu podłącz swój smartfon, tablet lub komputer za pomocą Bluetooth. Odtwarzaj muzykę szybko, wygodnie i bezproblemowo. Wystarczy, że sparujesz urządzenie z telewizorem i możesz przesyłać na niego muzykę ze swojego urządzenia, a także z lokalnych zasobów sieciowych za pomocą telefonu. Nie jest wymagana żadna dodatkowa konfiguracja, a telewizor będzie zawsze gotowy, aby odebrać muzykę przez Bluetooth.

LOEWE MULTIROOM STREAMING – PRZESYŁANIE OBRAZU NA INNY TELEWIZOR

Dziel się telewizją i radiem ze swoimi pozostałymi telewizorami Loewe w domu. Nie musisz posiadać kilku tunerów DVB-T lub odbiorników radiowych, po prostu prześlij zawartość jednego telewizora na drugi. A nawet trzeci. Ta unikalna funkcjonalność oszczędzi Ci kłopotu związanego z instalacją i konfiguracją dodatkowych tunerów telewizji satelitarnej i kablowej.

Telewizor Loewe w pokoju

LOEWE INSTANT CHANNEL ZAPPING – NATYCHMIASTOWA ZMIANA KANAŁÓW

Najszybsza zmiana kanałów, jaką tylko możesz sobie wyobrazić. Dzięki unikalnej technologii zapisującej pozostałe kanały w pamięci podręcznej, przełączenie na inny kanał to tylko kwestia chwili. Zapomnij o czarnym ekranie wyświetlanym przez długie sekundy, zanim pojawi się obraz. Nie ma nic bardziej denerwującego, niż czasochłonne przełączanie między programami – inżynierowie Loewe znaleźli na to sposób.

LOEWE SMART TV2MOVE – PRZESYŁANIE OBRAZU NA SMARTFON I TABLET

Oglądaj telewizję i nagrania na smartfonie lub tablecie. Tak po prostu – beż żadnych dodatkowych licencji, rejestrowania się w dodatkowych aplikacjach i konfiguracji. Uruchom aplikację Loewe, wybierz interesujący Cię program i odtwarzaj go na swoim urządzeniu przenośnym.

W przypadku telewizorów klasy Loewe Bild warto zadbać o system sterowania typu Control4, który znacząco podnosi komfort korzystania z systemów domowej rozrywki. Za pomocą uniwersalnego pilota można obsługiwać całe kino domowe.

OBRAZ JAK Z BAJKI

Technologia OLED zastosowana w Loewe bild 5.55 wykorzystuje samopodświetlające się piksele organiczne, czego efektem jest spektakularna jakość obrazu. W przeciwieństwie do LCD, ekran OLED nie wymaga podświetlenia. Wyłączenie pikseli generuje intensywną i całkowitą czerń. Czas reakcji wynosi mniej niż mikrosekundę – od oślepiającego światła do najciemniejszych cieni. Wisienką na torcie jest obsługa Dolby Vision, która wynosi obraz na zupełnie nowy poziom głębi o szerokim zakresie dynamiki (High Dynamic Range). Dopełnieniem jest szeroka paleta barw, która w połączeniu z HDR pozwala osiągnąć ekstremalnie realistyczną reprodukcję rzeczywistości. Użytkownicy mogą być pewni, że obraz będzie oszałamiający od razu po wyjęciu z pudełka, gdyż Loewe przykłada bardzo dużą wagę do tego, żeby nawet w trybie fabrycznym odwzorowanie barw i jasności było możliwie zbliżone do standardów kinowych. To w końcu najlepszy telewizor OLED Loewe, dzięki czemu mamy pewność, że obrazy na ekranie wyglądają naturalnie i dokładnie tak, jak chcieli tego producenci filmów.

