PRODUKT ARCHIWALNY

SONY FW-85BZ35F
OGROMNY TV W PRZYSTĘPNEJ CENIE

Telewizor Sony FW-85BZ35F to prawdziwy przełom w kwestii ceny do jakości i wielkości telewizora. Gdy w 2012 roku debiutował model FWD-84X9005, kosztował pięciokrotnie więcej i był dwa razy cięższy. Po sześciu latach olbrzyma o przekątnej 85 cali mamy już w zasięgu ręki – omawiany telewizor kupimy w cenie poniżej 35 tysięcy złotych. Oczywiście przy tak ogromnym ekranie nie ma mowy o innej rozdzielczości niż 4K – pełne osiem milionów pikseli pracuje 100 razy na sekundę, bo natywne odświeżanie wynosi równe 100Hz. Wyraźny ruch w transmisjach sportowych i dynamicznych grach nie stanowi dla FW-85BZ35F najmniejszego problemu. Oczywiście nie zabrakło najnowszych technologii HDR10 szerokiej palety barw DCI-P3.  Telewizor pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android, który oferuje funkcje takie jak obraz w obrazie, obsługę wielu kont Google, przeglądarkę internetową, Google Cast 4K, materiały HLG, a nawet słuchawki i głośniki przez Bluetooth! Takiej funkcjonalności mogą pozazdrościć inne platformy, a przecież do dyspozycji mamy cały sklep Google, w którym aż roi się od dodatkowych aplikacji. Dla osób szukających największej możliwej funkcjonalności Sony FW-85BZ35F  będzie doskonałym wyborem. Istnieje także wersja z wbudowanym tunerem telewizji, model FW-85BZ35F/T.

Sony FW-85BZ35F

TECHNOLOGIE UHD, 4K I HDR NA WIELKIM EKRANIE

4K oznacza, że obraz ma czterokrotnie więcej detali niż w dotychczasowych telewizorach FullHD. To szalenie istotne w przypadku przekątnych tak dużych jak 85 cali, gdyż sprawia, że jesteśmy w stanie zobaczyć każdy, najmniejszy nawet detal. Pojedyncze włosy, liście falujące na wietrze, źdźbła trawy – każde z nich jesteśmy w stanie rozróżnić, gdyż nie wydają się już jednolitą powierzchnią. 4K oznacza, że w każdej klatce obrazu widzimy aż 8 milionów punktów! Gdy patrzymy na tak ogromny telewizor, ma to niebagatelne znaczenie. To jednak dopiero przedsmak prawdziwych wrażeń – najbardziej spektakularną cechą UHD jest standard HDR pozwalający uzyskać wielokrotnie wyższy kontrast i wielokrotnie wyższą jasność niż w dotychczasowych materiałach Blu-ray.

HDR nowa jakość w kwestii szczytowej jasności ekranów. Dotychczasowe wyświetlacze SDR miały ograniczoną jasność do ok. 100cd/m2, ponieważ ograniczenia techniczne ekranu nie pozwalały na uzyskanie lepszego wyniku. W prawdzie współczesne telewizory potrafią pokazać jaśniejszy obraz, jednak w studiach filmowych i graficznych nie stosowano do tej pory takich ustawień, toteż rozjaśnienie wyświetlacza nadmiernie rozjaśniało obraz jako całość. Technologia HDR zmienia to podejście i ustala maksymalną jasność znacznie, znacznie wyżej – nawet do 10 000cd/m2. To ponad stukrotny wzrost! Dzięki wprowadzeniu takich zmian na poziomie norm, treść, która trafi na nasz ekran nie będzie nadmiernie jaskrawa i męcząca dla zmysłu wzroku. Jedynie detale, zakodowane jako najjaśniejsze zyskają na intensywności. Dzięki temu obraz będzie bliższy temu rzeczywistemu.

