Winda sufitowa do TV –
opuszczająca telewizor z sufitu

Winda Future Automation z serii CHR jest przedstawicielem najnowszej generacji mechanizmów pozwalających na ukrywanie telewizora na suficie o przekątnej od 40″ do 75″.  Po uruchomieniu systemu telewizor wyjeżdża z sufitu i wysuwa się aż do maksymalnego kąta wychylenia wynoszącego 100°. Plaster maskujący łączenie się mechanizmu z wnęką sufitową pozwala na perfekcyjne wtopienie się mechanizmu w przestrzeń sufitową. Bez widocznych przerw, czy też łączeń. Mechanizm występuje w kilku dodatkowych wersjach różniących się możliwościami i funkcjami. Dostępna jest wersja opuszczająca ekran i obracająca się dookoła (CHRS), a także wersje umożliwiające po opuszczeniu klapy z ekranem – opuszczenie go na dół, celem zwiększania komfortu oglądania jeśli instalacja ma miejsce w wysokich pomieszczeniach (CHRT oraz CHRST).

Mechanizm CHR występuje aż w 6 wersjach, przeznaczonych do ekranów o różnych przekątnych i wadze. Maksymalne obciążenie dla ekranu wynosi aż 120 kg.

Klasa produktu: High End
Orientacyjna cena: ok. 44 – 200 000 zł

Model podstawowy kosztuje 44 115 zł brutto
Model najbardziej zaawansowany, przeznaczony do najcięższych i największych TV: 170 000 zł brutto

winda sufitowa

Ukrywanie telewizora w suficie

ukrywanie telewizora w suficie

Idealne rozwiązanie dla Architektów

Winda CHR do instalacji telewizorów LCD i OLED ponad sufitem podwieszanym sprawdza się zarówno we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych. Mnogość rozwiązań w zakresie wykończenia sufitu pozwala na dowolną aranżację przestrzeni. W wielu przypadkach, gdy mamy do czynienia z zabytkowymi wnętrzami o ściśle określonym charakterze – rozwiązanie w którym telewizor wyjeżdża z sufitu, a następnie chowa się w nim, pozostając niewidocznym – jest optymalnym rozwiązaniem.

Niewidzialny telewizor

Dzięki takim rozwiązaniom jak CHR możliwa jest instalacja telewizora na suficie w wielu miejscach, gdzie tradycyjne metody montażowe zawodzą. Najczęściej architekci wnętrz skupiają się na estetyce i funkcjonalności przestrzeni użytkowej, a telewizor zwykle jest “przeszkadzającym” elementem. Architekci dążą do tego, aby telewizor nie zdominował pomieszczenia a idealnie, gdyby pozostawał całkowicie niewidoczny.

Telewizor na suficie doskonale integruje się z wszelkimi systemami domowej automatyki – KNX, czy też Control4. Komfortowo obsługujemy wtedy zarówno mechanizm jak i telewizor wraz z nagłośnieniem z poziomu uniwersalnego pilota, czy też panelu dotykowego. Szeroki zakres odchylania telewizora – określony aż na 100° pozwala na instalację ekranów nawet na sufitach z lekkim skosem. A te często spotykamy na poddaszach, czy też sypialniach.