Arcam AVR850 – test i rekomendacja portalu avforums

Arcam AVR850 – test i rekomendacja portalu avforums

Arcam AVR850 – test i rekomendacja portalu avforums 600 600 Cinematic

Test Arcam AVR850

Arcam AVR850 to topowy amplituner kina domowego ze stajni brytyjskiego producenta. Wyposażony w najnowsze rozwiązania klasy high end, został przygotowany na nadejście formatu UHD 4K zarówno w kwestii dźwięku jak i obrazu. Do dyspozycji mamy wszystkie najnowsze formaty dźwięku przestrzennego, w tym Dolby Atmos i DTS:X oraz aż 7 gniazd HDMI pracujących w standardzie HDMI 2.0. Ponadto, wraz z minimalistycznym designem i solidną konstrukcją dostajemy siedem kanałów ze wzmacniaczami pracującymi w klasie G.

Chociaż funkcjonalność w kinie domowym jest niezwykle ważna, jeszcze ważniejszy jest dźwięk. A ten jest z AVR850 po prostu niesamowity! Zgadzają się z tym użytkownicy i specjaliści, co potwierdza najnowsze wyróżnienie, nagroda Highly Recommended Award portalu avforums.com:

„Amplituner grał niesamowicie dobrze nawet bez systemu Dirac, ale jak tylko zaaplikowaliśmy korekcję akustyki, dźwięk zmienił się całkowicie, kierując nas w stronę niesamowitego realizmu. Jeśli chodzi o dźwięk filmowy AVR850 jest wybitnym urządzeniem grając w detaliczny, ekspansywny i gęsty sposób. Jakość dźwięku w trybie Dolby Atmos była najlepsza, jakiej do tej pory w domu doświadczyłem, pokazując pełen potencjał wielogłośnikowego audio. Arcam fantastycznie brzmiał również z muzyką, przez co będzie idealnym urządzeniem dla każdego, kto chce połączyć system stereofoniczny i wielokanałowy.

Tak naprawdę nie ma wiele rzeczy, które można by mu wytknąć, może jedynie to, że oferuje tylko siedem kanałów wzmacniaczy. Jeśli więc planujecie odtwarzać dźwięk w innym formacie niż 5.1.2 Dolby Atmos, będziecie musieli dokupić dodatkowe końcówki. Jeśli weźmiecie pod uwagę jak fantastycznie amplituner współpracuje z Direct Live, po prostu będziecie musieli złożyć system 7.1.4. […] Podsumowując – AVR850 jest fantastycznym amplitunerem AV i jeśli tylko znajduje się w waszym przedziale cenowym, powinniście natychmiast zaplanować jego odsłuch.”

Czy Arcam AVR850 jest dla mnie właściwy?
Tak naprawdę to odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od Twojego budżetu. Jeśli masz wystarczającą ilość środków na zakup AVR850 – to zdecydowanie powinien on się znaleźć na szczycie Twojej listy. Oczywiście na rynku jest kilka bardzo dobrych amplitunerów, jednak tylko kilka oferuje audiofilskie podejście, sposób w jaki zostało zaprojektowane urządzenie oraz wyposażenie w najnowsze technologie – a te wszystkie posiada AVR850. Jeśli szukasz sprzętu napakowanego bajerami, z błyszczącymi i migającymi wyświetlaczami, to z całą pewnością nie jest sprzęt dla Ciebie. Jeśli jednak twoim priorytetem jest najwyższa jakość dźwięku zarówno w kinie jak i muzyce – to jest to sprzęt dla Ciebie.”

AV forums recenzja Arcam AVR850

Nasza opinia

Arcam AVR850 to wysokiej klasy amplituner, który sprawdza się z powodzeniem w niedużych pomieszczeniach kina domowego. Polecamy do niego zestaw kina domowego Procella Audio P5 wraz z subwooferem P15A. Zestaw ten cechuje wysoka dynamika, genialna przejrzystość i zrozumiałość mowy a także obfitość szczegółów.

CINEMATIC