PERFEKCYJNY BALANS PRECYZJI,
INNOWACJI I MOCY HDR

Sim2 Crystal4 to połączenie włoskiego wzornictwa Sim2 z obłędnie dobrym obrazem, za którym stoi pojedynczy chip DLP produkcji Texas Instruments. Projektantowi Giorgio Revoldini udało się pogodzić elegancję z technologią, czego efektem jest luksusowo wykończony Crystal4.

Najnowszy przedstawiciel serii Crystal zapewnia wszystko to, z czego znany jest Sim2 – wysoką jasność (do 2200 ANSI lumenów), obłędną ostrość za sprawą pojedynczego chipu DLP oraz precyzyjne odwzorowanie kolorów, które można dodatkowo poprawić sprzętową kalibracją za pomocą dedykowanego oprogramowania Sim2 LCC4.

Sim2 Crystal4 najlepiej sprawdzi się w średniego rozmiaru kinach domowych oraz salkach multimedialnych. Do dużych pomieszczeń dedykowany jest model Sim2 Nero 4S, który dysponuje znacznie wyższą jasnością która sprawi że na wielkim ekranie obraz będzie posiadał znacznie lepsze parametry i jakość. Jeśli z kolei chcielibyśmy na być najlepszy projektor laserowy 4K i niekoniecznie zależy nam na bardzo wysokiej jasności to sugerujemy skierować swoją uwagę w kierunku flagowego modelu JVC.

Sim2 Crystal 4 UHD HDR

PRECYZYJNA OPTYKA

Soczewki z czystego szkła o super wysokiej rozdzielczości z telecentryczną optyką – 93 pary linii na milimetr. Sim2 znany jest ze swojego przywiązania do detali. Optyka zawsze była mocną stroną producenta, który zawsze mocno obstawał przy stosowaniu wysokiej jakości soczewek, nie uznając kompromisów. W tym przypadku również mamy do czynienia ze szklaną optyką. Oczywiście nie na tym poziomie, ani jakości jak model UHD HDR Sim2 Nero 4S – projektor do sali kinowej. Wszystkie parametry soczewek użytych do produkcji zostały dobrane pod kątem współpracy z materiałami 4K, gdzie ilość detali i szczegółowość wymaga najwyższej precyzji.

PONADCZASOWY WYGLĄD

Wygląd urządzenia zaprojektował włoski projektant Giorgio Revoldini. Urządzenia, które wyszły z pod ręki projektanta cieszą się niezwykłym uznaniem w oczach nie tylko branży związanej z wzornictwem przemysłowym, ale przede wszystkim klientów. Szklane, eleganckie wykończenie doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz, biur i gabinetów a nawet jako elegancki mebel do postawienia na szafce, czy stoliku. Oryginalne wzornictwo pozwala na wykorzystanie urządzenia w warunkach i pomieszczeniach, w których dotychczas domownicy nie akceptowali wzornictwa tradycyjnych rzutników video. Szkło z którego wykonana jest obudowa jest odporna na niskie jak i wysokie temperatury. Dodatkowo jest odporna na wpływ światła. Dzięki temu możemy się spodziewać, że swoim wyglądem będzie uatrakcyjniało nam wnętrze przez wiele lat użytkowania.

HDR NA WIELKIM EKRANIE

Mimo relatywnie niewielkich rozmiarów, Crystal4 jest w pełni kompatybilny z HDR i potrafi wyświetlić sceny o bardzo dużej rozpiętości tonalnej. Wysokiej mocy 300W żarówka zapewnia jasność na poziomie 2200 ANSI lumenów, a więc wystarczająco dużo, żeby w pełni przekazać szczegóły 10-bitowego próbkowania standardu HDR10. Dodatkowo w projektorze znajdują się dedykowane tryby, które pozwalają na dobór mapowania tonów – użytkownik może zdecydować, czy najważniejsza jest ilość szczegółów w światłach HDR, średnia jasność sceny czy też najwyższy kontrast. Sim2 Crystal 4 UHD HDR przyjmuje materiał HDR na wszystkich 3 złączach HDMI. Są one oczywiście zgodne z obowiązującym standardem HDMI 2.0 i HDCP 2.2. Obsługują wszystkie obowiązujące formaty standardu video. Począwszy od 8, aż po 12-bitową głębię kolorów. Próbkowanie YPbPr 4:2:0, 4:2:2, oraz najwyższy format 4:4:4.

