Głośniki kule sferyczne
Architettura Sonora Sphere

Hasło przewodnie Architettura Sonora to “Najlepszy dźwięk z najlepiej wyglądających głośników”, dlatego pracownicy firmy to kreatywny zespół akustyków, inżynierów, architektów i projektantów krajobrazu, którzy wierzą, że otaczającą nas przestrzeń można zmienić na lepsze za pomocą doskonałego dźwięku. Przedsiębiorstwo wystartowało w 2009 roku jako oddział B&C Speakers Group, jednego z największych i najbardziej prestiżowych producentów profesjonalnych przetworników głośnikowych na świecie.

Dzięki połączeniu niezrównanej jakości i włoskiej estetyki Architettura Sonora, w skrócie AS, bardzo szybko zostało najbardziej rozpoznawalnym producentem wysokiej jakości rozwiązań audio przeznaczonych do montażu na zewnątrz. Aktualnie firma rozbudowuje ofertę o luksusowe rozwiązania przeznaczone do wnętrz.

glosnik basenowy

Oddziaływanie na zmysły

W Archittetura Sonora zespół inżynierów oraz projektantów myśli o głośnikach jak o prawdziwych instrumentach przestrzennych – kształtują technologie tak, żeby pięknem i uwodzącą formą cieszyć nie tylko ucho, ale także oko. Każdy element produktów AS to długi dialog między formą a funkcjonalnością, fizyką i estetyką. Każdy projekt kończy się mariażem pożądanego wyglądu i zoptymalizowanych wrażeń dźwiękowych zainspirowanym przez naturę.

głośnik na plaży
Architettura Sonora Sphere na dworze

Muzyczne dzieła sztuki

Przekrój oferty AS w ogromnym stopniu różni się kształtem, kierunkowością i materiałami, a jednak każdy z głośników zapewnia niezapomniane wrażenia słuchowe pobudzające także inne zmysły. Wszystkie można nazwać dziełami sztuki, które wyróżniają się jakością dźwięku, nowoczesnym wzornictwem i materiałami rzadko kojarzonymi z zestawami głośnikowymi.

Ponadczasowa elegancja

Klasyczne linie i eleganckie detale sprawiają, że wzornictwo Architettura Sonora Spehere staję się ponadczasowe. Nabywca może wybierać spośród szerokiego zakresu materiałów i wykończeń i zdecydować, czy dany głośnik będzie konstrukcją pełnopasmową, czy jedynie niskotonową, która posłuży za uzupełnienie pozostałych elementów zestawu. Także podstawę można wybrać z dwóch różnych wariantów, całościowo otrzymujemy więc produkt, który zaadoptujemy w każdym otoczeniu. Dźwięk rozchodzący się w każdym kierunku charakteryzuje się pełnym, ciepłym i przyjemnym dla ucha brzmieniem.

Architettura Sonora Sphere w nowoczesnym wnętrzu

Dwie wersje kulistego głośnika

Architettura Sonora Sphere występuje w dwóch wersjach – Sphere 360 i Sphere 470. Nazwa bierze się od średnicy kuli, w której zawarty jest przetwornik.

Architettura Sonora Sphere 360 ma średnicę 360 mm i wysokość 490 mm.

Architettura Sonora Sphere 470 ma średnicę 470 mm i wysokość 610 mm.

Wersje wykończenia

Podobnie jak w przypadku wielu produktów klasy premium, także Architettura Sonora Sphere można zamówić w wielu różnych wersjach wykończeniowych.

Sphere 360 dostępny jest w następujących wariantach:

  • Materiał głośnika: Marmur Carrara, klasyczny trawertyn, czarny beton (polerowany i woskowany), szary beton (surowy i porowaty), czerwony beton (surowy i porowaty), biały beton (gładki i jedwabisty), Marmur Marquina, toskańska terakota oraz trawertyn w kolorze orzecha włoskiego.
  • Materiał podstawy: utleniony mosiądz, grafitowa stal lub grafitowe aluminium, srebrna stal lub srebrne aluminium, stal nierdzewna SS 316.

Sphere 470 dostępny jest w następujących wariantach

  • Materiał głośnika: Marmur Carrara, klasyczny trawertyn, Marmur Marquina, toskańska terakota oraz trawertyn w kolorze orzecha włoskiego.
  • Materiał podstawy: utleniony mosiądz, grafitowa stal lub grafitowe aluminium, srebrna stal lub srebrne aluminium, stal nierdzewna SS 316.

Na zamówienie można także wykonać materiał głośnika z innego kamienia.

Pokrycie dźwiękiem

Architettura Sonora Sphere to głośnik sferyczny z prawdziwego zdarzenia, i choć na początku może się to wydawać nieprawdopodobne, dźwięk z niego rozchodzi się idealnie w promieniu 360 stopni. Jeśli umieścimy go na podeście, to będzie brzmiał dokładnie tak samo niezależnie od tego, z której strony będziemy się znajdować. Idealne pokrycie przestrzeni dźwiękiem to cecha charakterystyczna głośników Architettura Sonora, bo czy można sobie wyobrazić bardziej idealny kształt niż kula? Wewnątrz obudowy znajdują się dwa podwójnie koncentryczne sześciocalowe przetworniki, w których głośnik średnio i wysokotonowy znajdują się idealnie w osi. W ten sposób osiągana jest doskonała zbieżność, liniowość i w połączeniu z systemem odchyleń zapewnia idealnie dookólny dźwięk. W rezultacie słyszymy przyjemne, naturalne brzmienie niezależnie od pozycji, w której się znajdujemy – jego jakość i klarowność jest niespotykana w przypadku innych głośników zewnętrznych.

Zastosowanie – gdzie i dla kogo?

Architettura Sonora Sphere to wyjątkowe głośniki do wyjątkowego otoczenia. Kuliste głośniki Sphere nie idą na żadne kompromisy w kwestii dźwięku, a do tego są idealnie zestrojone z ponadczasowym, eleganckim wzornictwem. Jak przystało na produkt premium, materiały wykorzystane do stworzenia obudowy mogą zostać dobrane na życzenie klienta, podobnie jak ich kolor. Ma to także przełożenie na cenę, która w zależności od wybranych materiałów i rozmiaru waha się w granicy między 9 tysięcy złotych za sztukę do 20 tysięcy złotych za sztukę. Najczęściej zastosowanie znajdą w ogrodach rezydencji, ale także na patio i  w oryginalnych wnętrzach. Głośniki Sphere są przeznaczone wyłącznie do montażu na ziemi.