Głośniki w suficie Origin Acoustics

Origin Acoustics to firma znana z głośników instalacyjnych wysokiej klasy – sufitowych, ściennych i zewnętrznych. Zastosowano w nich wiele nowatorskich rozwiązań podchodzących z wieloletniego doświadczenia zespołu projektowego. Projektanci skupili się na cechach istotnych dla zaawansowanych instalacji domowych, takich jak multiroom i ukryte kina domowe.

Seria Producer to bazowy model prekursora głośników sufitowych, który jest najlepszym wyborem jeśli uwzględnimy najlepszy stosunek “jakość do ceny”. Nie oznacza to jednak, że jakość dźwięku na tym ucierpiała – wręcz przeciwnie, Origin Acoustics wciąż wybija się na wyżyny dźwięku, jaki można osiągnąć w głośnikach sufitowych.

Usprawnienia poczynione w serii Producer są unikalne i znajdziemy je jedynie w najlepszych głośnikach tworzonych przez Origin Acoustics. Aby zapewnić możliwie najlepsze wrażenia akustyczne, wykorzystano materiały premium, takie jak Kevlar i włókno szklane. Są one także gwarancją trwałości i niezawodności. Unikalny system montażu pozwala na szybką i bezproblemową konserwację, a także ewentualną wymianę na wyższy model. Głównym założeniem w trakcie tworzenia tej serii było to, żeby usłyszeć muzykę dokładnie tak, jak stworzyli ją autorzy. Jeżeli potrzebujesz więcej niż zwykły głośnik, seria Origin Acoustics Producer jest dla Ciebie.

najlepsza jakość do ceny

Dlaczego Origin Acoustics są wyjątkowe?

Więcej basu z tej samej wielkości głośnika

Inżynierom z firmy Origin Acoustics dzięki świeżemu spojrzeniu na zagadnienie głośników do instalacji w suficie udało się zamontować większy głośnik w standardowej obudowie montażowej. W najpopularniejszej na rynku wielkości głośnika niskotonowego 6″ o średnicy otworu montażowego wynoszącego 23 cm jesteśmy w stanie zmieścić produkt firmy Origin z głośnikiem niskotonowym wynoszącym aż 8″. Czyli zamiast głośnika 6″ w tym samym miejscu możemy zamontować głośnik ze znacznie większym głośnikiem 8″ bez poszerzania otworu montażowego. Większa średnica woofera pozwala osiągnąć znacznie lepszy bas. Basu będzie “więcej” i będzie nieporównywalnie lepszej jakości.

Mniej głośników potrzebnych do nagłośnienia

Standardowe głośniki w suficie pokrywają swoim dźwiękiem mniej więcej kąt 25 stopni. Oznacza to, że jeśli siedzimy z dala od osi zainstalowanego na suficie głośnika to dźwięk będzie słabo słyszalny i niskiej jakości. Produkty Origin Acoustics mają kąt pokrycia (propagacji) wynoszący aż 45 stopni. Czyli potrzebujemy mniej głośników aby pokryć dźwiękiem całe pomieszczenie. Ponadto z tego samego względu znacznie lepiej zagrają głośniki w niskich pomieszczeniach niż produktu konkurencyjne.

Dynamiczny i pełniejszy dźwięk

Nietypowa i opatentowana przez producenta metoda zawieszenia głośnika wysokotonowego pozwala uzyskać wyższe poziomy głośności i mniejszą ilość zniekształceń niż typowe technologie stosowane w produktach instalacyjnych. Polepsza się diametralnie czytelność i przejrzystość dźwięku, która zwiększa komfort słuchania.

 

Producer P80

Jeśli szukamy głośniki do sufitu podwieszanego to model P80 jest naszym zdaniem jedną z najciekawszych propozycji. To prawdopodobnie najlepsza jakość do ceny jaką możemy spotkać w świecie głośników sufitowych. Chociaż seria Producer jest tak naprawdę dopiero wstępem do znacznie bardziej zaawansowanej serii Director, to w swojej kategorii cenowej próżno szukać podobnej pod względem jakości dźwięku konstrukcji. Bas jest soczysty i pełny z tego 8 calowego woofera. Precyzja i kształtowanie dźwięków jest na poziomie wielu referencyjnych konstrukcji sufitowych spotykanych u konkurencji.

