Ukrycie TV w małej zabudowie meblowej

Firma Future Automation powstała w 1998 roku z zamiarem projektowania i produkcji mechanizmów maskujących, wind oraz uchwytów z przeznaczeniem na rynki: rezydencjalny, komercyjny, morski, medyczny oraz do zastosowań na zewnątrz budynków. Niezwykłość Future Automation polega m.in. na tym, że produkty są perfekcyjne od strony inżynieryjnej i do tego wykonane z najwyższą dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Te elementy sprawiają, że systemy uznawane są w branży za „bezawaryjne”.

Producent posiada 2 ośrodki produkcyjne, jeden zlokalizowany w UK a drugi, mniejszy w USA. W obu fabrykach praca odbywa się w oparciu o najnowsze maszyny, dzięki czemu możliwy jest ciągły rozwój i udoskonalanie produkowanych mechanizmów.W systemach audio-wizualnych, gdzie mamy do czynienia z częstym przemieszczaniem się urządzeń zawsze najbardziej kluczowe są precyzja (powtarzalność) i bezawaryjność. Te dwa czynniki sprawiają, że klienci najchętniej wybierają rozwiązania z oferty producenta.

Klasa produktu: Premium
Orientacyjna cena:

Model AL 675 przeznaczony dla ekranów o przekątnej 32″-48″ : 11 682 zł brutto
Model AL 965 przeznaczony dla ekranów o przekątnej 50″-65″ : 15 379 zł brutto

windy chowanie tv

Jak ukryć telewizor ?

Wielu architektów oraz inwestorów zapewne nie raz zastanawiało się i zadawało sobie pytanie co zrobić aby móc ukryć telewizor w pomieszczeniu. Szczególnie architekci należą do grona osób, które na równi stawiają sobie estetykę jak i funkcjonalność wnętrza. Dlatego też tak istotna jest wiedza i znajomość rozwiązań pozwalających na realizację wizji architekta i stworzenie eleganckiego wnętrza dopasowanego do oczekiwań inwestora. Na etapie projektu wnętrza warto zadać sobie pytanie, czy w pomieszczeniu będzie zainstalowany kiedyś telewizor. Głównie po to, aby za jakiś czas nie okazało się że włożony trud poszedł na marne, ponieważ ostateczny wygląd wnętrza uzupełniony o sprzęt av, zupełnie odbiega od pierwotnej wizji i koncepcji. Na szczęście możemy zaproponować cały szereg rozwiązań pozwalających na instalację urządzeń elektronicznych we wnętrzach bez istotnej ingerencji w same pomieszczenia.

TV wysuwany z mebla

Winda Future Automation AL – AL675 oraz AL965

Jeśli chcemy mieć schowany telewizor w pokoju to jednym z prostszych i tańszych rozwiązań są mechanizmy z serii AL. Pozwalają one ukryć TV w meblu i wysunąć go, aby stał się widoczny dla domowników po naciśnięciu przycisku na pilocie od mechanizmu. Future Automation AL to seria mechanizmów wysuwających ekran z mebla w pionie. Górna pokrywa mebla jest podnoszona do góry, następnie telewizor wysuwa się do góry. System chowania telewizora serii AL jest opracowany w sposób umożliwiający zamontowanie najcieńszych telewizorów dostępnych na rynku. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota lub popularnych systemów sterowania, do których można podłączyć mechanizmy serii AL. Seria AL składa się z dwóch głównych modeli, różniących się rozmiarami i udźwigiem: AL675 oraz AL965.


Schowany telewizor w szafce

schowany telewizor


TV wysuwa się z mebla

schowany tv

Schowany telewizor w małej zabudowie

Future Automation AL675 to zdumiewający mechanizm podnoszący telewizor z zabudowy w której się znajduje. Niemal bezgłośny mechanizm w połączeniu z najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem potrzebującym minimalną przestrzeń powyżej ekranu, aby móc zainstalować funkcjonalny system pozwalający ukryć TV. To najlepszy system pozwalający ukryć telewizor w sytuacjach kiedy chcemy wykonać możliwie jak najmniejszą obudowę. Model AL675 przeznaczony jest do ekranów o przekątnej 32-48″.

Future Automation AL965 z kolei to winda do telewizora z mechanizmem pozwalającym na przesuwanie ekranów o przekątnej od 50 do 65″. Urządzenie posiada cichy mechanizm podnoszący telewizor z zabudowy meblowej aż do pozycji wygodnej dla widza. Oba systemy AL675 oraz AL965 posiadają 2 opcje umożliwiające różne wykończenie dla klapki zamykającej telewizor po schowaniu mechanizmu. W przypadku opcji nr 1 mechanizm posiada regulowany dystansownik podnoszący klapkę maskującą ekran wraz z wysunięciem go z zabudowy. W ten sposób klapka zabezpieczająca nie ma bezpośredniego kontaktu z ekranem. W momencie jak mamy już schowany tv, klapka z powrotem powraca na swoje miejsce. Cały mechanizm został zaprojektowany w taki sposób, aby móc go zainstalować w wąskich i małych miejscach, gdzie zwykle jest trudno zabudować tv używając jakikolwiek inny mechanizm. W przypadku opcji nr 2 na górną część mechanizmu nakładamy stałą klapkę, która w momencie chowania ekranu licuje się z zabudową meblową.

Różne wielkości TV

Rozwiązanie na schowany tv oferowane jest w 2 wersjach modelowych: AL675 oraz AL965. Model 675 przeznaczony jest dla ekranów o przekątnej 32-48″ i ciężarze nie przekraczającym 50 kg. Z racji na niewielkie rozmiary mechanizmu z powodzeniem możemy go zastosować zarówno jako podnóżek przy łóżku, do instalacji w kuchni lub do zastosowania wolnostojącego.

Model wyższy Future Automation AL965 jest skierowany do montażu większych telewizorów o przekątnych 50-65″ i ciężarze nie większym niż 40kg. Z powodzeniem można zastosować mechanizm w instalacjach domowych jak i komercyjnych. Opcjonalnie dostępny jest uchwyt do mocowania głośnika centralnego lub soundbara poniżej ekranu.

chowanie tv w meblu

Dokumentacja techniczna

Do wszystkich mechanizmów oferujemy dokumentację techniczną. Szczegółową instrukcję wraz z rysunkami technicznymi w formacie DWG. Dokumentacja jest dostępna do pobrania na dole strony pod opisem każdego z produktów. Jednocześnie pragniemy zauważyć, że producent na bieżąco stara się ulepszać swoje produkty i istnieje możliwość, że w momencie jak będziecie Państwo pobierali dokumenty może pojawić się nowa wersja mechanizmu z lekko zmodyfikowanymi wymiarami. W związku z powyższym najlepiej zawsze przed ostatecznym zaprojektowaniem mebla / zabudowy – skontaktować się z nami drogą mailową lub telefoniczną.