Głośnik do montażu w ścianie LCR 30

Origin Acoustics to firma znana z głośników instalacyjnych wysokiej klasy – sufitowych, ściennych i zewnętrznych. Zastosowano w nich wiele nowatorskich rozwiązań podchodzących z wieloletniego doświadczenia zespołu projektowego. Projektanci skupili się na cechach istotnych dla zaawansowanych instalacji domowych, takich jak multiroom i ukryte kina domowe. Głośniki charakteryzują się szerokim kątem pokrycia (45 stopni w każdą stronę), niewielką głębokością i wysoką jakością dźwięku. To idealny sposób, żeby delektować się dźwiękiem przestrzennym w kinie domowym, którego głośniki zamontowane w ścianach można rozpoznać jedynie po maskownicach lub ukryć za materiałem transparentnym akustycznie. Jako głośniki w ścianie szczególnie polecana jest opisywana seria LCR30 – modele LCR39 i LCR37.

Głośniki Origin Acoustics powstały z myślą o profesjonalnych instalacjach, dlatego posiadają szereg technologii, które pozwalają im na bezproblemową integrację. MSS, czyli Matching Sound Signature to kluczowa funkcjonalność, która gwarantuje dopasowanie wszystkich głośników pod względem barwy i sygnatury dźwięku. Niezależnie od tego, czy skorzystamy z serii Composer, Director czy Theather, wszystkie głośniki zapewniają identyczne brzmienie, a dodatkowo można je mieszać między sobą! Specjalna konstrukcja umożliwia umieszczenie większego przetwornika w obudowie zarezerwowanej jak dotąd dla mniejszych rozmiarów. Upraszczając, w typowej dla ośmiocalowych przetworników obudowie, zmieszczono przetwornik 10-calowy, co znacząco wpływa na dynamikę dźwięku i generowanie niskich tonów.

Bez-narzędziowy montaż to ukłon w stronę w firm instalacyjnych, a także znacznie łatwiejsza konserwacja i potencjalnie znacznie mniej problemów w przyszłości. VDAL to specjalna warstwa zbliżona do gumy, którą wykładane jest wnętrze głośnika. Redukuje ona rezonans powstający wewnątrz struktury głośnika, przez co eliminuje niepożądane odbicia dla fal o średniej i wysokiej częstotliwości. Dwuosiowa stabilizacja membrany (DPSD) to autorska, opatentowana technologia Origin Acoustics, która znacząco podnosi dyspersję dźwięku oraz rozszerza zakres górnego pasma tak, żeby odbiorca mógł delektować się każdym niuansem utworów muzycznych.

Zastosowanie

Głośniki Origin Acoustics LCR sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest wysokiej jakości głośnik w ścianie, który nie będzie rzucać się w oczy. Oznacza to instalacje multiroom, ukryte w ścianie zestawy stereo oraz ukryte w ścianie zestawy kina domowegoGłówną zaletą jest niewielka głębokość otworu niezbędnego na głośnik, która wynosi około 10 centymetrów. Seria LCR to bardzo duże głośniki średnio i niskotonowe, których w pojedynczej obudowie zmieszczono aż cztery sztuki. Każdemu z nich towarzyszy tweeter w opatentowanej technologii DPSD wysokiej liniowości, w rezultacie czego otrzymujemy jedne z najlepszych na świecie głośniki do montażu w ścianie. Każdy z głośników posiada wbudowany przełącznik pozwalający wyregulować balans wysokich i niskich tonów w zależności od tego, w jakim otoczeniu zostały umieszczone. Dodatkowo każdy z głośników tej serii posiada sprężynowy mechanizm pozwalający na instalację i konserwację bez użycia narzędzi. Origin Acoustics LCR to wzorcowe głośniki w ścianie, przykryte elegancką maskownicą.

Specyfikacja techniczna LCR39

Materiał głośnika niskotonowegoKevlar
Średnica głośnika niskotonowego6,5 cala (165mm)
Średnica głośnika wysokotonowego1 cal (25 mm)
Pasmo przenoszenia70 Hz – 20 kHz
Impedancja8 ohm
Zużycie mocy25W – 80W
Wymiary134mm x 262mm
Wymiary maskownicy144mm x 272mm
Wymiary otworu montażowego112mm x 240mm
Głębokość montażu95 mm

Specyfikacja techniczna LCR37

Materiał głośnika niskotonowegoWłókno szklane
Średnica głośnika niskotonowego6,5 cala (165mm)
Średnica głośnika wysokotonowego1 cal (25 mm)
Pasmo przenoszenia70 Hz – 20 kHz
Impedancja8 ohm
Zużycie mocy25W – 80W
Wymiary134mm x 262mm
Wymiary maskownicy144mm x 272mm
Wymiary otworu montażowego112mm x 240mm
Głębokość montażu95 mm