Subwoofer do kina domowego

Klasa produktu: premium
Zastosowanie : kino domowe i stereo
Cena: 10 090 zł

Nowe subwoofery SuperSub to urządzenia o bardzo wysokich osiągach, a jednocześnie o kompaktowej budowie, w których wykorzystano najnowsze technologie i głośniki GoldenEar. Celem firmy było stworzenie pięknych, stylowych, znakomicie wykończonych subwooferów o optymalnej wielkości, które byłyby w stanie wygenerować dźwięki bardzo niskiej częstotliwości i wyjątkowo wysokiej amplitudzie. Dzięki temu subwoofery z linii SuperSub zapewniają bardzo precyzyjne, efektowne i muzykalne brzmienie.

Żeby to osiągnąć zastosowano unikalną, opatentowaną (*Patent US 9,462,391 B2) 360-stopniową, dwupłaszczyznową, wewnętrznie zbalansowaną topologię przetwornika i radiatora sub-basowego, połączoną z najbardziej zaawansowaną elektroniką. Z dwoma aktywnymi przeciwstawnymi przetwornikami ustawionymi poziomo oraz dwoma pasywnymi radiatorami ustawionymi przeciwstawnie pionowo projekcja basu jest wyjątkowo równomierna, i wypełnia pomieszczenie w stopniu niemożliwym do osiągnięcia dla typowych subwooferów z pojedynczym przetwornikiem.

Tego typu konstrukcja doskonale uzupełni zestaw kina domowego powstały w oparciu o genialne zestawy Procella P5.

Konstrukcja

Wykończony przepięknym lakierem fortepianowym subwoofer wyposażony jest w 2 ustawione poziomo, przeciwstawne, aktywne przetworniki 12-calowe o bardzo dużym wychyleniu membrany, oraz 2 ustawione pionowo, przeciwstawne, płaskie radiatory infradźwiękowe (15˝x 13˝) obsługiwane przez 1600-watowy wzmacniacz klasy D. To dwupłaszczyznowe, opatentowane, dynamiczne inercjalne zbalansowanie zachowuje i skupia całą energię pochodzącą z przetworników, by efektywniej poruszać powietrzem w pomieszczeniu, zamiast tracić energię przez niepotrzebne wprawianie w ruch obudowy.

Takie rozwiązanie pomaga również wydobyć wszystkie detale z odtwarzanego nagrania. To najnowocześniejszy sposób działania subwoofera, który nie tylko potrafi „zatrząść całym domem”  jak napisał Chris Boylan z Big Picture Big Sound, lecz jest również „silny, czysty i kontrolowany” jak to określił Mark Fleischman z magazynu Sound&Vision. Dzięki dwóm przetwornikom ustawionym przeciwstawnie w poziomie, oraz dwóm radiatorom ustawionym przeciwstawnie w osi pionowej, projekcja basu jest wyjątkowo równomierna, i wypełnia pomieszczenie w stopniu niemożliwym do osiągnięcia dla subwooferów z pojedynczym przetwornikiem.

Specyfikacja techniczna

Wymiary (z nóżkami)50,16 cm (sz.) x 44,77 cm (wys.) x 40,32 cm (gł.)
Masa37,23 kg (netto) / 42,22 kg (brutto)
Pasmo przenoszenia10 Hz – 250 Hz
Przetworniki2 x 12-calowy o bardzo dużym wychyleniu membrany
2 x płaski radiator infradźwiękowy (15 x 13 cali)
Wzmacniacz1600 W klasy D
Wejście sygnału liniowego LFENiefiltrowane
Wejście sygnału liniowego prawy/lewyRegulacja punktu odcięcia filtra dolnoprzepustowego 40 Hz -150 Hz