Sferyczny głośnik architektoniczny
Spherina Air

Muzyka łagodzi obyczaje i sprawia, że się lepiej czujemy. Niestety wiele przestrzeni zarówno w naszych domach jak i dookoła niego sprawia, że instalacja tradycyjnych głośników staje sie niemożliwa lub wymaga zbyt dużych kompromisów związanych z ingerencją w estetykę. Zamiłowanie do estetyki oraz dźwięku doprowadziło do powstania w 2009 roku we Włoszech firmy Architettura Sonora. Co oznacza z języka włoskiego “architektura dźwięku”.  Wszystkie głośniki zostały stworzone zgodnie z filozofią wszechogarniającego dźwięku.

Połączenie wysokiej jakości dźwięku, oryginalnego wzornictwa oraz co niezwykle istotne, doświadczenia i wiedza zdobyta przez liderów profesjonalnego rynku nagłośnienia – firmy B&C Speakers, doprowadziły do stworzenia najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych głośników architektonicznych na świecie. Producent do produkcji używa nie tylko naturalnych komponentów, ale też wysoce zaawansowaną technikę popartą wiedzą i badaniami akustycznymi. Oferowane głośniki wykonane są m.in. z kamienia, kompozytu, ceramiki lub metalu.

Przepiękne brzmienie głośników podkreślone jest wyjątkowym i nietypowym wyglądem.

głośnik sferyczny

Wyrafinowane wzornictwo

Ozdobne głośniki wiszące serii Spherina Air są powrotem do korzeni. Wykorzystano ikoniczny wizerunek sferycznych głośników High End i w oparciu o niego całkowicie przemodelowano koncepcję, zmieniając kształt w całkowicie nowy kontekst. Używając do tego nowych i naturalnych materiałów i wyrafinowanych detali.

Architettura Sonora Spherina Air charakteryzuje się podwójnym koncentrycznym 6-calowym przetwornikiem, z koaksjalnym głośnikiem średniotonowym i wysokotonowym. Wszystko to aby stworzyć wirtualne źródło dźwięku punktowego. Najbardziej zbliżonego do ideału, spójnego, punktowego źródła dźwięku, spójnego w czasie, zapewniającego jednorodne pokrycie wszech-kierunkowe nad osią pionową

Wersje wykończenia

Podstawowym i najpopularniejszym materiałem wykończeniowym jest beton. Możemy zamówić w wykończeniu porowatym szarym lub czerwonym, gładkim białym lub polerowanym czarnym.

Shine Line

Specjalna edycja Shine Line to betonowa obudowa zdobiona za pomocą złocenia – starożytnej techniki dekoracyjnej, szczególnie popularnej w średniowieczu, polegającej na upiększaniu przedmiotu poprzez aplikację cienkiej warstwy złota. Architettura Sonora oferuje trzy rodzaje zdobienia – złotem, miedzią i srebrem.

złote głośniki

Pokrycie dźwiękiem

Wiszące głośniki ozdobne Spherina Air dystrybuują dźwięk dookólnie pozostawiając jedynie gorzej nagłośnioną przestrzeń bezpośrednio pod głośnikiem. Dlatego też w większości przypadków najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie 2 głośników celem uzyskania efektu stereo oraz lepszego, pełniejszego pokrycia dźwiękiem. Unikniemy w ten sposób przestrzenie nierównomiernie nagłośnione.

pokrycie dźwiękiem
pomiary akustyczne

Wiedza i doświadczenie

Ponad 70 lat doświadczenia w przemyśle głośnikowym zaowocowało tym, że Architettura Sonora oferuje pełne spektrum rozwiązań audio z górnej półki, które porywają słuchacza na niespotykany dotąd poziom, a jednocześnie cieszą nie tylko ucho, ale także oko. Każde urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby doskonale działać w pojedynkę, ale także do działania w grupie – spójna charakterystyka brzmienia jest w stanie wypełnić każdą przestrzeń referencyjnej jakości dźwiękiem. „Sonoryzacja” (z włoskiego „sonora” oznacza dźwięk) przestrzeni jest tym, co sprawia, że Architettura Sonora zapracowało na swoja nazwę – trzeba chociaż raz doświadczyć tego naturalnego wypełnienia swojego świata dźwiękiem, żeby w pełni zrozumieć ten termin.

głośniki ozdobne instalacja

Wisząca kula

Na pierwszy rzut oka widać, że głośniki architektoniczne Architettura Sonora Spherina Air to niezwykle wyrafinowany produkt skierowany do osób ceniących sobie piękno i oryginalność. Z powodzeniem możemy je zastosować m.in. w nowoczesnych wnętrzach wypełnionych szkłem i betonem. Zarówno w instalacjach rezydencjalnych jak i komercyjnych. Piękne głośniki zapewnią nie tylko tło muzyczne, ale sprawią że wnętrze zostanie uzupełnione o piękne, oryginalne obiekty zawieszone do sufitu. Głośniki wiszące wydają się być również wymarzonym partnerem do bardzo eleganckich restauracji i ekskluzywnych salonów sprzedażowych. Mnogość rozwiązań i opcje zastosowania wydają się być nieskończone. Pozostaje jedynie wyobraźnia oraz budżet, który musimy przeznaczyć na nagłośnienie.

Ceny głośników zaczynają się od 7 5000 zł brutto za sztukę. Do tego należy uwzględnić akcesoria montażowe, nie uwzględnione w cenie głośników.