Sferyczny głośnik podłogowy
Spherina Air Floor

Hasło przewodnie Architettura Sonora to “Najlepszy dźwięk z najlepiej wyglądających głośników”, dlatego pracownicy firmy to kreatywny zespół akustyków, inżynierów, architektów i projektantów krajobrazu, którzy wierzą, że otaczającą nas przestrzeń można zmienić na lepsze za pomocą doskonałego dźwięku.

Przedsiębiorstwo wystartowało w 2009 roku jako oddział B&C Speakers Group, jednego z największych i najbardziej prestiżowych producentów profesjonalnych przetworników głośnikowych na świecie. Dzięki połączeniu niezrównanej jakości i włoskiej estetyki Architettura Sonora, w skrócie AS, bardzo szybko zostało najbardziej rozpoznawalnym producentem wysokiej jakości rozwiązań audio przeznaczonych do montażu na zewnątrz. Aktualnie firma rozbudowuje ofertę o luksusowe rozwiązania przeznaczone do wnętrz.

Wykończenie głośników

Podstawowym i najpopularniejszym materiałem wykończeniowym jest beton. Możemy zamówić w wykończeniu porowatym szarym lub czerwonym, gładkim białym lub polerowanym czarnym.

Kolekcja “SHINE LINE Special Edition” została zaprojektowana z myślą o utrzymaniu unikalnej linii produktów Spherina Air oraz Spherina Floor. Osiągnięto to za pomocą starożytnej sztuki pozłotnictwa, czyli dekoracji ozdobnej stosowanej powszechnie w czasach średniowiecza. Przedmioty okraszano bardzo cienką warstwą złota, co zawdzięczamy jego charakterystycznej cesze – ciągliwości. W czasach renesansu złotnictwo było wykorzystywane do podkreślania błysku świętych aureoli i słońca, co doskonale możemy zaobserwować nawet dzisiaj – odporność złota na korozję sprawia, że te dzieła sztuki możemy oglądać do dzisiaj w niemal niezmienionej, pełnej splendoru formie.
Architettura Sonora oferuje trzy rodzaje pozłotnictwa (w złocie, miedzi i srebrze), natomiast Spherina będzie oferowana w jednym z dwóch wariantów: pojedyncze wykończenie pozłotnicze lub wykonywane na zamówienie.

głośnik podłogowy

Pokrycie dźwiękiem

Głośnik zaleca się postawić na podłodze – niezależnie, czy instalujemy go na zewnątrz czy też wewnątrz pomieszczenia. Jeśli głośnik stawiamy wewnątrz pomieszczenia, sugerujemy ustawić nie bliżej niż 0,6-1m od każdej ze ścian. Poprawi to scenę muzyczną oraz przejrzystość dźwięku.

Jeśli głośnik instalujemy w przestrzeni publicznej lub miejscach gdzie pojawia się spora ilość osób odwiedzających – zalecamy montaż dodatkowego zabezpieczenia, uniemożliwiającego demontaż głośnika.