Telewizor w łóżku

Sposobów na montaż telewizora w sypialni jest sporo. Możemy zawiesić na uchwycie ściennym, ukryć telewizor zawieszony na ścianie za obrazem, postawić na szafce, czy też schować w meblu który na czas oglądania wysuwa ekran. Jakby tego było mało, pozostaje opcja ukrycia telewizora w suficie. Czasem jednak może się zdarzyć, że żadna z tych opcji nie jest możliwa do realizacji. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest telewizor pod łóżkiem zainstalowany na mechanizmie wysuwnym. Telewizor w łóżku zostaje ukryty i niewidoczny w czasie dnia, zaś na czas korzystania z niego wysuwamy go za pomocą pilota, aby pojawił się przed naszymi nogami.

To nietypowe rozwiązanie oferowane jest przez Angielskiego producenta mechanizmów i systemów maskujących telewizory i projektory – firmę Future Automation. Future Automation zostało założone w 1998 roku i od samego początku swoich działań, skoncentrowało się na projektowaniu i produkcji mechanizmów specjalistycznych, których zadaniem jest ukrycie telewizorów w obiektach domowych i komercyjnych. Niezwykłość oferty Future Automation polega m.in. na tym, że produkty są perfekcyjne od strony inżynieryjnej i do tego wykonane z najwyższą dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Te elementy sprawiają, że systemy uznawane są w branży za „bezawaryjne”.

Klasa produktu: High End
Orientacyjna cena: ok. 70 – 100 000 zł

Wysuwanie TV z łóżka

Winda do instalacji telewizora pod łóżkiem dostępna jest również w wersji UBL-EBF która jest rozbudowana o mechanizm ruchomej zapadki. W momencie rozpoczęcia wysunięcia ekranu klapka się otwiera, zaś po ponownym zjechaniu windy pod łóżko – klapka się zamyka. Powodując tym samym możliwość całkowitego ukrycia i zabudowy łóżka w okolicy nóg. Sam mechanizm działa w sposób płynny a jego praca mało słyszalna.

Maksymalne wymiary telewizora jaki możemy zamontować do uchwytu wynoszą: 800 x 1250 x 70mm zaś maksymalny ciężar to 40 kg. Mechanizm jest sterowany za pomocą dołączonego do zestawu pilota. Dla podniesienia komfortu użytkowania proponujemy jednak zastosować system sterowania – typu Control4, który za pomocą jednego pilota umożliwi obsługę wszystkich urządzeń jak i mechanizmów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia, a nawet domu.

“Nawet żona się nie dowie”

W branży instalacji audiowizualnych krąży pośród instalatorów dowcip reklamujący mechanizm pozwalający na schowanie telewizora pod łóżkiem. Mówi on, że nawet żona się nie dowie, że mąż ma w sypialni telewizor. Dopiero po zaśnięciu można spokojnie uruchomić mechanizm i rozpocząć oglądanie kanałów sportowych nocą. O ile jest to oczywiście dowcip i możemy to potraktować z przymrużeniem oka, o tyle opcja oglądania telewizji w łóżku z telewizora, który na co dzień jest zupełnie niewidoczny – jest niezwykle kusząca…