Kanapa do kina domowego – Largo

Wielu właścicieli pomieszczeń kinowych zadaje sobie pytanie – kanapa, czy fotel? Przecież niewątpliwie na czymś musimy siedzieć podczas seansu. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, zaś wybór uzależniony jest zarówno od preferencji osobistych, miejsca instalacji oraz przeznaczenia pomieszczenia.

Jedną z zalet rozkładanej kanapy do kina domowego jest jej domowy charakter. Sprawia on, że pomieszczenie nie przypomina typowej, ciemnej i ponurej sali kinowej. Oczywiście może to być zarówno wada jak i zaleta rozwiązania. Na kanapie możemy nie tylko usiąść, ale również poprzytulać się do drugiej osoby lub wygodnie się rozłożyć na boku. Jeśli zechcemy, to możemy przykryć się kocem i zagłębić się w czytanej powieści, magazynie czy też zrelaksować się do muzyki.

Wygodna kanapa do kina

Tradycyjne meble, kupowane w salonach meblowych mają zwykle jedną wspólną cechę. Posiadają dość twardą i sztywną piankę. Ta doskonale sprawdza się w warunkach codziennego użytkowania, jednak nieco gorzej wygląda sprawa podczas dwugodzinnego seansu filmowego. Sztywność pianki musi być idealnie wyważona. Ciało widzów nie powinno, ani się zapadać pod swoim ciężarem, ani nie siedzieć nieruchomo z racji na wysoką twardość. Seans filmowy niejednokrotnie trwa dłużej niż 2 godziny, podczas których nie tylko nie opuszczany siedzenia ale również nie powinniśmy się dekoncentrować od akcji oglądanej na wielkim ekranie.

W sytuacji, w której sofa do kina domowego jest za bardzo miękka, nasze ciało zapadnie się i zafaluje wygodnie. Poczujemy rozprężenie i relaks, natomiast po kilku nastu minutach nasz błogi stan przejdzie w fazę nr 2. Po kilku, kilkunastu zaś zaczynamy się wiercić i pływać w siedzisku. Przeginając w drugą stronę, za sztywne siedzisko spowoduje że nasze pośladki dotknie odrętwienie i zaczniemy się wiercić nerwowo. To z kolei odwróci uwagę od akcji na ekranie. W obu sytuacjach zamiast koncentrować się na przeżyciach filmowych, skupiamy się na nieprzyjemnych “detalach”, które skutecznie potrafią zepsuć frajdę z każdego filmu.

kanapa do kina domowego

Seria LARGO jest nową pozycją w ofercie belgijskiego producenta. Stanowi udane połączenie pięknego wzornictwa, wygody, komfortu i prestiżu. Do tego dodajmy jeszcze modułową budowę, która pozwala na stworzenie nieskończonej ilości kombinacji. Moduły łączymy ze sobą tworząc, 2,3 albo i 10 miejsc siedzących. Jeśli zechcemy to oddzielimy je podłokietnikami, stolikami, półeczkami lub czymkolwiek co podpowie nam nasza wyobraźnia lub architekt wnetrz.

Rozkładane elektrycznie kanapy do kina domowego Largo wyposażone są w 3 mechanizmy regulujące odpowiednio:

  • wysunięciem tylnego oparcia,
  • wysunięciem podnóżka,
  • regulacją zagłówka.

Materiały wykończeniowe

Kanapy Largo oferowane są w wykończeniach skórzanych lub materiałowych. Do dyspozycji mamy 16 materiałów z których możemy wykonać kanapę kinową oraz 14 typów skóry. Wszystkie pogrupowane w klasy jakości, które mają swoje odzwierciedlenie cenie.

Jak przystało na produkt ekskluzywny, wszystkie modele są ręcznie produkowane przez najlepszych fachowców w branży. Pełna personalizacja pozwala wpłynąć na niemal każdy element wyglądu i wykończenia sofy. Uzupełnieniem tych stylowych kanap są specjalne opcje takie jak: podgrzewane/chłodzące miejsca na napoje, dodatkowe oświetlenie, stoliki, schowki, sterowanie kanapy za pomocą telefonu bądź tabletu, itd.

Rozkładane kanapy do kina

Rozkładana kanapa kinowa jest optymalnym wyborem do naszego kina, kiedy mamy sytuację w której chcemy być gotowi na przyjęcie większej ilości widzów a na co dzień nie potrzebujemy aż tak dużej ilości miejsc siedzących.

Elektrycznie rozkładane kanapy do kina domowego z powodzeniem można łączyć z tradycyjnymi fotelami kinowym. Gdzie jeden rząd jest złożony z foteli kinowych, zaś drugi z kanapy kinowej. Kanapa ma dodatkową zaletę, że na module np. 3 osobowym w razie większej imprezy bez problemu usiądzie 5 drobniejszych osób. Przykładowa realizacja – sala kinowa z kanapą do kina Largo.

Przykładowe konfiguracje modułów kanapy rozkładanej elektrycznie:

Kanapa do kina klasy premium

Kanapa kinowa Strato jest przeznaczona do sal kinowych klasy premium. Zastosowanie ma w instalacjach kinowych klasy minimum III (wg. klasyfikacji Rekomendacje budżetowe Cinematic – Sale kinowe – więcej w artykule “ile kosztuje kino“).

Pojedyncze siedzisko kosztuje średnio około 30 000 zł (należy przemnożyć przez ilość modułów).

Galeria mebli kinowych Largo

Kanapa Largo może przyjąć układ tradycyjnego mebla na którym siedzimy, a może przeobrazić się w rozkładaną kanapę na której każdy z widzów znajdzie swoją idealną pozycję.

rozkładana kanapa kinowa