Cechy modelu P80

woofer 8” polipropylenowy
wysokotonowy 1″ obrotowy jedwabny
odpowiedź częstotliwościowa: 38Hz-20kHz

średnica : 273mm
średnica otworu montażowego: 248mm
głębokość montażowa: 96mm

Producer P80DT

Oznaczenie DT sugeruje, że konstrukcja głośnika obejmuje 2 głośniki wysokotonowe (dual tweeter). Tego typu rozwiązanie montujemy zwykle w łazienkach, garderobach, toaletach oraz korytarzach. Głośniki do sufitu dysponujące tą technologią potrafią zagrać pełnym dźwiękiem dwukanałowym z 1 głośnika montażowego. W małych pomieszczeniach z jednej strony często nie ma miejsca, a z drugiej strony nie ma sensu instalować aż 2 głośników w suficie aby pokryć odpowiednio kanał lewy i kanał prawy. Znacznie prościej zamontować jeden głośnik odpowiadający nam za 2 kanały.

Cechy modelu P80DT

woofer 8” polipropylenowy
wysokotonowy podwójny 1″ jedwabny
odpowiedź częstotliwościowa: 38Hz-20kHz

średnica : 273mm
średnica otworu montażowego: 248mm
głębokość montażowa: 96mm

Klasa produktu: podstawowa
Zakres cenowy: ok. 2 000 zł / para

Producer Seria 60

Seria 60 to najmniejsze głośniki w zestawieniu. Niskotonowy ma co prawda jedyne 6.5″ ale pamiętajmy, że wymiary wskazywałyby na znacznie mniejszej wielkości wnętrze. Przeznaczenie to głównie małe pomieszczenia oraz tam, gdzie głównym priorytetem jest mocno ograniczony budżet a chcemy uzyskać przyzwoitej jakości dźwięk z sufitu.

Seria 60 obejmuje modele:

P61 – woofer 6,5″ wykonany z prasowanego grafitu, wysokotonowy z aluminium 1″ obrotowy
P60 – woofer 6,5″ wykonany z polipropylenu, wysokotonowy z jedwabiu 1″ obrotowy
P60DT – woofer 6,5″ wykonany z polipropylenu, podwójny wysokotonowy z jedwabiu 1″

Klasa produktu: podstawowa
Zakres cenowy: ok. 1 500 zł / para
Głębokość montażowa: 86mm

dobre głośniki sufitowe

Kluczowe technologie

Głośniki Origin Acoustics powstały z myślą o profesjonalnych instalacjach, dlatego posiadają szereg technologii, które pozwalają im na bezproblemową integrację. MSS, czyli Matching Sound Signature to kluczowa funkcjonalność, która gwarantuje dopasowanie wszystkich głośników pod względem barwy i sygnatury dźwięku. Niezależnie od tego, czy skorzystamy z serii Composer, Director czy Theather, wszystkie głośniki zapewniają identyczne brzmienie, a dodatkowo można je mieszać między sobą! Specjalna konstrukcja umożliwia umieszczenie większego przetwornika w obudowie zarezerwowanej jak dotąd dla mniejszych rozmiarów. Upraszczając, w typowej dla ośmiocalowych przetworników obudowie, zmieszczono przetwornik 10-calowy, co znacząco wpływa na dynamikę dźwięku i generowanie niskich tonów. Beznarzędziowy montaż to ukłon w stronę w firm instalacyjnych, a także znacznie łatwiejsza konserwacja i potencjalnie znacznie mniej problemów w przyszłości. VDAL to specjalna warstwa zbliżona do gumy, którą wykładane jest wnętrze głośnika. Redukuje ona rezonans powstający wewnątrz struktury głośnika, przez co eliminuje niepożądane odbicia dla fal o średniej i wysokiej częstotliwości. Dwuosiowa stabilizacja membrany (DPSD) to autorska, opatentowana technologia Origin Acoustics, która znacząco podnosi dyspersję dźwięku oraz rozszerza zakres górnego pasma tak, żeby odbiorca mógł delektować się każdym niuansem utworów muzycznych.

Najlepsza jakość do ceny

Origin Acoustic Producer to bazowa seria producenta dedykowana do instalacji multiroom oraz ukrytego kina domowego. Połączenie dobrej jakości dźwięku i estetycznego wzornictwa sprawia, że głośniki Origin wyznaczają nowe trendy wśród głośników montowanych w suficie. Firma tworzy głośniki sufitowe od 1976 roku i przez kilka dekad usprawniała swój pomysł. Dzisiaj możemy cieszyć się z rezultatu tych działań, korzystając z najbardziej zaawansowanych materiałów i technologii służących do jak najwierniejszego oddania dźwięku. Możliwość kierowania wiązki dźwięku w dowolnym kierunku oraz umieszczenie większych przetworników w mniejszych od typowych obudowach to tylko dwie najważniejsze cechy wyróżniające produkty Origin Acoustics. Wypełnij swoje życie muzyką na długi, długi czas – głośniki sufitowe Origin Acoustics to gwarancja dobrego dźwięku i niezawodnej pracy.

Do głośników standardowo przychodzą w zestawie maskownice okrągłe. Opcjonalnie, za dodatkowa opłatą oferowane są wersje kwadratowe.