Ramowy ekran klasy wyższej

Klasa produktu: wysoka
Zastosowanie: kino domowe klasy średniej i wyższej
Zakres cenowy: od 10 000 zł

Ramowy ekran projekcyjny Stewart CIMA to propozycja dla fanów projekcji, którzy pożądają wysokiej jakości, ale z powodu ograniczeń budżetowych nie są w stanie przeznaczyć na ekran aż tak wysokich środków jak na popularne serie ekranów serii Luxus Deluxe. Podstawowa różnica między ekranami ramowymi CIMA a referencyjnymi produktami firmy Stewart polega właśnie na tym, że najlepszy ekran ramowy z serii Luxus Deluxe jest produkowany ręcznie na indywidualne zamówienie, dostosowane do warunków sali kinowej. Ekran z serii CIMA to gotowy produkt, który nie jest produkowany na miarę. Drugą, zapewne znacznie ważniejszą różnicą jest ilość powierzchni projekcyjnych jakie mamy do dyspozycji w serii CIMA. Możemy zamówić produkt z jedną powierzchnią białą i jedną powierzchnią szarą. Te różnice sprawiają, że ekran ramowy CIMA jest zatem o wiele tańszy od legendarnego Stewarta, jednocześnie będąc produktem dużo lepszym jakościowo od konkurencyjnych ekranów projekcyjnych, produkowanych fabrycznie.

Stewart Cima ekran do projektora

Zalety serii CIMA

Jakie są główne zalety ekranów projekcyjnych serii CIMA?

  • perfekcyjny balans pomiędzy wydajnością i ceną – doświadczenie lidera w atrakcyjnej cenie
  • wyjątkowa jednolitość i jakość materiału
  • najwyższa jakość i wytrzymałość, jakiej oczekuje się od produktów Stewarta
  • ekran projekcyjny CIMA można zamówić w jednym z 5 standardowych rozmiarów i 3 formatów obrazu, dzięki czemu łatwo dopasować ekran projekcyjny do warunków salki kinowej
  • ekran do projektora CIMA jest dostępny w jednym z dwóch materiałów: biały materiał (Neve) do salek z dobrą kontrolą oświetlenia, szary ekran (Tiburon) do salek kinowych z gorszą kontrolą światła
  • zoptymalizowany do projekcji 4K+ (jak wszystkie ekrany Stewart Filmscreen)
  • wyprodukowany w USA
ekran projekcyjny

Dostępne materiały i rozmiary

Dostępne materiały i rozmiary

Ekrany ramowe CIMA to seria ekranów projekcyjnych, dostępnych w dwóch rodzajach materiału (szary Tiburon i biały NEVE), dwóch formatach obrazu (16:9, 16:10 i 2:35:1) i pięciu rozmiarach na każdy format.

NEVE – biały materiał, idealnie dostosowany do instalacji, w których można dobrze kontrolować oświetlenie. Współczynnik odbicia materiału to 1.1, a kąt widzenia to ponad 80 stopni. Wszelkie niepożądane efekty świetlne i niedoskonałości projekcji na zewnętrznych krawędziach ekranu są zminimalizowane.

TIBURON G2 – szary materiał, zoptymalizowany pod kątem salek kinowych, w których nie można kontrolować oświetlenia. Współczynnik odbicia wynosi 0.8, a kąt widzenia, podobnie jak w przypadku NEVO, to ponad 80 stopni.

Obydwa materiały dostępne są w ekranach ramowych, ekranach elektrycznych i ekranach elektrycznych do zabudowy, w 5 standardowych rozmiarach i 3 formatach obrazu. Poniższy rysunek i tabele pod nim przedstawiają wymiary, w jakich można kupić ekran do projektora Stewart CIMA.

Format 16:9

 Przekątna Wysokość obrazu Szerokość obrazu Wysokość ramy Szerokość ramy
 100″ 124,46 cm 220,98 cm 137,16 cm 228,60 cm
 110″ 137,16 cm 243,84 cm 149,86 cm 256,54 cm
 123″ 152,40 cm 271,78 cm 165,10 cm 284,48 cm
 135″ 167,64 cm 299,72 cm 180,34 cm 312,42 cm

Dla kogo?

Przede wszystkim ekrany projekcyjne Stewart CIMA polecilibyśmy wszystkim osobom przymierzającym się do stworzenia pomieszczenia kina domowego oraz tym, którzy w wyniku zmian sprzętowych mają możliwość zmiany na nowy, zapewne większy ekran ramowy… Nie bez znaczenia jest tutaj cena. Z jednej strony sporo wyższa niż produktów klasy podstawowej – jak chociażby Adeo Plano Velvet, a z drugiej i tak sporo niższa niż referencyjnej klasy ekranów serii Luxus Deluxe. Dla wielu seria Cima może okazać się złotym środkiem – najlepszy możliwy produkt, ale za “rozsądny” budżet.

Recenzje i nagrody

Pierwsze skojarzenie związane z firmą Stewart Filmscreen to high-endowe, dostosowane do potrzeb użytkownika, a więc i drogie ekrany projekcyjne. W rzeczy samej, tak wyglądała działalność tej renomowanej firmy od 1947 roku. Teraz jednak Stewart zrywa z tradycją, przedstawiając swoją pierwszą linię ekranów klasy średniej o nazwie Cima (hiszp. „szczyt góry”) na targach InfoComm 2012. Dowiedz się więcej na temat ekranów Stewart CIMA.

Nagroda stewart Firehawk

„Nie mam jakiejkolwiek wątpliwości, że Firehawk G3 zasługuje na nagrodę HOT PRODUCT. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ja rzeczywiście wystarczająco mocno polubiłem (kocham mojego Firehawka), aby go w końcu posiąść. Na plus: Jakość obrazu i wykonania ekranu: reputacja Stewarta jest taka jak jego produkty, wszyscy recenzenci przyznają Stewartowi najwyższe noty. Powierzchnie wydaja się być bardziej zaawansowane, posiadające lepszą wydajność niż konkurencja. Można też powiedzieć, że powierzchnie te są w stanie z obrazem zrobić rzeczy, których nie potrafi konkurencja.”
Przeczytaj test ekranu Stewart z powierzchnią FireHawk.