Kinowe brzmienie w salonie

Szwedzkiego producenta nie trzeba przedstawiać fanom wysokiej klasy nagłośnienia kinowego. Konstrukcje tego producenta na stałe zagościły m.in. w referencyjnej sali pokazowej DTS Europe w Londynie,  obiektach Brytyjskiej Akademii Filmowej, pierwszym kinie prywatnym które w pełni przeszło certyfikację THX jakiej są poddawane kina komercyjne, czy też prywatnej sali kinowej High End reżysera Władcy Pierścieni… A jakby jeszcze tego było mało, to organizacja CEDIA zdecydowała, że w jej siedzibie w referencyjnej sali kinowej zagości system kina domowego Procella Audio. Służąc jako wzorzec prawidłowego nagłośnienia.

Zanim światło dzienne ujrzały zestawy kinowe Procella P5 oraz Procella P5V, oferta producenta była głównie przeznaczona do średnich i dużych salek kinowych oraz dużych kin prywatnych. Wprowadzenie do portfolio 2 niewielkich zestawów głośnikowych, uzupełnionych przez subwoofer Procella P15A pozwoliło stworzyć ofertę do salonów domowych oraz małych zestawów kinowych. W odróżnieniu jednak od konkurencyjnych zestawów konkurencyjnych producentów – klienci otrzymują nadal to samo rasowe brzmienie kinowe z potężną dawką emocji i dynamiki, która potrafi wgnieść w fotel. Oczywiście wszystkie te atrakcje są dawkowane w mniejszych porcjach niż ma to miejsce w dużych zestawach typu P8, czy P815…

O tym jak ważna jest dynamika w systemie kinowym pisaliśmy m.in. na naszym blogu w artykule “referencyjny poziom THX” , do przeczytanie którego serdecznie zapraszamy.

Zestawy kinowe zbudowane w oparciu o głośniki Procella Audio P5/P5V, uzupełnione o subwoofer Procella Audio P15A to najlepszy zestaw kina domowego kinowy w swojej kategorii cenowej. Idealny do instalacji w: salonie, pokojach kina domowego, instalacjach z projektorem czy też małych salek kinowych. Gdybyśmy mieli opisać wyżej wymieniony system w kilku wyrazach to przede wszystkim nasuwają nam się na usta: dynamika, czystość, muzykalność, moc, przejrzystość oraz przestrzenność. Zatem, wszystkie wymarzone składniki dobrego dźwięku…

Orientacyjna cena kompletu bazowego: 40 – 55 tys.

Kino domowe w salonie Procella

Zalety zestawu kinowego P5/P15

Opisywany zestaw kina domowego jest najprostszym zestawem, który w naszej ocenie pozwala przenieść magię i świat wrażeń i emocji filmowych do domowego zacisza. Zestaw możemy stworzyć łącząc ze sobą modele podstawowe P5 z modelami “smukłymi” P5V. Ten ostatni z powodzeniem wykorzystamy jako głośnik centralny przy instalacji z telewizorem.

Największe zalety kompletnego zestawienia Procella Audio P5/P15A:

 • potężna dawka dynamiki – niespotykana u konkurencji
 • przejrzystość i czystość dźwięku – słyszymy szczegóły i detale
 • szybkość i precyzja – efektowne przejścia od huku do absolutnej ciszy
 • brak zniekształceń – słuchamy głośno i jest przyjemnie
 • kontrolowana dyspersja – dźwięk rozchodzi się kierunkowo, mniejszy wpływ pomieszczenia na jakość (pogorszenie) dźwięku
 • liniowy i naturalny dźwięk – dźwięk bez podkolorowań i nienaturalnych “ulepszeń”
 • głęboki i sprężysty bas – subwoofer z 15 calowym przetwornikiem

Zestawy przednie – Procella P5

Nie dajcie się zwieść małym wymiarom kolumny. Te niepozorne głośniki o wysokości jedynie 30 cm potrafią dostarczyć aż 113 dB. Dźwięk głośny i donośny, przekraczający skalą większość tradycyjnych konstrukcji podłogowych. Unikalność rozwiązania polega na zastosowaniu profesjonalnych przetworników kompresyjnych w układzie typu waveguide. Taka konstrukcja sprawia, że idealnie nadają się na zestaw kina domowego.

