PRAWDZIWE DOŚWIADCZENIE SIM2
W PRZYSTĘPNEJ CENIE

NOWE STANDARDY

SIM2 od wielu lat wyznacza nowe kierunki i standardy w zakresie jakości i projektowania projektorów kinowych w oparciu o innowacje. Sim2 Domino 4 UHD HDR jest przykładem takiego właśnie podejścia. Został stworzony jako alternatywa dla swojego starszego brata – Sim2 Crystal 4 UHD. Do zastosowania wszędzie tam, gdzie nie jest potrzebna tak wysoka jasność.

Projektory do kina domowego SIM2 z serii 4K UHD HDR zapewniają wysoką jakość w swoich klasach i kategoriach produktowych. Realizują to między innymi, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszego i najlepszego chipsetu 4K 0.67” UHD DLP® od Texas Instruments, a także zaawansowanej optyce i technologii przetwarzania obrazu SIM2. W przypadku modelu Crystal 4 niezwykle istotny jest design urządzenia. Jego szklane wykończenie i kanciaste kształty sprawiają, że może z powodzeniem znaleźć swoje miejsce w wielu nowoczesnych salonach domowych.

Sim2 swój model Crystal 4 kieruje głównie do zastosowania w salonach, pokojach użytkowych oraz biur. Może z powodzeniem wisieć na uchwycie sufitowym, bądź można go położyć na szafce na czas projekcji.

KOLOR

Efektem zastosowanie „firmowych” składników SIM2, wykorzystywanych do produkcji projektorów – jest czyste i kolorowe doświadczenie obrazu. Sim2 od wielu lat postawił na technologię Texas Instruments, tę samą która jest stosowana w Hollywood dla profesjonalnych kin. To przemyślany wybór technologiczny, zapewniający wyjątkową jakość obrazu. Dzięki niej, projektor potrafi oddać najmniejsze szczegóły na ekranie, nawet podczas najszybszych sekwencji filmowych – gwarantując przy tym długotrwałą jakość z których słynie DLP. Obraz wyświetlany przez projektor domowy Sim2 Domino 4 UHD dzięki zastosowaniu koła kolorowego RGBRGB zapewnia soczysty i doskonale nasycony obraz. Intensywność kolorów oraz ich naturalność sprawiają, że nawet te doskonale znane nam filmy odkrywamy na nowo.

INSTALACJA

DOMINO 4 UHD HDR wyposażono w zoom 1,5x dla łatwej, prostej i bez wysiłkowej instalacji w większości średnich pomieszczeń. Obiektyw posiada współczynnik rzutowania wynoszący 1.4-2.0:1, co w większości przypadków będzie wystarczające do znalezienia optymalnego miejsca instalacji.

Z racji na fakt, że mamy do czynienia z rzutnikiem DLP projektor w ustawieniach domyślnych świeci pod niewielkim kątem ku górze, a nie centralnie wzdłuż osi obiektywu. Dodatkowo do dyspozycji otrzymujemy niewielki zakres przesunięcia obiektywu – Lens Shift. Instalacja musi być zatem przemyślana i dobrze zaplanowana. Projektor bez problemów możemy zainstalować na uchwycie sufitowym.

Dla wsparcia kalibracji modele SIM2 NERO 4S UHD HDRSIM2 CRYSTAL 4 UHD HDR wyposażono w oprogramowanie Live Colors Calibration 4.0, które pozwala na profesjonalną kalibrację wszystkich parametrów projekcji tak jak ustawienia kolorów pierwotnych, wtórnych i punktu bieli. Oprogramowanie pozwala na dokładną konfigurację przestrzeni kolorów. Dzięki temu urządzenie będzie wyświetlało precyzyjny i naturalny obraz, a my nie będziemy się martwili czy oglądamy film w takiej postaci jak widział go reżyser.

SIM2 Domino 4 UHD jest kontynuacją linii wzorniczej zaprezentowanej po raz pierwszy podczas premiery modelu Cube. Oferowany jest wyłącznie w czarnej wersji wykończenia. Biały kolor obudowy oferowany jest w modelach wyższych (Crystal). Domino jest ciekawą opcją dla osób poszukujących niedrogiego rzutnika obsługującego format 4K UHD ze wsparciem technologii HDR. Daje możliwość zakupu produktu legendarnego producenta projektorów kinowych klasy High End w bardzo atrakcyjnej cenie. Posiada te same funkcje i możliwości jak model wyższy, Crystal 4 tylko w prostszej wersji. Oferując niższą jasność oraz nieco mniej intensywne doznania podczas projekcji HDR.

Obsługa projektora jest bardzo prosta, a menu urządzenia przejrzyste. Do dyspozycji otrzymujemy 5 trybów fabrycznych: Day, Movie, Presentation, Night  oraz User. W celu podniesienia jasności obrazu wybieramy funkcję “boost” która podbija jasność o około 40% podnosząc jednocześnie głośność pracy wentylatorów. Wyższa jasność oznacza jednocześnie większe zapotrzebowanie na chłodzenie lampy wewnątrz projektora i lepsze odprowadzanie ciepła.

KOMU POLECAMY PROJEKTOR?

Rzutnik video SIM2 Domino 4 UHD jest propozycją skierowaną głównie do osób myślących o instalacji urządzenia w salonie lub pokoju użytkowym. W miejscach, gdzie kluczowe jest dobranie urządzenia jak najmniej ingerującego od strony estetycznej we wnętrze. Jego konstrukcja jak i parametry zapewnią setki, a nawet tysiące miło spędzonych godzin w gronie najbliższych.

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość4K UHD (3840×2160)
Technologia wyświetlania1-chip DMD 0.67” UHD
Jasność1900 lumenów
Kontrast
Lens Shift+/- 15% w pionie
Lampa i żywotność280W
Waga15,5 kg
Wymiary (WHD)450 x 151,5 x 350 mm