AVC-X6700H wielkie możliwości w atrakcyjnej cenie

AVC-X6700H to Idealny amplituner do zestawu kina domowego i systemu stereo Hi-Fi, amplituner Denon AVC-X6700H pozwala cieszyć się wysoką jakością dźwięku stereo przy zachowaniu wszystkich potrzebnych funkcji w najnowszych systemach kina domowego.

Dzięki mocy 205 W na kanał, obsługując system 13.2 jest idealnym rozwiązaniem dla fanów systemów wielokanałowych, chcących aby ich amplituner został centrum domowej rozrywki. Duża moc, możliwość wyłączenia sekcji cyfrowej, a nawet wykorzystanie amplitunera Denon AVC-X6700H jako przedwzmacniacz w systemie dzielonym powoduje, że nawet najbardziej wymagający fani dźwięku dwu kanałowego systemu stereo znajdą rozwiązanie dla siebie.

Dostrojony pod kątem wydajności Denon zapewnia niesamowite wrażenia audio obsługując takie nowości jak 3D (obsługuje Dolby Atmos®, Dolby Atmos Height Virtualization, DTS: X oraz DTS Virtual: X) nie zapominając o sekcji video w której wprowadzono obsługę obrazu w standardzie 8K.

NAJNOWOCZEŚNIEJSZY DŹWIĘK OBIEKTOWY

AVC-X6700H to amplituner kina domowego w systemie 13.2 o wysokiej mocy sięgającej nawet 205W na kanał (przy 6 Ohm). Inżynierowie pracujący nad nowym modelem amplitunera dołożyli wielu starań i poświęcili dziesiątki godzin pracy na jak najlepsze odwzorowanie efektów i dostrojenie wzmacniaczy dla wszystkich kanałów. Zastosowany procesor DSP pozwala obsłużyć amplitunerowi kina domowego Denon AVC-X4700H do 11.2  kanałów, bez konieczności stosowania osobnych wzmacniaczy.

Zastosowanie systemu IMAX Enhanced wraz z skalowaniem obrazu do najwyższej dostępnej obecnie rozdzielczości 8K /60 Hz pozwala wyjść na przód całej grupy pozostałych amplitunerów, które starają się konkurować w tej klasie. Poza IMAX Enhanced nowy Denon wspiera także takie standardy jak: Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization, DTS:X oraz DTS Virtual:X. Dzięki czemu możesz zanurzyć się w wielowymiarowym dźwięku.

Logo Dolby Atmos
Logo Auro 3D
Logo DTS X

PEŁNA OBSŁUGA 4K ULTRA HD

Dostępne porty HDMI charakteryzują się pełną obsługą standardu HDCP 2.3 gwarantując kompatybilność z najnowszymi źródłami obrazu jak i urządzeniami na które obraz ten ma być przesłany.  Dodatkowo użytkownik amplituner Denon AVC-X6700H zyskuje jedno HDMI na tylnym panelu obsługujące przesył sygnału w pełnej rozdzielczości 8K.

Wykorzystane USB, które umiejscowiono na panelu frontowym pozwala na wygodne odtwarzanie materiałów audio w różnych formatach takich jak MP3 czy pliki nagrane w wysokiej rozdzielczości (pliki WAV, FLAC, ALAC i DSD 2.8 / 5.6MHz). Wykorzystanie najnowszych dostępnych na rynku platform pozwoliło na bezprzewodowy streamingiem z różnych dostępnych obecnie serwisów muzycznych online, w tym takich jak Spotify®, Tidal, Deezer i oraz przesył dowolnego sygnału audio za pośrednictwem modułu Bluetooth, czy przesył sygnału za pośrednictwem sieci kablowej lub bezprzewodowej wykorzystując do tego Apple AirPlay 2 i platformę HEOS.

Do podłączenia powinniśmy użyć kable hdmi 18Gbps lub jeśli myślimy o najnowszych technologiach najlepsze optyczne kable hdmi 8K.

Denon AVC-X8500H w salonie

AVC-X6500H może poszczycić się zaawansowanym procesorem wideo, dzięki któremu można uzyskać wyższą rozdzielczość wideo z sygnału o niższej rozdzielczości z dowolnego źródła analogowego lub cyfrowego, uzyskując prawdziwe 4K. Dzięki trzem wyjściom HDMI można nawet podłączyć telewizor i projektor w pomieszczeniu głównym, odtwarzając inne treści na ekranie w drugiej strefie. Oznacza to, że Denon AVC-6500H jest tak uniwersalny i kompatybilny, jak to tylko możliwe na dzień dzisiejszy.

Model wyposażono także w funkcję pass-through, dzięki której możliwe jest pozostawienie urządzenia w trybie czuwania, natomiast wciąż przekazywane będą wszystkie sygnały z wejść na wyjścia. Możemy w ten sposób uruchomić dekoder telewizji satelitarnej i cieszyć się obrazem na telewizorze bez konieczności uruchamiania amplitunera wraz z całym zestawem nagłośnienia.

