Elektryczny mechanizm chowania TV w suficie GK

Urządzenia audiowizualne i te do kina domowego pełnią we wnętrzach domowych bardzo ważną funkcję. Wkomponowanie tych elementów we wnętrza dopieszczone od strony wizualnej, nad którymi spędzili wiele dni i tygodni architekci wnętrze – stanowi dodatkowe wyzwanie i utrudnienie. Jest jednak szereg rozwiązań, które mogą wydawać się awangardowe i nietypowe – lecz co najważniejsze, spełniają swoją rolę.

Chodzi oczywiście o rozwiązania, których celem jest wkomponowanie elektroniki użytkowej w taki sposób, aby ta była zupełnie niewidoczna w pomieszczeniu. Najbardziej typowe rozwiązania to ukrywanie telewizora w meblu wraz z towarzyszącą mu elektroniką kina domowego. Znacznie rzadziej spotykane rozwiązanie to chowanie telewizora w podłodze, lub ukrycie TV pod łóżkiem.

Winda sufitowa Future Automation CHRT jest przedstawicielem jednej z najpopularniejszych metod maskowania telewizora w pomieszczeniu – ukrywania telewizora w suficie podwieszanym g-k. Elektroniczny mechanizm opuszcza telewizor z podwieszanego sufitu a następnie obniża go do pożądanej wysokości. Oczywiście w ramach możliwości systemu, a te wyglądają imponująco. W przypadku największego mechanizmu możemy opuścić dolną krawędź ekranu aż o 230 cm od sufitu podwieszanego. To oczywiście przykład ekstremalny, ale ukazujący, że windy z serii CHRT mają olbrzymie możliwości i w niektórych sytuacjach okażą się niezastąpione.

Klasa produktu: High End
Orientacyjna cena: ok.  59 – 218 000 zł

Model podstawowy kosztuje 59 000 zł brutto

Montaż telewizora w wysokim pomieszczeniu

Elektryczny mechanizm chowania TV w suficie GK z serii CHRT przeznaczony jest głównie do zastosowania we wnętrzach o wysokich stropach, gdzie sufit podwieszany znajduje się na tyle wysoko, że po opuszczeniu TV z sufitu za pomocą standardowego rozwiązania, jakim jest np. mechanizm Future Automation CHR – ekran znajdzie się wysoko powyżej linii wzroku. A jak wiemy, nie jest komfortowe oglądanie z głową wysoko zadartą do góry (o tym piszemy m.in. w naszym blogu).

Winda przystosowana jest do telewizorów o wielkościach od 45 do 75″. W przypadku potrzeby zainstalowania większego ekranu – prosimy o kontakt celem konsultacji. Producent wszystkie mechanizmy wykonuje pod konkretne zamówienie, zaś zespół inżynierów jest w stanie na bieżąco wprowadzać modyfikacje i udoskonalenia do rozwiązań systemowych.

Nowa seria mechanizmów CHR i CHRT została całkowicie przeprojektowana w 2017 roku. Producent uwzględnił szereg sugestii i uwag płynących ze strony firm instalacyjnych. Celem było opracowanie na nowo mechanizmu niezawodnego, łatwego i prostego w montażu, doskonale integrującego się z konstrukcją sufitową oraz przede wszystkim – niezawodnego. Nowa seria mechanizmów ma nie tylko maskownice ukrywające łączenie konstrukcji mechanizmu z sufitem, ale również nowy system zabezpieczeń – umożliwiających opuszczenie ekranu w sytuacjach kryzysowych.