Głośniki sufitowe TruAudio GHOST

TruAudio Ghost to głośniki sufitowe segmentu premium, które stanowią jeden z filarów oferty producenta ze Stanów Zjednoczonych. Seria charakteryzuje się opatentowanym wzornictwem, które przyciąga wzrok. Całe białe, z polipropylenowym lub wykonanym z włókna szklanego głośnikiem niskotonowym. Dostępna jest także najbardziej ekstrawagancka wersja z czerwonego włókna węglowego, która wygląda nowocześnie i zaskakująco, a także brzmią znakomicie. TruAudio specjalizuje się w prawdziwie doskonałej reprodukcji dźwięku, a główną myślą przewodnią projektantów jest to, żeby słuchacz dostrzegł każdy niuans słuchanego utworu. Seria Ghost to niezapomniane wrażenia słuchowe w każdym pomieszczeniu, a ultra-cienka forma pozwoli wtopić się w każde wnętrze. Odpowiednie zabezpieczenia przed wilgocią gwarantują bezproblemową pracę w kuchni, łazience, a nawet na tarasie. Typowo dla TruAudio, możliwa jest instalacja bezramkowej maskownicy o grubości zaledwie dwóch milimetrów. TruAudio Ghost to głośniki sufitowe które doskonale słychać, ale praktycznie ich nie widać.

Głośniki sufitowe – przykłady zastosowań

Głośniki sufitowe to coraz liczniejsza i zyskująca coraz większą popularność grupa urządzeń. Stosowana jest przede wszystkim w zastosowaniach typu multiroom, bo głośniki sufitowe to doskonały sposób, żeby wypełnić całe pomieszczenie dźwiękiem, a jednocześnie nie zajmować przestrzeni na podłodze lub na ścianach. Głośniki sufitowe to także estetyka, bo ich forma zwykle pozwala ukryć je w suficie i uczynić niemal niewidocznymi. Wiele osób pomyśli, że jakość dźwięku może nie być wystarczająca, jednak nie jest to prawda – dynamiczny rozwój tego segmentu sprawił, że aktualnie produkowane głośniki sufitowe zapewniają bardzo dynamiczny dźwięk w pełnym paśmie akustycznym. Ze względu na ogromną poprawę na przestrzeni ostatnich lat, głośniki sufitowe zaczęły być również wykorzystywane w kinach domowych, jako głośniki efektowe, a nawet jako głośniki główne.

Kluczowe cechy

Głośniki serii Ghost to przede wszystkim połączenie doskonałego dźwięku i eleganckiego wyglądu. Bezramkowa maskownica może zostać pomalowana na dowolny kolor, dlatego można ją swobodnie dopasować do dowolnego sufitu. Ponadto producent oferuje maskownice o podstawie kwadratu, co jeszcze bardziej ułatwia wpasowanie w pożądany wygląd pomieszczenia. Dostępne są głośniki z membranami wykonanymi z różnych materiałów: włókno węglowe, włókno szklane, polipropylen, a także ich warianty z kopułkami wykonanymi z jedwabiu lub tytanu. Jedną z ciekawszych odmian są głośniki sufitowe GGD-6 oraz GPD-6 z podwójnymi przetwornikami, które mogą wygenerować dźwięk stereo z jednego głośnika! To idealne rozwiązanie dla pomieszczeń, gdzie montaż dwóch osobnych głośników byłby utrudniony lub niemożliwy – to jedne z najlepszych głośników, jakie możemy wybrać do multiroom. Dodatkowo każdy model posiada wbudowany korektor dźwięku osobno dla niskich i dla wysokich tonów, co umożliwia idealne dopasowanie charakterystyki brzmienia względem pomieszczenia.

TruAudio ma w swojej ofercie również serię głośników kinowych, do kina domowego TruAudio BadBoy B23.