Ekran elektrycznie rozwijany

Klasa produktu: średnia
Zastosowanie: sale konferencyjne, sale wykładowe, kino domowe

Producent

Firma Adeo Screen rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku. Początkowo produkcja odbywała się we Włoszech gdzie firma poza samą produkcją działała na kilku segmentach rynku audio-video jednocześnie. Wraz z rozwojem i sukcesywnym zdobywaniem nowych rynków zbytu firma zyskiwała renomę producenta cieszącego się produktami o doskonałej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. Z czasem zarząd firmy zdecydował o przeniesieniu fabryki z Włoch do Polski. W ten sposób w 2007 roku w Złotoryi powstała najnowocześniejsza fabryka ekranów projekcyjnych w centralnej części Europy o powierzchni aż 4500 m2. Od momentu uruchomienia fabryki w Polsce firmy konsekwentnie powiększała swój asortyment i ulepszała produkty. Tworząc je coraz lepszymi. Jako Cinematic sugerujemy naszym klientom dysponującym ograniczonymi środkami finansowymi – montaż produktów firmy Adeo ponieważ oferują wysoką jakość wykonania, rozsądny wybór powierzchni projekcyjnych przeznaczonych do różnego zastosowania oraz na tle konkurencji, wyróżniają się profesjonalnym podejściem do tematyki projekcyjnej. Ekrany proponujemy do instalacji kina domowego oraz do wykorzystania w instalacjach komercyjnych (sale konferencyjne, wykładowe).

Fabryka Adeo Screen

Więcej informacji o ekranie

Kaseta ekranu elektrycznie rozwijanego

Seria Professional Tensio powstała z myślą o użytkownikach poszukujących dobrej jakości, nowoczesnego pod względem technologicznym i atrakcyjnie wycenionego ekranu projekcyjnego. Ekrany elektrycznie rozwijane z serii Professional Tensio z powodzeniem można zastosować w instalacjach komercyjnych jak i rezydencjalnych. Wysoka jakość zostanie doceniona zarówno przez osoby techniczne odpowiadające za sale konferencyjne jak i właścicieli systemów kina domowego. Chociaż do tej ostatniej grupy skierowane są bardziej produkty z serii Elegance. Ekrany elektryczne typu Professional Tensio to przede wszystkim doskonała cena jak na tej klasy produkt.

Ekran Adeo Professional

Kaseta ekranu jest elementem, który chroni powierzchnię projekcyjną przed zabrudzeniami w postaci kurzu i uszkodzeniami mechanicznymi w momencie, gdy materiał jest zwinięty. Ekrany Adeo Screen posiadają dwa systemy montażu kaset: standardowy, w przypadku którego estetyka i możliwość schowania za kasetą elementów montażowych bierze górę nad szybkością instalacji oraz system szybkiego montażu, dający oszczędności czasowe instalacji. Kasety dostępne są w dwóch kolorach: połyskliwym białym, malowanym proszkowo (RAL 9016); matowym czarnym, malowanym proszkowo (RAL 9005).

Cechy

Linia Professional swoim wyglądem sugeruje, że mamy do czynienia z produktem “technicznym”, który przede wszystkim ma doskonale działać i spełniać swoje funkcje. W odróżnieniu od serii Adeo Elegance pozbawiony jest delikatnych rysów i eleganckich wykończeń. Jeśli jednak nie potrzebujemy estetyki na najwyższym poziomie, możemy zdecydować się na nieco tańszą serię Professional. Kaseta wykonana jest w całości z aluminium.

