Wysuwanie i obracanie TV 32″-65″

Pod koniec lat 90-tych rynek instalacji systemów audiowizualnych był bardzo mocno ograniczony możliwościami jakie oferowali producenci uchwytów montażowych. Klienci oraz architekci wnętrz narzekali na ograniczone pole manewru jakie oferowały tradycyjne rozwiązania. Wykluczały one w wielu sytuacjach montaż telewizora w salonie. Lukę tę zauważyła Angielska firma instalacyjna, która postanowiła przebranżowić się i postawić na produkcję systemów które dotychczas były niedostępne dla instalatorów.

W ten sposób w 1998 roku została założona firma Future Automation, której celem i zadaniem było projektowanie i produkcja mechanizmów maskujących, wind oraz uchwytów z przeznaczeniem na rynki: rezydencjalny, komercyjny, morski, medyczny oraz do zastosowań na zewnątrz budynków.

Wyjątkowość rozwiązań Future Automation polega m.in. na tym, że mechanizmy są doskonale zaprojektowane przez ludzi, którzy kiedyś sami pracowali przy instalacji urządzeń AV. Firma dba o każdy, nawet najmniejszy detal i niuans, dzięki czemu w szybkim okresie czasu zyskała nie tylko uznanie branży, ale także architektów.

Klasa produktu: Premium
Orientacyjna cena: model podstawowy kosztuje 29 971 zł brutto


Zabudowa telewizora w meblu

Mechanizm LSM-S należy do grupy systemów pozwalających na schowanie TV w zabudowie meblowej. Po naciśnięciu przycisku mechanizm powoduje wysunięcie i obracanie telewizora do dowolnie ustalonej pozycji. Urządzenie powstało w wyniku zapotrzebowania, jakie zgłaszali do producenta architekci wnętrz, którzy najczęściej stoją przed dylematem w jaki sposób pogodzić piękne wnętrze z jego funkcjonalnością i komfortem. Dzięki temu mechanizmowi bariery te zostały przełamane i możemy dowolnie kreować przestrzeń. Dodatkową zaletą jest możliwość oglądania telewizji z kilku miejsc – jest to możliwe dzięki obrotowemu mechanizmowi.


Schowanie – wysuwanie – obracanie

Winda obrotowa do telewizora LSM-S służy do wysuwania telewizora z mebla w sytuacjach kiedy na co dzień chcemy schować urządzenie z naszego pola widzenia. A dodatkowym utrudnieniem jest sytuacja w której szafka w której chcemy ukryć ekran nie znajduje się na wprost miejsc siedzących widzów. Bardzo dobre rozwiązanie jeśli chcemy zabudować telewizor o przekątnej 42″-65″ i chować go w gablocie, czy też komodzie. Niewielkie rozmiary mechanizmu pozwalają na zaprojektowanie dyskretnego mebla, który nie zdominuje przestrzeni.

System Future Automation LSM-S współpracuje z dowolnym systemem automatyki jak chociażby Control4, Crestron czy AMX. Polecane rozwiązanie do inteligentnych domów i zautomatyzowanych pomieszczeń.

tv schowany w komodzie
tv wyjeżdża z komody


Dokumentacja techniczna

Do wszystkich mechanizmów oferujemy dokumentację techniczną. Szczegółową instrukcję wraz z rysunkami technicznymi w formacie DWG. Dokumentacja jest dostępna do pobrania na dole strony pod opisem każdego z produktów. Jednocześnie pragniemy zauważyć, że producent na bieżąco stara się ulepszać swoje produkty i istnieje możliwość, że w momencie jak będziecie Państwo pobierali dokumenty może pojawić się nowa wersja mechanizmu z lekko zmodyfikowanymi wymiarami. W związku z powyższym najlepiej zawsze przed ostatecznym zaprojektowaniem mebla / zabudowy – najlepiej skontaktować się z nami drogą mailową lub telefoniczną.

windy chowanie tv

Różne wielkości TV

System montażu telewizora w zabudowie meblowej dostępny jest w 9 różnych wersjach różniących się wielkością telewizora możliwego do montażu oraz ciężaru jaki mechanizm jest w stanie wysunąć. Chowanie a następnie obracanie TV z serią LSM-S daje olbrzymie możliwości w zakresie kreacji przestrzeni użytkowej.
LSM-S2 – najmniejszy mechanizm umożliwiający montaż ekranu o wysokości maksymalnej 484mm i udźwig 50kg
LSM-S3 – mechanizm umożliwiający wysunięcie z mebla i obrócenie ekranu o wysokości maksymalnej 564mm i udźwigu 50kg
LSM-S4 – mechanizm pozwalający schowanie telewizora o maksymalnej wysokości 615mm i udźwigu 50kg
LSM-S5 – system ukrywający telewizor o maksymalnej wysokości 675mm i udźwigu 50kg
LSM-S6 – mechanizm pozwalający schowanie i obracanie telewizora o maksymalnej wysokości 745mm i udźwigu 50kg
LSM-S7 – mechanizm pozwalający schowanie i obracanie telewizora o maksymalnej wysokości 855mm i udźwigu 50kg

TV wysuwany z komody