Jasny, dynamiczny obraz prosto z natywnej matrycy 4K SXRD

Zapewniając niezwykłą jak na tę klasę cenową jasność, projektor laserowy 4K VPL-XW7000ES zapewnia autentycznie duży i immersyjny obraz, przenosząc kinowe wrażenia do domowego zacisza. Dzięki nowemu rzutnikowi 4K będziesz cieszył się wyraźnymi obrazami, pełnymi realistycznych kolorów, nawet w dobrze oświetlonych pomieszczeniach, takich jak pokój multimedialny lub salon.

Dotychczas takie parametry jakości obrazu były zarezerwowane dla najdroższych i topowych projektorów w ofercie producentów. W przypadku Sony jedyną alternatywą dla dużych ekranów i jasnych pomieszczeń były modele Sony VPL-VW5000ES czy też SONY VPL-GTZ380, natomiast w przypadku JVC odpowiednikiem był JVC DLA-RS4500.

Cechy – laserowy projektor 4K Sony VPL-XW7000ES

Najważniejsze cechy projektora to:

  • Nowy, natywny panel SXRD 0,61” o rozdzielczości 3840×2160
  • Bardzo wysoka jasność wynoszącą 3200 ANSI lumenów
  • Optyka o szerokim zakresie dynamiki
  • Procesor X1 Ultimate dedykowany do projektorów 4K HDR
  • Obiektyw Advanced Crisp-Focused (ACF)
  • Specjalny tryb projekcji obrazu IMAX Enhanced
  • Niewielka obudowa w kolorze czarnym i białym
panel sxrd 4k sony

Nowy natywny panel SXRD

Nowej generacji panel SXRD pozwoli Ci przeżyć i zobaczyć niewiarygodnie wręcz realistyczne zdjęcia z natywnym 4K, który oferuje aż 8,3 miliona pikseli (3840 x 2160). Dzięki całkowicie nowemu panelowi SXRD o przekątnej 0,61 cala, będziesz cieszyć się wysoką jasność, atramentowa czerń, żywym kolorom, bogatym w tony i tekstury oraz wyraźnym scenom zawierającym ruch kinowy.

W stosunku do starszej generacji, nowy panel SXRD oferuje wyższy stopień odbicia światła i bardziej równomierną powierzchnię, dzięki której zyskujemy nie tylko na jasności ale również na kontraście. Poczynione modyfikacje w strukturze paneli poskutkowały poszerzeniem palety wyświetlanych kolorów jak i lepszej gradacji odcieni.

Bardzo wysoka jasność wynoszącą 3200 ANSI lumenów

Projektor Sony VPL-XW7000ES posiada laserowe źródło światła o bardzo długiej żywotności. Sprawia, że widzowie zanurzają się w oglądanej na ekranie akcji, ciesząc wielkim obrazem o wysokiej jasności o wysokiej dynamice. Zaprojektowany z nowymi panelami 4K SXRD™ (Silicon X-tal Reflective) o optyką o szerokim zakresie dynamiki – VPL-XW7000ES zapewnia 200 nitów* na 150-calowym ekranie.

Dynamic HDR Enhancer
Projektor Sony VPL-XW7000ES
projektory sony dynamika

Optyka o szerokim zakresie dynamiki

Nowa optyka zastosowana w Sony XW7000ES o szerokim zakresie dynamiki pozwoliła zredukować wielkość obudowy projektora i zapewnić jednocześnie lepszą kontrolę źródła światła – co poskutkowało lepszym i efektywniejszym wykorzystaniem potencjału tkwiącego w laserowym źródle światła. Zadbano o lepsze upakowanie diod wraz z zupełnie nowym systemem chłodzącym układ optyczny. Uzyskując lepszą wydajność układu chłodzącego, można było lepiej wykorzystać jasność laserowego źródła.

Efektem zabiegu są intensywne kolory o naturalnych, niespotykanych dotąd odcieniach i nasyceniu wraz z oszałamiającym kontraście, nawet przy bardzo wysokich poziomach jasności.