Jeśli myślimy na poważnie o technologii UHD i chcemy uzyskać najlepszy efekt HDR w projektorach, jaki jest dostępny w 2019 roku to powinniśmy rozważyć zakup projektora Sim2 Nero 4S. Zachęcamy to przeczytania recenzji tego projektora zamieszczonej na łamach magazynu Home Cinema Choice – test Sim2 Nero 4S.

WYSOKA JASNOŚĆ

Dzięki lampie o mocy 300W, rzutowany obraz może odznaczać się jasnością nawet 2200 Ansi Lumenów. Taka ilość światła rozświetli średniej wielkości salkę kinową. Dzięki wysokiej jasności projektor można z powodzeniem używać w salonach lub innych pomieszczeniach użytkowych (zastosowanie – kino domowe). Wysoka jasność pozwoli na pracę w niedoskonałych warunkach. Czyli wszędzie tam, gdzie nie uda się uzyskać idealnego zaciemnienia. Wysoka jasność to również atut podczas oglądania wydarzeń sportowych na wielkim ekranie, czy też grania na konsoli. Zwykle w takich sytuacjach potrzebujemy pewną ilość oświetlenia, aby zapewnić komfort osobom korzystającym z rzutnika.

OPROGRAMOWANIE LCC4

Zobacz film tak, jak widział go reżyser. Oprogramowanie LCC 4 pozwala na osiągnięcie wyjątkowo wysokiej wierności kolorów. To specjalne oprogramowanie stworzone przez inżynierów Sim2, którego celem jest bardzo precyzyjne ustawienie, kalibracja obrazu. Wszystkie parametry składowe obrazu jaki widzimy na ekranie można skorygować i dostosować do pożądanych standardów. Jest to niezwykle istotne dla osób traktujących na poważnie jakość wyświetlanego obrazu.

SWOBODA KONFIGURACJI

Sim2 Crystal4 posiada obiektyw o współczynniku przybliżenia 1.5x, co oznacza, że może zostać zamontowany w większości średniej wielkości pomieszczeń. Przykładowo: przy ekranie o przekątnej 120 cali, projektor może zostać umieszczony w odległości między 3.7 a 5.6 metra od powierzchni projekcji. To spor zakres rzutowania, który umożliwi montaż rzutnika w większości pomieszczeń

Sim2 Crystal UHD HDR

HDMI 2.0A W PEŁNYM WYDANIU

Oczywiście wejścia HDMI obsługują najwyższy możliwy sygnał HDMI 2.0a, czyli 18Gbps – gwarantuje to bezproblemową współpracę z komputerami. Jest to nieoceniona zaleta w salach konferencyjnych, w których szybkie i bezproblemowe wyświetlenie prezentacji na projektorze jest jedną z kluczowych cech. Obraz zostanie wyświetlony z pełnym próbkowaniem koloru 4:4:4 – to niesamowicie istotna kwestia dla czytelności fontów. Dzięki wsparciu wszystkich formatów obrazu, urządzenie może być z powodzeniem wykorzystane zarówno w warunkach domowych jak i biurowych. Do podłączenia projektora należy używać wysokiej jakości przewodów sygnałowych, najlepiej przewody optyczne HDMI zapewniające bezproblemową obsługę sygnałów o maksymalnej przepływności.

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość4K UHD (3840×2160)
Technologia wyświetlania1-chip DMD 0.67” UHD
Jasność2200 lumenów
Kontrast
Lens Shift+/- 15% w pionie
Lampa i żywotność300W
Waga17kg
Wymiary (WHD)450 x 181 x 420 mm