Loewe bild 5.55 w sypialni

BEZPRZEWODOWE KINO DOMOWE LOEWE

Zintegrowany procesor dźwięku 5.1 z Dolby i DTS pozwala wykorzystać wszystkie zalety zintegrowanego kina domowego Loewe, a głośnik TV jest głośnikiem centralnym. W tym wypadku idealnym wyborem będą zewnętrzne głośniki Loewe klang 5. Telewizory Loewe wyposażone w Digital Audiolink pozwalają na tworzenie zintegrowanego, bezprzewodowego systemu, w którym klang 5 jest wykrywany i podłączany automatycznie po naciśnięciu przycisku. Od strony technicznej głośniki idealnie współpracują z Loewe bild 5 OLED, który pełni rolę głośnika centralnego. Głośniki można swobodnie rozlokować w pomieszczeniu, aby zoptymalizować doświadczenie dźwięku i uwzględnić różne rozwiązania przestrzenne. Niezależnie od tego, czy zamontowano je na uchwycie ściennym, umieszczono w rogu, czy są postawiono wolno, zapewniają tę samą, doskonałą jakość dźwięku. To prawdziwa rewolucja – bezprzewodowe kino domowe w oparciu o procesor Dolby, do tego powalające jakością dźwięku.

Loewe bild 5.55 OLED z zestawem Loewe klang 5

MOŻLIWOŚCI KONFIGURACJI I MONTAŻU

Loewe bild 5.55 OLED posiada wyjątkowe opcje montażu i konfiguracji, w tym dwa rodzaje stojaków podłogowych – z eleganckiego drewna lub aluminium. Do wyboru czeka ponad 40 możliwych kombinacji! Dostępne są między innymi:

  • Soundbar Loewe bild 5 klang– kolory Piano Black i Silver Oak
  • Lowe FS55 – podstawa podłogowa z drewna dla bild 5 (tylko w połączeniu z bild 5 klang soundbar) w kolorach Silver Oak i Black Oak
  • Loewe TS Plate – podstawa stołowa (w zestawie w wersji SET)
  • Loewe WM – uchwyt ścienny

Możliwość doboru akcesoriów i podstaw daje pełne spektrum możliwości. W zależności od wnętrza, Loewe bild 5.55 OLED może stanowić centralny, elegancki punkt salonu na drewnianej podstawie. Może służyć za głośnik centralny w zestawie z Loewe klang 5. Może wisieć subtelnie na ścianie, gdzie nie będzie rzucał się w oczy. Twój Loewe, Twój wybór.

DLA KOGO?

Seria Loewe bild 5 to wyjątkowe telewizory dla osób poszukujących wyjątkowej jakości i wzornictwa. Bild 5.55 OLED to najbardziej przystępny cenowo telewizor OLED Loewe niemieckiego producenta, w cenie zbliżonej do typowych wyświetlaczy w tej technologii. Mimo niesamowitych parametrów, to dobry OLED w dobrej cenie. Wyróżnia go jednak niesamowita otoczka wyrafinowanego wykończenia, eleganckiej obudowy i niesamowicie rozbudowanego systemu operacyjnego Loewe OS. Przyjemność obcowania z bild 5.55 OLED Loewe to znacznie więcej, niż tylko włączanie telewizora. Niebanalna forma, możliwości rozbudowy, funkcja w bezprzewodowym kinie domowym – to dopiero początek. Z najszybszym na rynku zmienianiem kanałów, możliwością nagrywania do trzech programów naraz, rozbudowanymi funkcjami multiroom, jego codzienna obsługa jest czystą przyjemnością. Telewizor robi dokładnie to, czego od niego oczekujemy – bez żadnego wysiłku, bez przedzierania się przez dziesiątki opcji, bez jakichkolwiek anomalii. Prosty, przejrzysty i intuicyjny interfejs sprawiają, że każde sięgnięcie po pilota wywołuje uśmiech na twarzy posiadacza, który nie znika aż do końca seansu.

Telewizory tej klasy mogą być podstawą dobrej jakości systemów kina domowego z wykorzystaniem nagłośnienia przestrzennego.

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość4K UltraHD (3840×2160)
Technologia wyświetlaniaOLED
Przekątna55 cali
Szczytowa jasność HDR750 cd/m2
Obsługiwane formaty HDRHDR10 / HLG / Dolby Vision
PołączeniaEthernet / Wi-Fi / Bluetooth
Wymiary1230mm x 742mm x 56mm
Waga20.4 kg