TruAudio GHT – głośniki do montażu w ścianie

TruAudio GHT to seria profesjonalnych głośników instalacyjnych renomowanej firmy TruAudio. Profesjonalny rodowód sprawia, że nie znajdziemy tych produktów na półkach sklepów z elektroniką, a jedynie w ofercie profesjonalnych firm instalatorskich.  Seria GHT to najpopularniejsze głośniki do montażu w ścianie od TruAudio. Podobnie jak inne głośniki instalacyjne, także te charakteryzują się dopasowaniem akustycznym względem pozostałych modeli z danej serii. Oznacza to, że możemy swobodnie skompletować zestaw złożony z różnych kombinacji przetworników i otrzymać spójny, dynamiczny dźwięk w zależności od wymiarów pomieszczenia.

Technologia

Głośniki do montażu w ścianie TruAudio GHT charakteryzują się dwuwarstwowymi cewkami o średnicy 5.25″, a także nastrzykiwanymi polipropylenowymi niskotonowcami, które swobodnie radzą sobie z zapewnieniem odpowiedniego ciśnienia akustycznego niezbędnego do wypełnienia całego pomieszczenia rytmicznym brzmieniem muzyki lub efektami filmowymi. Moc to nie wszystko, liczy się także muzykalność i pod tym względem producent położył duży nacisk na miękkie, przyjemne brzmienie tak bliskie fanom muzyki klasycznej i symfonicznej. Jednocalowy tweeter z miękką, jedwabną kopułką umożliwia firmom instalacyjnym dużą elastyczność w kreowaniu sceny dźwiękowej w pomieszczeniu tak, aby móc w całości wypełnić je dźwiękiem. Głośniki można instalować w pionie lub w poziomie. Instalatorzy mają także dostęp do strojenia wysokich i niskich tonów za pomocą wbudowanego korektora, dzięki czemu są w stanie uzyskać efekt dokładnie taki, jak zaplanowali to twórcy muzyki.

Estetyka

Głośniki do montażu w ścianie przeważnie wybieramy wtedy, gdy zależy nam na utrzymaniu porządku w pomieszczeniu oraz wszędzie tam, gdzie nie chcemy, aby sprzęt audio do kina domowego rzucał się w oczy. Wszystkie głośniki serii GHT są dostarczane z opatentowaną, dwu-milimetrową bezramkową maskownicą przyczepianą na magnesy. Brak jakichkolwiek zewnętrznych ramek sprawia, że TruAudio GHT mogą niemal idealnie wypełnić ścianę bez najmniejszego zwracania uwagi na swoją obecność. Gdy zostaną umieszczone w ścianie, z zewnątrz nie zobaczymy absolutnie nic innego niż maskownicę, przez co idealnie wtapiają się w otoczenie. Maskownica dostępna jest w dwóch kolorach – czarnym i białym.