Ekran ramowy klasy średniej

Klasa produktu: średnia
Zastosowanie: kino domowe
Zakres cenowy: 4500 zł – 8000 zł 

Ekran ramowy Screen Research Classic Line CLF stanowi doskonałe wejście do segmentu najwyższej klasy kina domowego przy zastosowaniu materiałów projekcyjnych SolidPix, MultiPix i PerfPix. Piękna welurowa rama zapewniająca idealnie płaską powierzchnie aktywną.

O firmie

Firma Screen Research została założona we Francji na początku 2001 roku. Powstała jako alternatywa dla dominującego na rynku amerykańskiego giganta, firmy Stewart FilmScreen. Od początku istnienia firma skoncentrowała się na segmencie premium. Celem było stworzenie nowej jakości w segmencie ekranów kinowych, które oprócz doskonałego obrazu byłyby w stanie zapewnić równie doskonały dźwięk. Stąd też ścisła koncentracja na ekranach do salek kinowych, z perforacją akustyczną.  I to one własnie stanowią o sile marki.

Pod koniec roku 2010 roku Screen Research zostało wykupione przez włoską grupę Adeo Screen z Włoch, zaś w 2011 roku wszystkie działania produkcyjne zostały przeniesione do Złotoryi w Polsce, fabryki dysponującej powierzchnią 4500 metrów kwadratowych. Nowa fabryka i bardzo nowoczesne zaplecze zarówno projektowe jak i produkcyjne pozwoliło na rozbudowywanie oferty o nowe gamy produktowe.

Powierzchnie i wymiary

Ekran ramowy CLF możemy zamówić w rozmiarach mieszczących się pomiędzy 200 a 304 cm na szerokość projekcyjną. Czyli od 92 do 137 cali przy tradycyjnym formacie kinowym 16:9.

Przykładowe wymiary dla ekranu o szerokości 300 cm i formacie 16:9:

Seria Classic oferuje powierzchnie projekcyjne:

  • MultiPix 5 White – biała, ze współczynnikiem gain wynoszącym 1.6
  • SolidPix White –  biała, ze współczynnikiem gain wynoszącym 1.0
  • MultiPix 4K Grey – szara, ze współczynnikiem gain wynoszącym 1.3
  • SolidPix 2 Grey –  szara, ze współczynnikiem gain wynoszącym 0.9

Wszystkie powierzchnie są certyfikowane przez organizację ISF. Oznacza to, że możemy być pewni że powierzchnie w minimalnym stopniu ingerują w światło odbite. Możemy liczyć na to, że obraz trafiający na ekran w niemal identycznej postaci zostanie od niego odbity. Uwzględniając oczywiście specyfikę, czyli właściwości powierzchni.