Sony FW-85BZ35F - ramka

IDEALNY DO SPORTU I DYNAMICZNEJ AKCJI

Na niektórych ekranach sport i sceny z szybko zmieniającym się obrazem wyglądają na rozmyte. Nasza najnowsza technologia X-Motion Clarity sprawia, że wszystko jest płynne, jasne i wyraźne. Każde „mignięcie” jest indywidualnie sterowane, a jego czas trwania jest zoptymalizowany. Ponadto w razie konieczności można zwiększyć jasność, więc niczego nie przeoczysz. W połączeniu z matrycą 100Hz, każdy ruch jest idealnie ostry. Unikalność funkcji X-Motion Clarity polega na tym, że w przeciwieństwie do innych telewizorów odświeżanie matrycy polega nie na wygaszeniu całej klatki, a jedynie jej fragmentu. Potężny procesor X1 analizuje każdy fragment obrazu i w czasie rzeczywistym dynamicznie zmienia oświetlenie pojedynczych stref. Rozwiązanie jest przełomowe, bo zachowuje jednocześnie wysoką ostrość i oraz jasność całego obrazu.

Technologia X-Motion Clarity

PRIMESUPPORT –  PRIORYTETOWE WSPARCIE SERWISOWE

Posiadaczom profesjonalnych telewizorów serii FW przysługuje trzyletni pakiet PrimeSupport, na który składają się wyjątkowe korzyści. Najważniejszą z nich jest świadczona w standardzie usługa wymiany na fabrycznie nowy zamiennik zamiast naprawy. To bardzo istotne ułatwienie dla osób ceniących swój czas. Sony dodatkowo umożliwia wykupienie pakietu PrimeSupport Plus, która wydłuża trzyletnią opiekę w ramach standardowego pakietu PrimeSupport o kolejne dwa lata i zapewniających dostęp do specjalistycznego wsparcia oraz pomocy technicznej przez 5 lat od daty zakupu.

Sony Prime Support
Procesor Sony X1 $K

UDOSKONALONY PROCESOR 4K X1

Nowy, udoskonalony procesor X1 jest dwukrotnie bardziej wydajny, niż w poprzedniej generacji telewizorów BRAVIA. Sony słynie z rewelacyjnych algorytmów inteligentnej interpolacji połączonej z redukcją szumów. Kolory poddawane są indywidualnej korekcie, podobnie jak kontrast każdej klatki. Obraz z telewizji naziemnej jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze.

TECHNOLOGIA REALITY CREATION

Dzięki tej technologii przetwarzania obrazu materiały Full HD znacznie bardziej przypominają jakością obraz 4K Ultra HD. Sytstem tworzenia realizmu pozwala uwypuklić niektóre walory obrazu i zamaskować niedoskonałości przy słabym sygnale. Rewolucyjna funkcja łagodnej gradacji wygładza niepłynne przejścia tonalne, spotykane szczególnie często w ciemych partiach obrazu.

Sony Reality Creation
System Android TV w telewizorze Sony

SYSTEM ANDROID TV

Android TV to najbardziej rozbudowany system operacyjny dla telewizorów. Praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji, ogromna ilość dostępnych aplikacji, sterowanie głosem. Android daje zdecydowanie największe możliwości jeśli chodzi o funkcjonalność. Pozwala rozbudowywać telewizor o nowe aplikacje i dodatki.

SUPER NISKIE OPÓŹNIENIA

Telewizory Sony posiadają dedykowany tryb dla graczy, w którym opóźnienie obrazu jest mikroskopijne – zmierzone wynosi zaledwie 23 milisekundy! To czas między akcją gracza, a reakcją telewizora. Jest to szczególnie istotne w grach sieciowych, gdzie milisekundy mogą decydować o zwycięstwie lub porażce. Podłącz konsolę do telewizora i wykorzystaj przewagę, jaką dają najnowsze telewizory Sony.

Rekordowo niskie opóźnienia w trybie gry
Android TV - sterowanie głosem

POWIEDZ, CO CHCESZ OBEJRZEĆ

Możesz szybciej niż kiedykolwiek znaleźć ulubione treści, używając swojego głosu. Dzięki wyszukiwaniu głosowemu unikasz skomplikowanej nawigacji i męczącego wpisywania – wystarczy zapytać.