Tak jak w przypadku ekranów Elegance, także i tutaj ekrany elektryczne wyposażone są w system napinaczy bocznych. Ich zadaniem jest kontrola nad utrzymaniem płaskiej powierzchni ekranu. Jest to jeden z najczęstszych problemów jaki muszą uwzględniać producenci ekranu. Fałdy i marszczenia powodują nierównomierne odbijanie światła i mocno rozpraszają podczas projekcji. Ekrany elektrycznie rozwijane Adeo Screeen rozwiązują ten problem za pomocą  innowacyjnych i oryginalnych systemów, opracowanych i opatentowanych przez pracowników działu badań i rozwoju. Oferowane są 2 typu napięcia powierzchni.

ekran Adeo Tensio Professional

Napięcie materiału – Tensio CTS i Tensio Classic

Oba systemy zapewniają gładką powierzchnię ekranu, nawet w przypadku ekranów z wysokim, dodatkowym czarnym pasem na górze ekranu. Z doświadczenia jednak zawsze sugerujemy klientom starać się ograniczać czarny pas (zwany TOP) do niezbędnego minimum. Lepiej nie zamawiać ekranu z jak największym czarnym pasem, po to aby tylko pozostawić go nierozwiniętego w kasecie „na wszelki wypadek”.

System Tensio CTS różni się od większości rozwiązań spotykanych u konkurencji. Do napięcia powierzchni wykorzystują dwa obciążniki, połączone po obu stronach dolnej listwy ekranu, do których zamocowane są sznurki.
System Tensio Classic to z kolei wyprofilowana powierzchnia projekcyjna napięta elastycznymi linkami.

Formaty ekranu

Ekrany projekcyjne elektrycznie rozwijane Professional Tensio CTS / Tensio Classic dostępne są we wszystkich popularnych formatach projekcyjnych począwszy od 1:1, 4:3, 16:9, 16:10, aż po 2:35:1. Na zamówienie istnieje możliwość tzw. „customizacji” i zamówienia pod konkrety wymiar i format.

Powierzchnie projekcyjne Adeo

Do serii Professional możemy zamówić, w zależności od przeznaczenia i zastosowania ekranu jedną z kilku dostępnych powierzchni projekcyjnych: VisionWhite, VisionWhitePro (nie przepuszczająca światła – z dodatkową czarną warstwą z tyłu ekranu zapobiegającą przenikaniu światła.), ReferenceGrey (zwiększająca kontrast) oraz VisionAcoustik (przepuszczająca dźwięk).

Wymiary

Seria Adeo Professional jest oferowana w szerokościach ekranu od 200 do 300 cm powierzchni roboczej. Poniżej przykład poszczególnych wymiarów dla ekranów o formatach 16:9 oraz 16:10.

wymiary ekranu Adeo Professional

Ceny

Cena podstawowa obejmuje ekran elektryczny z czarną ramką dookoła (5cm lub 7 cm).
Wybór powierzchni projekcyjnej wpływa na cenę. Najtańsza jest powierzchnia typu Vision White. Pamiętajmy jednak, że jakość powierzchni wpływa na jakość finalną projekcji.
TOP, czyli czarny pas u góry ekranu umożliwiający rozwinięcie ekranu na pożądaną wysokość jest OPCJĄ dodatkowo płatną. Maksymalny pas górny może wynosić do 45cm.
Sterowanie ekranem jest również opcją dodatkowo płatną. Możliwe są opcje: sterowanie wbudowane w kasetę ekranu, sterowanie na podczerwień, sterowanie na fale radiowe oraz poprzez trigger 12V jeśli projektor posiada taką opcję. W standardzie otrzymujemy możliwość sterowania ekranem za pomocą włącznika naściennego.

Przykładowa wycena dla ekranu Adeo Professional Tensio 3080 (szerokość ekranu) z powierzchnią Reference White z czarnym TOP-em 45cm wynosi 7000 zł brutto. Zważywszy na jakość produktu możemy uznać tę cenę za okazyjną. Najlepszy ekran elektryczny, oferowany przez firmę Stewart Filmscreen w podstawowej wersji to nadal wydatek ponad dwukrotnie wyższy.
Opcja sterowania ekranem kosztuje dodatkowo ok. 500-1000 zł w zależności od wybranej opcji.