MARANTZ MM8077
SIEDMIOKANAŁOWY WZMACNIACZ

Jeżeli chcemy aby nasz zestaw kina domowego lub prywatna sala kinowa wzniosła się na wyższy poziom, powinniśmy zastanowić się nad wykorzystaniem wyspecjalizowanych i dedykowanych do tego celu urządzeń. Amplitunery dają nam dużą uniwersalność, bo wystarczy podłączyć do nich odtwarzacz Blu-ray, zestaw kolumn głośnikowych i możemy cieszyć się dźwiękiem przestrzennym. W przypadku bardziej zaawansowanych projektów wykorzystuje się wyspecjalizowane urządzenia – procesor dźwięku, dedykowane końcówki mocy, a nawet osobne procesory do korekcji akustyki. Marantz MM8077 to dedykowany, siedmiokanałowy wzmacniacz mocy, który wyposażono w profesjonalne złącza XLR, ale także klasyczne RCA. Wszystkie stopnie wyjściowe oferują identyczną topologię, co gwarantuje jednolity dźwięk wysokiej jakości we wszystkich podłączonych głośnikach. Wysokoprądowe, dyskretne tranzystory mocy o wysokiej przepustowości pokazują, że producent nie szedł na kompromisy w kwestii jakości dźwięku. Udało mu się dostarczyć produkt o dobrych parametrach i doskonałej cenie.

Marantz MM8077

Marantz M8077 posiada wiele rozwiązań zaczerpniętych z referencyjnych urządzeń klasy Hi-Fi tego producenta. Całość chłodzona jest autorskim systemem radiatorów z wieloma żeberkami, które zwiększają powierzchnię chłodzenia pasywnego. W przypadku wyciskania ostatnich soków z systemu, aktywowany jest ultra-cichy wiatrak, który dodatkowo wspomaga odprowadzanie ciepła. Zasilacz korzysta z toroidalnego transformatora wysokiego natężenia oraz kondensatorów filtrujących o całkowitej pojemności 100 000 mikro Faradów. W urządzeniu znajdziemy również wyzwalacz trigger 12V i podwójne złącza RC-5 służące do automatycznego włączania, wyłączania i sterowania urządzeniem. Pokryta miedzią obudowa zapewnia izolację od zewnętrznych zakłóceń, podobnie jak wielowarstwowa pokrywa. Wykończenie to elegancka anodyzowana czerń charakterystyczna dla produktów Marantz.

Do pracy końcówka mocy Marantz M8077 potrzebuje procesora kina domowego lub urządzenia źródłowego, które może również pełnić rolę przedwzmacniacza. Może to być np. wysokiej klasy odtwarzacz Blu-ray wyposażony w dedykowany układ audio pozwalający na regulację głośności.

Marantz MM8077

Specyfikacja techniczna

Liczba kanałów7
Moc2x 300W @ 4 ohm
2x 150W @ 8 ohm
SNR105 dB
Gain23.3 dB
Wymiary (WHD)440 x 185 x 384 mm
Waga netto18,0 kg