SZEŚCIOKROTNIE WYŻSZY KONTRAST – X-TENDED DYNAMIC RANGE PRO

Po raz kolejny pierwsze skrzypce gra tutaj zastosowany procesor X1. Dzięki inteligentnej i dynamicznej analizie scen, możesz cieszyć się pięknymi nocnymi widokami, pełnymi jasnych świateł i głębokiej czerni.  X-tended Dynamic Range PRO sprawia, że ciemne sceny są jeszcze ciemniejsze, a jasne jaśniejsze. W przypadku ciemnych partii, takich jak nocne niebo, zobaczymy smolistą czerń. Z drugiej strony w trakcie wschodu słońca, telewizor włączy podświetlenie na maksimum tak, że obraz wręcz porazi swoją jaskrawością.

W połączeniu z HDR10 zobaczymy obraz o jasności, który dotychczas był nieosiągalny dla telewizorów poprzedniej generacji. X-tended Dynamic Range PRO to także inteligentne zarządzanie podświetlaniem stref w telewizorze, które w zależności od wyświetlanej zawartości mogą zmieniać natężenie światła. W technologii LED to jedyny sposób, aby osiągać głęboką czerń i jasne światła, bez skutków ubocznych. Dynamiczny kontrast sceny rośnie do wartości nieosiągalnych dla urządzeń z podświetleniem krawędziowym.

X-tended Dynamic Range PRO

KOLORY NASYCONE DO MAKSIMUM – TECHNOLOGIA TRILUMINOS

Odkryj żywe, realistyczne kolory dookoła. Wyświetlacze TRILUMINOS Display korzystają z szerszej palety barw, zapewniając wierne odwzorowanie barw i cieni. Ta autorska technologia Sony towarzyszy nam już od kilku lat, a w Sony FW-85BZ35F widzimy jej kolejne wcielenie. Rozwiązanie sprowadza się w praktyce do zastosowania diod pokrytych luminoforem PFS, którą japoński producent dopracowuje z generacji na generację. Dzięki niemu ekran pozwala pokazać aż 95% barw z szerokiej palety DCI-P3 wykorzystywanej w standardach kinowych!

Ekstremalnie czerwony lakier samochodowy, błyszczące neony czy błękit egzotycznego nieba jeszcze nigdy nie wyglądały tak realistycznie. Przy kompatybilnych źródłach, takich jak płyty UHD Blu-ray, YouTube w HDR czy Netflix, kolory będą znacznie wierniejsze i wciągną widza w sam środek akcji. Nie ma tutaj żadnego haczyka – szeroka przestrzeń barw nie uwypukla w żaden sposób sztucznie barw, ale pozwala pokazać kolor w sposób, który był po prostu niedostępny w poprzedniej generacji urządzeń takich jak DVD i Blu-ray.

Technologia Sony Triluminos

Dla kogo?

Sony FW-85BZ35F to najlepszy wybór dla osób, którym zależy na olbrzymiej przekątnej obrazu (aż 85 cali!) w rozsądnej cenie. Ogromny telewizor o takiej przekątnej będzie doskonały do dużego salonu, gdzie stanie się domowym centrum rozrywki. To także świetny wyświetlacz dostosowany do najnowszych standardów HDR, w tym HDR10 oraz HLG. Nowoczesny system operacyjny Android daje niemal nieograniczone możliwości konfiguracji, instalacji aplikacji oraz podłączania akcesoriów.

Sony FW-85BZ35F posiada wbudowane aplikacje do odtwarzania źródeł strumieniowych, takich jak YouTube, Netflix czy polskie Ipla i Showmax. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować kolejne. Android TV to także możliwość sterowania głosem w języku polskim. Niezależnie od źródła, potężny procesor X1 i zastosowanie zaawansowanych algorytmów jest w stanie poprawić obraz w ogromnym stopniu, włączając w to także telewizję naziemną i kablową. Wisienkę na torcie stanowi trzyletnia usługa PrimeSupport, gdzie w standardzie obowiązuje usługa wymiany na fabrycznie nowy zamiennik zamiast naprawy.  Sony FW-85BZ35F będzie cieszył oczy posiadacza nasyconym, kontrastowym obrazem przez wiele lat po zakupie.

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość4K UltraHD (3840×2160)
Technologia wyświetlaniaEdge LED
Przekątna85 cali
Szczytowa jasność HDR620 cd/m2
Obsługiwane formaty HDRHDR10 / HLG
PołączeniaEthernet / Wi-Fi / Bluetooth
Wymiary1911mm x 1098mm x 73mm
Waga44,1 kg