Ukrycie TV w podłodze

Future Automation zostało założone w 1998 roku z zamiarem produkcji mechanizmów maskujących, wind oraz uchwytów z przeznaczeniem na rynki: rezydencjalny, komercyjny, morski oraz medyczny. Niezwykłość Future Automation polega m.in. na tym, że produkty są perfekcyjne od strony inżynieryjnej i do tego wykonane z najwyższą dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Te elementy sprawiają, że systemy uznawane są w branży za „bezawaryjne”. Nie inaczej jest w przypadku tego, oryginalnego rozwiązania pozwalającego na ukrycie telewizora w podłodze.

Winda podłogowa jest autorskim projektem Future Automation pozwalającym na przechowywanie telewizora w podłodze, poza polem widzenia w czasie, kiedy nie oglądamy telewizji. W momencie uruchomienia systemu, ruchoma część wykończenia podłogi przesuwa się na bok, aby umożliwić wysunięcie telewizora na windzie. Rozwiązanie to powoduje zdumienie na twarzy nawet osób stroniących na co dzień od nowoczesnych rozwiązań elektronicznych.

Do montażu w systemie chowającym telewizor w podłodze nadają się ekrany o przekątnych od 32″ do 85″, których ciężar nie przekracza 120 kg. Dodatkowo klapka zamykająca się po opuszczeniu ekranu w podłodze pozwala na chodzenie po niej bez konieczności zachowania szczególnej ostrożności.

Klasa produktu: High End
Orientacyjna cena: ok. 70 – 100 000 zł

Wszystkie mechanizmy są produkowane w ośrodkach własnych producenta. Zachowanie wszystkich procesów i etapów produkcyjnych we własnych fabrykach pozwala na zachowanie najwyższych standardów na każdym etapie produkcji. Każdy etap produkcji przebiega według ściśle określonych procedur i pod nadzorem specjalistów. Dzięki czemu wiadomo, że każdy mechanizm za każdym razem spełnia najbardziej wyśrubowane normy i standardy jakościowe.

Opcje i sposoby ukrywania

Future Automation jest numerem 1 w segmencie mechanizmów oraz systemów ukrywania telewizorów, projektorów oraz innych sprzętów audio-video. Inżynierowie są w stanie zaprojektować i podjąć się realizacji wielu indywidualnych projektów i zleceń. System PLF w którym widzimy jak ekran wyjeżdża z podłogi jest tylko jednym z dziesiątek rozwiązań jakie producent ma w swoim portfolio. Największym powodzeniem cieszą się systemy ukrywania TV w meblu, w ścianie oraz za obrazem. Rozwiązania te nie tylko powodują efekt “wow” ale sprawiają, że telewizor może współistnieć w pięknie zaprojektowanym przez architekta wnętrzu.

Mechanizm do zadań specjalnych

Bywają sytuacje w których wszelkie standardowe formy ukrywania telewizora w pokoju zawiodą. Wyobraźmy sobie pięknie przeszklone pomieszczenie z wysokim sufitem, bądź wykończonym w tak oryginalny sposób że montaż mechanizmu sufitowego byłby niemożliwy. Stawianie wysokiej komody w której umilknęlibyśmy ekran – zrujnowałoby nam widok za oknem. Montaż do ściany byłby nie możliwy ze względu na przeszklenie. Stawianie na nóżce mogłoby być niebezpieczne ze względu na małe dzieci i zwierzęta. Właśnie w takich sytuacjach rozwiązaniem wydaje się być model PLF. Jeśli nie mamy aż tak dużo miejsca wolnego w pomieszczeniu poniżej – zawsze możemy częściowo ukryć telewizor w szafce a częściowo w podłodze i pomieszczeniu poniżej.