W małych pomieszczeniach i salonach doskonale nadają się do zastosowania jako kanały przednie, centralny oraz efektowe.
W średnich i dużych salkach kinowych są wręcz stworzone do instalacji jako głośniki efektowe oraz do instalacji na suficie jako część systemu Atmos.

Dostępne w kolorze: białym i czarnym.

Więcej o zestawach Procella Audio P5 znajdziecie na stronie produktowej.

Zestawy efektowe – Procella P5

Z racji na niewielkie rozmiary zestawy Procella Audio P5 polecamy do zastosowania jako kanały efektowe. Z powodzeniem można jest zastosować w salonach, niewielkich a nawet średniej wielkości systemach – jako kanały typu surround. Niezależnie czy instalujemy nagłośnienie w systemie 5.1 czy też 7.1. System kina domowego powinien mieć dopasowane brzmieniowo kanały efektowe do kanałów przednich. Ich barwa, charakterystyka dźwięku, parametry techniczne powinny być identyczne lub najbardziej zbliżone na ile jest to możliwe.

Głośniki zestawu kina domowego możemy zainstalować do ściany za pomocą uchwytów w standardzie VESA 100 lub typowych uchwytów naściennych.

W sytuacjach kiedy dysponujemy małą głębokością (np. zabudowa) lub kiedy chcemy aby głośnik bardziej przylegał do ściany to zamiast 17cm głębokości zestawu Procella P5 możemy zdecydować się na “płytszą” wersję P5V, którego głębokość to jedyne 11,5cm.

Subwoofer – Procella P15A

Dopełnieniem zestawu kina domowego zbudowanego w oparciu o niewielkie głośniki kinowe Procella P5 jest subwoofer Procella P15A. Dostępny również w 2 wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Jego niezaprzeczalnymi atutami są m.in.:

 • sporej średnicy głośnik niskotonowy – 15″
 • niewielka obudowa 505 x 700 x 245 mm (wysokość, szerokość, głębokość) jak na tej klasy głośnik
 • możliwość ustawienia blisko ściany w sposób nie kolidujący z wyposażeniem pomieszczenia (głębokość jedyne 24,5cm)
 • wbudowany DSP z 2 trybami ustawień pracy: pod ścianą oraz w rogu
 • wejście RCA oraz zbalansowane XLR

Zestaw kina domowego – podsumowanie

Zestaw kinowy zbudowany na bazie Procella Audio P5 i subwoofera Procella Audio P15A dostarczy wrażeń i emocji, których nadaremno szukać w podobnej cenie. Zestaw sprawdzi się w dynamicznym kinie jak i przy muzyce. W każdej sytuacji, gdzie czystość, muzykalność i dynamika jest dla nas kluczowa. To najchętniej stosowany przez nas zestaw w małych pomieszczeniach. Zarówno kina domowego jak i salonach.

W salkach kinowych, gdzie mamy kilku widzów zlokalizowanych na kanapach lub fotelach warto zadbać o dodatkowy lub dodatkowe subwoofery, które wyrównają jakość i poziom basu we wszystkich miejscach odsłuchowych. Optymalny efekt uzyskujemy przy 4 subwooferach, natomiast sugerujemy w większości przypadków rozpatrzyć zakup 2 sztuk.

System kina domowego zbudowany w oparciu o podstawowe głośniki Procella Audio zapewni nam te same wrażenia i emocje jak największe zestawy, które znajdujemy w referencyjnych instalacjach. Z tą różnicą, że producent zastosował rozwiązania o znacznie mniejszych mocach i rozmiarach co pozwoliło znacząco obniżyć cenę zestawów. Decydując się na nagłośnienie P5 + P15A mamy pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru.