Głośnik architektoniczny
Architettura Sonora Cylinder

Hasło przewodnie Architettura Sonora to “Najlepszy dźwięk z najlepiej wyglądających głośników”, dlatego pracownicy firmy to kreatywny zespół akustyków, inżynierów, architektów i projektantów krajobrazu, którzy wierzą, że otaczającą nas przestrzeń można zmienić na lepsze za pomocą doskonałego dźwięku. Przedsiębiorstwo wystartowało w 2009 roku jako oddział B&C Speakers Group, jednego z największych i najbardziej prestiżowych producentów profesjonalnych przetworników głośnikowych na świecie. Dzięki połączeniu niezrównanej jakości i włoskiej estetyki Architettura Sonora, w skrócie AS, bardzo szybko zostało najbardziej rozpoznawalnym producentem wysokiej jakości rozwiązań audio przeznaczonych do montażu na zewnątrz. Aktualnie firma rozbudowuje ofertę o luksusowe rozwiązania przeznaczone do wnętrz.

designerski glosnik

Trzy wersje głośnika

“Cylindryczny” głośnik występuje w 3 wersjach : mały, średni i duży. Odnoszą się one oczywiście do wielkości głośników.

Głośnik mały posiada wymiary: 390 mm wysokości i 220 mm średnicy.

Głośnik średni posiada wymiary: 450 mm wysokości i 220 mm średnicy.

Głośnik duży posiada wymiary:  550 mm wysokości i 220 mm średnicy.

Wersje wykończenia

Podobnie jak w przypadku wielu produktów klasy premium, także Architettura Sonora Cylinder można zamówić w wielu różnych wersjach wykończeniowych.

Short Cylinder dostępny jest w następujących wariantach:

  • Materiał głośnika: Marmur Carrara, klasyczny trawertyn, Marmur Marquina, toskańska terakota oraz trawertyn w kolorze orzecha włoskiego.
  • Materiał podstawy: utleniony mosiądz, grafitowa stal lub grafitowe aluminium, srebrna stal lub srebrne aluminium, stal nierdzewna SS 316.

Medium Cylinder  dostępny jest w następujących wariantach

  • Materiał głośnika: Marmur Carrara, klasyczny trawertyn, czarny beton (polerowany i woskowany), szary beton (surowy i porowaty), czerwony beton (surowy i porowaty), biały beton (gładki i jedwabisty), Marmur Marquina, dąb, tek oraz trawertyn w kolorze orzecha włoskiego.
  • Materiał podstawy: utleniony mosiądz, grafitowa stal lub grafitowe aluminium, srebrna stal lub srebrne aluminium, stal nierdzewna SS 316.

Medium Cylinder  dostępny jest w następujących wariantach

  • Materiał głośnika: Marmur Carrara, klasyczny trawertyn, czarny beton (polerowany i woskowany), szary beton (surowy i porowaty), czerwony beton (surowy i porowaty), biały beton (gładki i jedwabisty), Marmur Marquina, toskańska terakota oraz trawertyn w kolorze orzecha włoskiego.
  • Materiał podstawy: utleniony mosiądz, grafitowa stal lub grafitowe aluminium, srebrna stal lub srebrne aluminium, stal nierdzewna SS 316.

Na zamówienie można także wykonać materiał głośnika z innego kamienia.

Kreatorzy dźwięku i przestrzeni

Rodzina Cylinders to część linii VD, kolekcji zaprojektowanej przez projektanta krajobrazu Vladimira Djurovica. Połączenie dyskretnej elegancji i zaakcentowanych linii jest dostępne w wielu wariantach, począwszy od wykorzystanych materiałów, skończywszy na zastosowanym przetworniku. Wszystko to, aby dopełnić idealnej harmonii w praktycznie każdym otoczeniu. Linia VD została wyróżniona nagrodą A+ Architizer Award, która podkreśla doskonałe połączenie wirtuozerii dźwięku i wykonania.

Proporcje i jakość dźwięku w modelu Medium Cylinder, najnowszym przedstawicielu serii, stanowią idealne rozwiązanie w przypadku połączenia wzornictwa z otoczeniem w przypadkach, w których wygląd jest równie ważny jak wrażenia akustyczne.

głośnik ogrodowy ekskluzywny

Trzy rozmiary, wspólna forma

Skierowany do najbardziej wymagających słuchaczy Tall Cylinder jest w stanie z powodzeniem nagłośnić spory obszar zarówno we wnętrzu, jak i na dworze. Jego piękna forma w żaden sposób nie ogranicza wrażeń słuchowych, które będą nam towarzyszyć niezależnie od okoliczności.

Proporcje i wydajność Medium Cylinder, najnowszego przedstawiciela linii, stanowią idealne rozwiązanie w momencie, gdy zależy nam nie tylko na harmonii z otoczeniem i architekturą, ale także na wysokiej jakości dźwięku.

Najmniejszy przedstawiciel, Short Cylinder, to kompaktowy przetwornik przekazujący pełne pasmo dźwięku i wyposażony w subwoofer – nie idzie na kompromisy w sprawie jakości i wydajności.

głośnik na taras i basen

Pokrycie dźwiękiem

Dźwięk z AS Cylinder rozchodzi się idealnie w promieniu 360 stopni. Jeśli umieścimy go na podeście, to będzie brzmiał dokładnie tak samo niezależnie od tego, z której strony będziemy się znajdować. Idealne pokrycie przestrzeni dźwiękiem to cecha charakterystyczna głośników Architettura Sonora, które swoją sławę zdobyły między innymi dzięki sposobowi rozchodzenia się dźwięku. Wewnątrz obudowy znajdują się dwa podwójnie koncentryczne sześciocalowe przetworniki, w których głośnik średnio i wysokotonowy znajdują się idealnie w osi. W ten sposób osiągana jest doskonała zbieżność, liniowość i w połączeniu z systemem odchyleń zapewnia idealnie dookólny dźwięk. W rezultacie słyszymy przyjemne, naturalne brzmienie niezależnie od pozycji, w której się znajdujemy – jego jakość i klarowność jest niespotykana w przypadku innych głośników zewnętrznych.

Zastosowanie – gdzie i dla kogo?

Architettura Sonora Cylinder to unikalne głośniki do wyjątkowego otoczenia. To głośnik cylindryczny do stylowych wnętrz wykończonych kamieniem i marmurem. Ozdobi każdy salon i ogród.  Producent nie idzie na żadne kompromisy w kwestii dźwięku, a do tego są idealnie zestrojone z ponadczasowym, eleganckim wzornictwem. Jak przystało na produkt premium, materiały wykorzystane do stworzenia obudowy mogą zostać dobrane na życzenie klienta, podobnie jak ich kolor. Ma to także przełożenie na cenę, która w zależności od wybranych materiałów i rozmiaru waha się w granicy między 6 tysięcy złotych za sztukę do 13 tysięcy złotych za sztukę. Najczęściej zastosowanie znajdą w ogrodach rezydencji, ale także na patio i  w oryginalnych wnętrzach. Głośniki Cylinder są przeznaczone wyłącznie do montażu na ziemi.

Jeśli na poważnie myślimy o nienagłośnieniu i chcielibyśmy użyć model Cylinder, warto byłoby dodatkowo zastosować subwoofer, który dopełniłby dźwięk niskimi częstotliwościami.