Winda do telewizora

Future Automation zostało założone w 1998 roku z zamiarem projektowania i produkcji mechanizmów maskujących, wind oraz uchwytów z przeznaczeniem na rynki: rezydencjalny, komercyjny, morski, medyczny oraz do zastosowań na zewnątrz budynków. Niezwykłość Future Automation polega m.in. na tym, że produkty są perfekcyjne od strony inżynieryjnej i do tego wykonane z najwyższą dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Te elementy sprawiają, że systemy uznawane są w branży za „bezawaryjne”. Jeśli jakiekolwiek problemy się pojawiają to wyłączenie z winy błędów montażowych, a nie konstrukcyjnych. Producent posiada 2 ośrodki produkcyjne, jeden zlokalizowany w UK a drugi, mniejszy w USA. W obu fabrykach praca odbywa się w oparciu o najnowsze maszyny, dzięki czemu możliwy jest ciągły rozwój i udoskonalanie produkowanych mechanizmów. W systemach audio-wizualnych, gdzie mamy do czynienia z częstym przemieszczaniem się urządzeń zawsze najbardziej kluczowe są precyzja (powtarzalność) i bezawaryjność. Te dwa czynniki sprawiają, że klienci najchętniej wybierają rozwiązania z oferty producenta.

Klasa produktu: Premium
Orientacyjna cena:

Model podstawowy LSM4 – LSM6 : 19 506 zł brutto
Model najbardziej zaawansowany LSM8: ok. 45 000 zł brutto

Ukrywanie telewizora w meblu

Przedstawiamy grupę mechanizmów i systemów pozwalających na chowanie telewizora w meblu. Wielu właścicieli wnętrz nie życzy sobie, aby na widoku ich pomieszczenia znajdowały się urządzenia elektroniczne. Niezależnie, czy mamy do czynienia z nowoczesnym wzornictwem gdzie dominuje szkło i surowe materiały, czy też z klasycznymi wnętrzami wypełnionymi drewnem. W obu zupełnie skrajnych przypadkach wzorniczych, systemy umożliwiające chowanie TV sprawdzą się doskonale.

TV wysuwany z mebla

Winda Future Automation LSM

Mechanizm LSM służy do wysuwania telewizora z mebla w sytuacjach kiedy na co dzień chcemy schować urządzenie z naszego pola widzenia. Doskonałe rozwiązanie jeśli chcemy zakupić telewizor o wielkości pomiędzy 42” a 65” i przechowywać go w gablocie, szafce lub komodzie. Niewielkie rozmiary systemu pozwalają na stworzenie niewielkiego mebla pozwalającego na ukrywanie telewizora o całkiem sporej przekątnej. Sam ekran wewnątrz mechanizmu instalowany jest w specjalnej obudowie, która na czas używania telewizora wysuwa się ponad mebel w którym zainstalowaliśmy mechanizm. Rozwiązanie to ma tę zaletę, że po wyjechaniu telewizora z mebla po bokach oraz z tyłu widzimy konstrukcję zabudowy ekranu. Wersja o symbolu LSM-BE posiada dodatkową skrzynię, obudowę wewnątrz której montuje się sam telewizor. Rozwiązanie to jest eleganckie i sprawdza się najlepiej w miejscach, gdzie za ekranem znajduje się otwarta przestrzeń i nie chcemy aby widok elektroniki psuł nam estetykę wnętrza. Oczywiście pozostałe 2 opcje mechanizmu pozwalają wysunąć sam ekran, bez dodatkowej zabudowy. System Future Automation LSM współpracuje z dowolnym systemem automatyki jak chociażby Control4, Crestron czy AMX. Polecane rozwiązanie do inteligentnych domów i zautomatyzowanych pomieszczeń.


Telewizor schowany w meblu

tv schowany w komodzie


Telewizor wysunięty z mebla

tv wyjeżdża z komody

Chowanie telewizora w czasie dnia

Architekci wnętrz często stoją przed wyzwaniem, aby sprostać na pierwszy rzut oka mocno przeciwstawnym wymaganiom domowników. Z jednej strony Inwestor decydując się na usługę architekta chce dopieszczone stylistyczne wnętrze pozbawione wszystkich “niepotrzebnych” i “zbędnych” elementów. A z drugiej strony czasem jest potrzeba i chęć na relaks. Chcemy najzwyczajniej w świecie włączyć TV i dowiedzieć się co słychać w świecie, dowiedzieć się co nowego w gospodarce lub oglądnąć interesujący nas film lub wydarzenie sportowe. W takich sytuacjach jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest schowanie telewizora i ukrycie go w meblu, szafce czy też komodzie. A na czas oglądania wysunięcie TV z ukrycia. Rozwiązanie funkcjonalne i nie zaburza estetyki wnętrza. Rozwiązanie oprócz zastosowania w domach i apartamentach, doskonale sprawdza się w nowoczesnych gabinetach oraz biurach. Ukrywanie telewizora możliwe jest również w biurkach. Mnogość zastosować sprawia, że nie sposób wymienić wszystkich pomysłów na zastosowanie mechanizmu.

