Ekran elektryczny z napinaczami

Klasa produktu: średnia
Zastosowanie: sale konferencyjne, sale wykładowe, kino domowe

Producent

Firma Adeo Screen rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku. Początkowo produkcja odbywała się we Włoszech gdzie firma poza samą produkcją działała na kilku segmentach rynku audio-video jednocześnie. Wraz z rozwojem i sukcesywnym zdobywaniem nowych rynków zbytu firma zyskiwała renomę producenta cieszącego się produktami o doskonałej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. Z czasem zarząd firmy zdecydował o przeniesieniu fabryki z Włoch do Polski. W ten sposób w 2007 roku w Złotoryi powstała najnowocześniejsza fabryka ekranów projekcyjnych w centralnej części Europy o powierzchni aż 4500 m2. Od momentu uruchomienia fabryki w Polsce firmy konsekwentnie powiększała swój asortyment i ulepszała produkty. Tworząc je coraz lepszymi. Jako Cinematic sugerujemy naszym klientom instalację produktów firmy Adeo ponieważ mają wysoką jakość wykonania, oferują rozsądny wybór powierzchni projekcyjnych przeznaczonych do różnego zastosowania oraz na tle konkurencji wyróżniają się profesjonalnym podejściem do tematyki projekcyjnej.

Adeo Screen fabryka

o ekranie

Seria Tensio Elegance powstała z myślą o użytkownikach, którzy potrzebuję ekranu dobrej jakości, w bardzo atrakcyjnej cenie, nowoczesnego  i przy tym dobrze prezentującego się we wnętrzu. Produkt przeznaczony jest do szerokiej grupy klientów: profesjonalnych instalacji Audio-Video, dla sektora publicznego i edukacyjnego, instalacji w salach konferencyjnych i wykładowych oraz do użytku w kinie domowym. Z racji na eleganckie wykończenie kasety, ekran projekcyjny bardzo dobrze komponuje się w większości wnętrz. Z powodzeniem można go stosować w salonie naszego mieszkania, apartamentu, czy też domu. Tradycyjne opcje to montaż do ściany lub do sufitu.

Kaseta Adeo Elegance

Kaseta 

Kaseta (obudowa ekranu) jest elementem, który chroni powierzchnię projekcyjną przed zabrudzeniami w postaci kurzu i uszkodzeniami mechanicznymi w momencie, gdy materiał jest zwinięty. Ekran elektrycznie rozwijany Adeo Screen posiada dwa systemy montażu kaset: standardowy, w przypadku którego estetyka i możliwość schowania za kasetą elementów montażowych bierze górę nad szybkością instalacji oraz system szybkiego montażu, dający oszczędności czasowe instalacji. Kasety dostępne są w dwóch kolorach: połyskliwym białym, malowanym proszkowo (RAL 9016); matowym czarnym, malowanym proszkowo (RAL 9005).

Cechy

Ekran elektryczny z linii Elegance posiada subtelne, zaokrąglone zakończenia kasety, podnosząc tym samym estetykę produktu. Kasety wykonane są w całości z aluminium.
Cechą charakterystyczną ekranu Elegance Tension jest system napinaczy bocznych. Ich zadaniem jest kontrola nad utrzymaniem płaskiej powierzchni ekranu. Jest to jeden z najczęstszych problemów jaki muszą uwzględniać producenci ekranu. Fałdy i marszczenia powodują nierównomierne odbijanie światła i mocno rozpraszają podczas projekcji. Ekrany Adeo Screeen rozwiązują ten problem za pomocą  innowacyjnych i oryginalnych systemów, opracowanych i opatentowanych przez pracowników działu badań i rozwoju. Oferowane są 2 typu napięcia powierzchni.

Z racji na eleganckie wykończenie i dobrą jakość produktu kino domowe jest najczęściej przeznaczeniem tego modelu. W domowych salach kinowych dominują ekrany ramowe, montowane na stałe.

Adeo Tensio Elegance

Napięcie materiału – Tensio i Tensio Classic

Oba systemy zapewniają gładką powierzchnię ekranu, nawet w przypadku ekranów z wysokim, dodatkowym czarnym pasem na górze ekranu. Z doświadczenia jednak zawsze sugerujemy klientom starać się ograniczać czarny pas (zwany TOP) do niezbędnego minimum. Lepiej nie zamawiać ekranu z jak największym czarnym pasem, po to aby tylko pozostawić go nierozwiniętego w kasecie „na wszelki wypadek”.