Procesor X1 Ultimate dedykowany do projektorów 4K HDR

Efekt HDR w dużej mierze jest również uzyskiwany poprzez właściwe algorytmy obliczeniowe. Przy najnowszej generacji projektorów kinowych inżynierowie na warsztat wzięli układ video pracujący w telewizorach serii BRAVIA. Udoskonalili go pod kątem współpracy z projektorami 4K UHD. Odpowiada on za przetwarzanie sygnału video i dostosowanie go do optymalnej projekcji.

Niesamowita moc tego procesora obrazu umożliwia zaawansowane przetwarzanie danych, z optymalizacją w czasie rzeczywistym każdego obiektu na ekranie. Rezultatem są obrazy o wysokim zakresie dynamicznym o teksturach, kolorze, kontraście i realizmie z projektorów kina domowego Sony.

Całość uwzględnia oczywiście budowę projektora i jego potencjał tkwiący z laserowym systemie dynamicznej regulacji natężenia światła.

biały projektor Sony XW7000ES
obiektyw projektor sony

Obiektyw Advanced Crisp-Focused (ACF)

Ciesz się nieskazitelną wyrazistością na całym ekranie, dzięki do naszego całkowicie nowego obiektywu ACF. Przednia soczewka asferyczna o średnicy 70 mm rozszerza obszar ostrości 4K, poprawiając widoczność obrazu i zapewniając wyraźne obrazy od rogu do rogu. Niezależnie od wybranej wielkości obrazu. System płynnego ustawiania ostrości wykorzystuje dwie ruchome grupy soczewek i szkło o bardzo niskiej dyspersji. W rezultacie szkło podobnie załamujące światło o różnej długości fali. A widzowie zyskują obraz bez zniekształceń i dokładne odwzorowanie kolorów. Dotychczas system ten dostępny był wyłącznie we flagowych modelach producenta.

Specjalny tryb projekcji obrazu IMAX Enhanced

Projektory Sony 4K są kompatybilne z materiałem typu „IMAX Enhanced” który znajdziemy na niektórych tytułach płyt UHD Blu-ray. Ulepszone treści, dzięki którym projektor jest gotowy do dostarczenia lepszej, bardziej zapierającej dech w piersiach wizualizacji IMAX. Podaj jaką masz wielkość ekranu i skorzystaj ze zoptymalizowanej jakości obrazu dzięki systemowi „IMAX Enhanced.”

imax sony
szeroki gamut sony

Pokrycie szerokiej palety barw

Cechą niezwykłą i unikalną projektora jest uzyskanie aż 95% pokrycia palety barw DCI-P3 bez użycia dodatkowego filtra kolorów, który wymusza zwykle znaczącą redukcję poziomu jasności. Zyskujemy zatem 2 pieczenie na 1 ogniu: wysoką jasność i szeroką paletę barw. Elementy, które dotychczas nie szły w parze, a dzięki nowej technologii od Sony – stały się dostępne.

PRZEZNACZENIE

Projektor Sony VPL-XW7000ES jest niezwykle ciekawym i oryginalnym urządzeniem. Dzięki kilku niezwykle zaawansowanym rozwiązaniom i zmianie podejścia przez inżynierów Sony udało się znacząco zredukować koszty produkcji i uzyskać niesamowite efekty – jasność 3200 Lumenów przy jednoczesnym pokryciu 95% palety DCI-P3.  Dotychczas było to niemożliwe w tym przedziale cenowym.

Dla kogo zatem jest projektor Sony XW7000ES? Tak naprawdę dla każdego, kto może sobie na niego pozwolić. Jednak w pewnych sytuacjach wydaje się być niezastąpiony. Z pewnością najbardziej docenią go posiadacze ekranów o szerokości powyżej 300cm oraz osoby korzystające z projekcji w salonach i pokojach użytkowych. Wszędzie tam, gdzie walczymy o jasność.

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość4K UltraHD 3840 x 2160
Technologia wyświetlania0.61-cala natywny panel SXRD (3840 x 2160) x3
Jasność3200 Lumenów
Kontrast dynamiczny∞ : 1
Lens Shift+/-85% pionowy & +/-36% poziomy
Pobór mocy420 W
Waga14 kg
Wymiary (WHD)460 x 210 x 517 mm