telewizor w gabinecie

Dokumentacja techniczna

Do wszystkich mechanizmów oferujemy dokumentację techniczną. Szczegółową instrukcję wraz z rysunkami technicznymi w formacie DWG. Dokumentacja jest dostępna do pobrania na dole strony pod opisem każdego z produktów. Jednocześnie pragniemy zauważyć, że producent na bieżąco stara się ulepszać swoje produkty i istnieje możliwość, że w momencie jak będziecie Państwo pobierali dokumenty może pojawić się nowa wersja mechanizmu z lekko zmodyfikowanymi wymiarami. W związku z powyższym najlepiej zawsze przed ostatecznym zaprojektowaniem mebla / zabudowy – najlepiej skontaktować się z nami drogą mailową lub telefoniczną.

windy chowanie tv

Różne wielkości TV

System montażu telewizora w zabudowie meblowej dostępny jest w 9 różnych wersjach różniących się wielkością telewizora możliwego do montażu oraz ciężaru jaki mechanizm jest w stanie wysunąć. Chowanie TV z serią LSM daje olbrzymie możliwości w zakresie kreacji przestrzeni użytkowej.
LSM4 – najmniejszy mechanizm umożliwiający montaż ekranu o wysokości maksymalnej 675mm i udźwig 50kg
LSM5 – mechanizm umożliwiający wysunięcie z mebla ekranu o wysokości maksymalnej 735mm i udźwigu 50kg
LSM6 – mechanizm pozwalający ukryć telewizor o maksymalnej wysokości 805mm i udźwigu 50kg
LSM7 – system ukrywający telewizor o maksymalnej wysokości 915mm i udźwigu 50kg
LSM-HD8 – system typu Heavy Duty do ekranów o wysokości do 1025mm i ciężarze do 80kg
LSM-HD9 – system typu Heavy Duty do ekranów o wysokości do 1165mm i ciężarze do 80kg

Każdy z wyżej wymienionych systemów ukrywania możemy zamówić w jednej z trzech opcji pokrywy górnej.
mechanizm otwierający klapę (LSM-EFA), skrzynia na telewizor (LSM-BE), klapa otwierająca się pod naciskiem TV (LSM-PF)

 

TV wysuwany z komody


Specyfikacja techniczna

 • PRODUCT CODELSM4LSM5LSM6
  Informacje
  moduł sterujący150 X 210 X 50mm150 X 210 X 50mm150 X 210 X 50mm
  sterowaniestyki bezpotencjałowe / IR (RF opcjonalnie)styki bezpotencjałowe / IR (RF opcjonalnie)styki bezpotencjałowe / IR (RF opcjonalnie)
  wykończenie
  (inne opcjonalnie)
  farba czarna satyna – RAL 9005farba czarna satyna – RAL 9005farba czarna satyna – RAL 9005
  wysokość wewnętrznej skrzynki820mm880mm950mm
  oferowane typy pokrywLSM-BE – box enclosure
  LSM-EFA – electronic flap
  LSM-PF – push flap
  LSM-BE – box enclosure
  LSM-EFA – electronic flap
  LSM-PF – push flap
  LSM-BE – box enclosure
  LSM-EFA – electronic flap
  LSM-PF – push flap
  max. ciężar wysuwany50kg50kg50kg
  max. wysokość ekranu675mm735mm805mm
  pobór prądu250W – 500W250W – 500W250W – 500W
  zasilanie240V240V240V
  wielkość TV (przybliżenie)42-50″50-55″55-60″
  PRODUCT CODELSM7LSM-HD8LSM-HD9
  Informacje
  moduł sterujący150 X 210 X 50mm150 X 210 X 50mm150 X 210 X 50mm
  sterowaniestyki bezpotencjałowe / IR (RF opcjonalnie)styki bezpotencjałowe / IR (RF opcjonalnie)styki bezpotencjałowe / IR (RF opcjonalnie)
  wykończenie
  (inne opcjonalnie)
  farba czarna satyna – RAL 9005farba czarna satyna – RAL 9005farba czarna satyna – RAL 9005
  wysokość wewnętrznej skrzynki1060mm1270mm1450mm
  oferowane typy pokrywLSM-BE – box enclosure
  LSM-EFA – electronic flap
  LSM-PF – push flap
  LSM-BE – box enclosure
  LSM-EFA – electronic flap
  LSM-PF – push flap
  LSM-BE – box enclosure
  LSM-EFA – electronic flap
  LSM-PF – push flap
  max. ciężar wysuwany50kg80kg80kg
  max. wysokość ekranu915mm1025mm1165mm
  pobór prądu250W – 500W250W – 500W250W – 500W
  zasilanie240V240V240V
  wielkość TV (przybliżenie)60-65″65-79″70-80″