System Tensio różni się od większości rozwiązań spotykanych u konkurencji. Do napięcia powierzchni wykorzystują dwa obciążniki, połączone po obu stronach dolnej listwy ekranu, do których zamocowane są sznurki.
System Tensio Classic to z kolei wyprofilowana powierzchnia projekcyjna napięta elastycznymi linkami.

Formaty ekranu

Ekrany projekcyjne Tensio / Tensio Classic Elegance dostępne są w formatach 4:3, 16:9, 16:10. Na zamówienie istnieje możliwość tzw. „customizacji” i zamówienia pod konkrety wymiar i format. Najpopularniejszym formatem jest 16:9 z racji na wykorzystanie ekranu w instalacjach kina domowego.

Adeo Tensio elegance ekran

Powierzchnie projekcyjne

Ekran elektryczny Adeo serii Elegance możemy wyposażyć, w zależności od przeznaczenia i zastosowania ekranu jedną z kilku dostępnych powierzchni projekcyjnych: VisionWhite, VisionWhitePro (nie przepuszczająca światła – z dodatkową czarną warstwą z tyłu ekranu zapobiegającą przenikaniu światła.), ReferenceGrey (zwiększająca kontrast) oraz VisionAcoustik (przepuszczająca dźwięk). Ekran najczęściej instalowany jest w pomieszczeniach domowych, przy wykorzystaniu w systemach kina domowego. Projektory do kina domowego często wymagają zastosowania różnego typu powierzchni, która jest dopasowana do warunków pracy rzutnika. Stąd dużym plusem ekranu są powierzchnie projekcyjne typu białego i szarego.

Wymiary

Seria Adeo Elegance jest oferowana w szerokościach ekranu od 200 do 300 cm powierzchni roboczej. Poniżej przykład poszczególnych wymiarów dla ekranów o formatach 16:9 oraz 16:10.

tabelka wymiary ekranu

wymiary ekranu elektrycznego

Chcesz wiedzieć więcej o ekranach?

Jeśli chcielibyście wiedzieć więcej o ekranach projekcyjnych zapraszamy do przeczytania naszych wpisów na blogu poświęconych tej tematyce. Polecamy m.in. artykuł  „Najlepsze ekrany projekcyjne – Stewart StudioTek 100 i Phantom HALR” – test dwóch powierzchni projekcyjnych o odmiennych właściwościach i zastosowaniu. Kolejny artykuł „9 rzeczy do rozważenia przed zakupem ekranu” traktuje o podstawowych elementach i zagadnieniach na które musimy zwrócić uwagę zanim zabierzmy się za szukanie ekranów projekcyjnych. Ostatnim artykułem, który polecamy do przeczytania to „Różnica w cenach ekranów?” czyli z czego wynika różnica w cenach ekranów. Co w przypadku ekranów Stewart FilmScreen jest szczególnie ważne.

ceny

Cena podstawowa obejmuje ekran elektryczny z czarną ramką dookoła (5cm lub 7 cm). Montaż do ściany lub do sufitu – to typowe opcje instalacyjne.
Wybór powierzchni projekcyjnej wpływa na cenę. Najtańsza jest powierzchnia typu Vision White. Pamiętajmy jednak, że jakość powierzchni wpływa na jakość finalną projekcji.
TOP, czyli czarny pas u góry ekranu umożliwiający rozwinięcie ekranu na pożądaną wysokość jest OPCJĄ dodatkowo płatną. Maksymalny pas górny może wynosić do 45cm.
Sterowanie ekranem jest również opcją dodatkowo płatną. Możliwe są opcje: sterowanie wbudowane w kasetę ekranu, sterowanie na podczerwień, sterowanie na fale radiowe oraz poprzez trigger 12V jeśli projektor posiada taką opcję. W standardzie otrzymujemy możliwość sterowania ekranem za pomocą włącznika naściennego.

Przykładowa wycena dla ekranu o wymiarze bazowym 3020 (szerokość) z powierzchnią Reference White z czarnym TOP-em 45cm wynosi 7000 zł brutto.
Opcja sterowania ekranem kosztuje dodatkowo ok. 500-1000 zł w zależności od wybranej opcji.