Grające sześciany
Architettura Sonora Cube, Cubino
oraz subwoofer Cube 2 LV

Ponad 70 lat doświadczenia w przemyśle głośnikowym zaowocowało tym, że Architettura Sonora oferuje pełne spektrum rozwiązań audio z górnej półki, które porywają słuchacza na niespotykany dotąd poziom, a jednocześnie cieszą nie tylko ucho, ale także oko. Każde urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby doskonale działać w pojedynkę, ale także do działania w grupie – spójna charakterystyka brzmienia jest w stanie wypełnić każdą przestrzeń referencyjnej jakości dźwiękiem. „Sonoryzacja” (z włoskiego „sonora” oznacza dźwięk) przestrzeni jest tym, co sprawia, że Architettura Sonora zapracowało na swoja nazwę – trzeba chociaż raz doświadczyć tego naturalnego wypełnienia swojego świata dźwiękiem, żeby w pełni zrozumieć ten termin.

Architettura Sonora Cube

W pełni dookólny, rozproszony dźwięk cechujący się ciepłym i zbalansowanym brzmieniem to cechy charakterystyczne głośnika Cube. To jeden z topowych głośników w ofercie Architettura Sonora. Podobnie jak wiele innych urządzeń AS, także Cube jest dostępny w wersji z przetwornikiem pełnopasmowym oraz z przetwornikiem niskotonowym. Jego przeznaczenie jest wszędzie tam, gdzie najistotniejszy jest potężny dźwięk wysokiej jakości i eleganckie wzornictwo.

Architettura Sonora Cube
Architettura Sonora Cubino

Cubino – mniejszy brat Cube

Cubino to jeden z najnowszych produktów Architettura Sonora. Model dostępny jest wyłącznie z betonowym wykończeniem charakteryzuje się czystą formą i nieprzeciętną wagą. Ten sześcian o boku 30 centymetrów (wliczając podstawę) usatysfakcjonuje fanów czystego i dyskretnego wzornictwa, a jednocześnie nie idzie na kompromisy w kwestiach akustyki. Dwa sześciocalowe, podwójnie koncentryczne przetworniki gwarantują pełne pasmo przenoszenia, natomiast dedykowany subwoofer o średnicy 6 cali generuje ciepły, ale potężny bas.

Cube 2 LV Sub – kiedy potrzebujemy pełnego brzmienia

Model Cube2LV został zoptymalizowany do potężnego brzmienia: wyrafinowana i piękna betonowa obudowa mieści w sobie olbrzymi, dwunastocalowy przetwornik niskotonowy, który zapewnia “klubowe” wrażenia dźwiękowe. Poziom generowanego ciśnienia akustycznego jest absolutnie bezkonkurencyjny w tej kategorii subwooferów, zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.

Architettura Sonora Cube2LV
Architettura Sonora we wnętrzu

Pokrycie dźwiękiem

Głośniki Architettura Sonora Cube, Cubino i Cube2LV charakteryzują się podwójnymi przetwornikami ułożonymi w jednej osi, co w połączeniu z dedykowanym kształtem podstawy gwarantuje równomierne pokrycie otoczenia wysokiej jakości dźwiękiem. Niezależnie od lokalizacji słuchacza, w każdym położeniu dotrze do nas doskonałej jakości dźwięk, o klarowności niespotykanej w głośnikach przeznaczonych do zastosowania na zewnątrz. Architettura Sonora Cube to piękny głośnik architektoniczny.

Odniesienia do natury

W Archittetura Sonora zespół inżynierów oraz projektantów myśli o głośnikach jak o prawdziwych instrumentach przestrzennych – kształtują technologie tak, żeby pięknem i uwodzącą formą cieszyć nie tylko ucho, ale także oko. Każdy element produktów AS to długi dialog między formą a funkcjonalnością, fizyką i estetyką. Każdy projekt kończy się mariażem pożądanego wyglądu i zoptymalizowanych wrażeń dźwiękowych zainspirowanym przez naturę.

Wykorzystanie wiedzy naukowej

Przekrój oferty AS w ogromnym stopniu różni się kształtem, kierunkowością i materiałami, a jednak każdy z głośników zapewnia niezapomniane wrażenia słuchowe pobudzające także inne zmysły. Wszystkie można nazwać dziełami sztuki, które wyróżniają się jakością dźwięku, nowoczesnym wzornictwem i materiałami rzadko kojarzonymi z zestawami głośnikowymi.

Architettura Sonora Cubino

Materiały wykończeniowe

Podobnie jak w przypadku wielu produktów klasy premium, także Architettura Sonora Cube można zamówić w wielu różnych wersjach wykończeniowych.

Architettura Sonora Cube dostępny jest w następujących wariantach:

  • Materiał głośnika: Marmur Carrara, klasyczny trawertyn, czarny beton (polerowany i woskowany), szary beton (surowy i porowaty), czerwony beton (surowy i porowaty), biały beton (gładki i jedwabisty), Marmur Marquina, drewno dębowe, drewno tekowe, trawertyn z orzecha włoskiego.
  • Materiał podstawy: utleniony mosiądz, grafitowa stal lub grafitowe aluminium, srebrna stal lub srebrne aluminium, stal nierdzewna SS 316.

Na zamówienie można także wykonać materiał głośnika z innego kamienia.

Architettura Sonora Cube2LV dostępny jest w następujących wariantach:

  • Materiał głośnika: czarny beton (polerowany i woskowany), szary beton (surowy i porowaty), czerwony beton (surowy i porowaty), biały beton (gładki i jedwabisty).
  • Materiał podstawy: betonowa podstawa ze stalowymi nogami.

Architettura Sonora Cube2LV dostępny jest w następujących wariantach:

  • Materiał głośnika: czarny beton (polerowany i woskowany), szary beton (surowy i porowaty), czerwony beton (surowy i porowaty), biały beton (gładki i jedwabisty).
  • Materiał podstawy: betonowa podstawa ze stalowymi nogami.

Piękny głośnik architektoniczny

Architettura Sonora Cube to wyjątkowe głośniki do wyjątkowego otoczenia. Głośniki w kształcie sześcianu nie idą na żadne kompromisy w kwestii dźwięku, a do tego są idealnie zestrojone z ponadczasowym, eleganckim wzornictwem. Jak przystało na produkt premium, materiały wykorzystane do stworzenia obudowy mogą zostać dobrane na życzenie klienta, podobnie jak ich kolor. Ma to także przełożenie na cenę, która w zależności od wybranych materiałów i wariantu zaczyna się od 14 000 złotych. Najczęściej zastosowanie znajdą w ogrodach rezydencji, ale także na patio i  w oryginalnych wnętrzach. Głośniki serii Cube są przeznaczone wyłącznie do montażu na ziemi.