Płytki sufit podwieszany?

Mało miejsca w suficie podwieszanym a chciałbyś mieć dźwięk w pomieszczeniu? Większość głośników instalacyjnych nie mieści się na głębokość w suficie?

Origin Acoustics to firma znana z głośników instalacyjnych wysokiej klasy – sufitowych, ściennych i zewnętrznych. Zastosowano w nich wiele nowatorskich rozwiązań podchodzących z wieloletniego doświadczenia zespołu projektowego. Projektanci skupili się na cechach istotnych dla zaawansowanych instalacji domowych, takich jak multiroom i ukryte kina domowe.

Seria ThinFit opiera swoją siłę na niewielkiej głębokości, dokładnie 7 centymetrów. To idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie dysponujemy bardzo płytkim sufitem i nie możemy sobie pozwolić na jego pogłębienie lub opuszczenie sufitu podwieszanego.

Hałas w domu?

Tył głośnika zabudowany jest metalową osłoną, która zapewnia całkowitą ochronę delikatnych części, a także redukuje przechodzenie dźwięku pomiędzy pomieszczeniami nawet o 9dB. Można je zatem zamontować w suficie podwieszanym i nie martwić się, że u góry będziemy słychać dźwięk dochodzący z niższej kondygnacji.

Usprawnienia poczynione w serii ThinFit są unikalne i znajdziemy je jedynie w najlepszych głośnikach tworzonych przez Origin Acoustics. Aby zapewnić możliwie najlepsze wrażenia akustyczne, wykorzystano materiały premium, takie jak Kevlar i włókno szklane. Są one także gwarancją trwałości i niezawodności. Unikalny system montażu pozwala na szybką i bezproblemową konserwację, a także ewentualną wymianę na wyższy model. Głównym założeniem w trakcie tworzenia tej serii było to, żeby usłyszeć muzykę dokładnie tak, jak stworzyli ją autorzy. Jeżeli potrzebujesz więcej niż zwykły głośnik, seria Origin Acoustic ThinFit jest dla Ciebie.

Seria ThinFit – czyli kiedy masz mało miejsca w suficie

Głośniki sufitowe Origin Acoustics serii ThinFit to 3 modele do wyboru:

  • Flagowy TF64DT – posiada 165mm woofer oraz dwa tweetery o średnicy 20mm. Jak wszystkie inne głośniki Origin Acoustics DT, oznacza to, że możemy do niego podłączyć lewy i prawy kanał, a tym samym otrzymać sygnał stereo z jednego głośnika.
  • TF36 – wyposażony w cztery 89mm woofery wykonane z włókna szklanego oraz jeden 20mm tweeter. Najpopularniejszy wybór w przypadku sufitów o niewielkiej głębokości.
  • TF34 – podobnie jak model TF36, posiada cztery 89mm woofery i jeden 20mm tweeter, jednak wykonane z nieco mniej wyrafinowanych materiałów (grafit i aluminium).

We wszystkich modelach głębokość głośnika wynosi jedyne 70mm.

Klasa produktu: średnia
Zakres cenowy: ok. 1 700 zł – 2300 zł / para

Doskonały bas, 3-drożna konstrukcja, bezkołnierzowy

Na pierwszy rzut oka produkty z seri ThinFit wydają się zwykłymi, tylko spłyconymi głośnikami. W istocie to trójdrożne głośniki z których 2 woofery odpowiadają za niskie, a pozostałe 2 za średnie tony. Osadzone w sztywnej konstrukcji odpowiednio izolującej dźwięk i poprawiającej odpowiedź częstotliwościową w zakresie niskich częstotliwości. Płytki sufit nie jest w przypadku tych głośników barierą do uzyskania dobrej jakości basu. Zwykle lepszy bas oznacza większy głośnik niskotonowy, a to z kolei oznacza większą głębokość montażu.

Seria ThinFit tak jak wszystkie inne serie Origin Acoustics dostarczana jest z okrągłymi maskownicami. Głośniki są całkowicie bezkołnierzowe – nie widać tradycyjnej ramki dookoła głośnika, która obniża estetykę rozwiązania. Dzięki bezkołnierzowej konstrukcji głośnik idealnie wtapia się w przestrzeń sufitową. Opcjonalnie można zamówić kwadratową maskownicę.

Origin Acoustic ThinFit seria producenta dedykowana do instalacji multiroom oraz ukrytego kina domowego wszędzie tam, gdzie dostępny jest płytki sufit. Połączenie dobrej jakości dźwięku i estetycznego wzornictwa sprawia, że głośniki Origin wyznaczają nowe trendy wśród głośników montowanych w suficie. Firma tworzy głośniki sufitowe od 1976 roku i przez kilka dekad usprawniała swój pomysł. Dzisiaj możemy cieszyć się z rezultatu tych działań, korzystając z najbardziej zaawansowanych materiałów i technologii służących do jak najwierniejszego oddania dźwięku. Możliwość kierowania wiązki dźwięku w dowolnym kierunku oraz umieszczenie większych przetworników w mniejszych od typowych obudowach to tylko dwie najważniejsze cechy wyróżniające produkty Origin Acoustics. Wypełnij swoje życie muzyką na długi, długi czas – głośniki sufitowe Origin Acoustics to gwarancja dobrego dźwięku i niezawodnej pracy.