Logo 4K UHD
Logo HDMI
Logo Dolby Vision

ZAAWANSOWANE PRZETWARZANIE DŹWIĘKU

Zanurz się w audio 3D z Dolby Atmos®, Dolby Atmos Height virtualization, IMAX Enhanced i Auro-3D. Skonfiguruj system Dolby Atmos 9.1.4 lub 7.1.6 wykorzystując głośniki sufitowe Dolby Atmos dla najlepszego doświadczenia kina domowego. Dzięki DTS:X Twoje filmy, gry i muzyka zyskują realizm, który jest nieporównywalny z tradycyjnym brzemieniem 5.1. Technologie wirtualizacji Dolby Atmos Height i DTS Virtual:X zapewniają wciągający dźwięk bez kanałów wysokościowych.

złącza

Wyposażenie w dekodery jest kapitalne, a nowoczesne systemy z tzw. górną strefą pozwalają tworzyć różne konfiguracje. Podstawowy system 7.1 możemy rozbudować o dwie pary głośników sufitowych (7.1.4), a 5.1 – aż o trzy (5.1.6). Z pomocą dodatkowej, dwukanałowej końcówki mocy możliwe są nawet takie wariacje, jak 9.2.4 (dodatkowe kanały efektowe pojawiają się wówczas z przodu, na zewnątrz kolumn głównych, a ich zadaniem jest rozszerzenie przedniego pola dźwiękowego.

Wzmacniacz obsługuje dwie dodatkowe (a więc łącznie trzy, licząc z główną) strefy, do których można wysyłać sygnał audio (właśnie z wyjść głośnikowych, jak też z wyjścia niskopoziomowego RCA) i wideo (HDMI, analogowy kompozyt i komponent). Zachowano też analogowe wejścia audio, jest ich aż osiem w formie RCA (w tym jedno na gramofon z wkładką MM); są też klasyczne wejścia cyfrowe – dwa elektryczne (współosiowe) i dwa optyczne.

W sekcji wideo znajduje się aż siedem wejść HDMI (nie licząc jednego z przodu) i trzy wyjścia. Najnowszy format 8K można podać do jednego z wejść HDMI, a wyprowadzić dwoma głównymi wyjściami; trzecie wyjście HDMI, przygotowane z myślą o zdalnej strefie, ograniczono do 4K. AVC-X6700H ma również wbudowany układ skalujący (do 8K). Z HDMI łączy się także najnowsza wersja kanału zwrotnego – eARC.

Jest sieciowy LAN i dwa wyjścia antenowe (jedno z nich dla Bluetooth). Bluetooth jest dwukierunkowy – AVC-X6700H wyśle wybrany sygnał np. do bezprzewodowych słuchawek. Na tylnej ściance mamy jeszcze jeden ciekawy detal: nieczęsto zdarza się, aby amplituner (czy też wzmacniacz) AV mógł pochwalić się formułką “Made in Japan”.

Procesor SHARC DSP Griffin Lite zamontowany w Denon AVC-X8500H
Logo Hi-res audio
Konwerter cyfrowo-analogowy AKM AK4490EQ

INTEGRACJA AVC-X6500H Z SYSTEMAMI STEROWANIA

Amplituner AVC-X6700H został wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji rozszerzonej kontroli oraz kompatybilność z zewnętrznymi i niestandardowymi rozwiązaniami integracyjnymi. Urządzenie posiada certyfikat Control4 SDDP (Simple Device Detection Protocol) do łatwej i szybkiej integracji ze sprzętem automatyki domowej Control4. Nie zabrakło także portu szeregowego RS-232C oraz wejścia zdalnego sterowania na podczerwień (IR) na tylnym panelu, co umożliwia łatwą, zdalną kontrolę z innymi urządzeniami kina domowego.

DLA KOGO?

Denon AVC-X6700H sprawdzi się doskonale w małych i średniej wielkości pomieszczeń, czyli wszędzie tam, gdzie głośniki nie będą miały dedykowanych końcówek mocy. To także jeden z pierwszych na rynku amplitunerów, który może działać w zestawie 11.2. W swojej klasie zapewnia wszystkie możliwe udogodnienia i obsługuje najnowsze formaty audio oraz wideo. Może z powodzeniem służyć za podstawę dobrej jakości systemów kina domowego, które z czasem zostaną rozbudowane i przystosowane do obsługi dźwięku obiektowego.

Bez wątpienia to godny uwagi zestaw kina domowego do naszego salonu, czy pokoju rozrywki.

Specyfikacja techniczna

Tryby SurroundDTS HD Master, DTS:X, DTS Neural:X, Dolby TrueHD, Dolby Atmos, Dolby Surround, Auro 3D, Multichannel Stereo
System korekcjiAudyssey MultEQ XT32
Wspierane formatyMP3 / WMA / AAC / FLAC / ALAC / WAV / DSD
Moc wyjściowa140W (8 ohm, 20 Hz – 20 kHz, 0.05% dla 2 kanałów)
Wejścia video8 x HDMI
Wyjścia video3x HDMI
Wejścia audio4 Composite / 3 Component / 6+1 analog / 2 optyczne / 2 koaksjalne
Wyjścia audio11.2 RCA
PołączeniaEthernet / Wi-Fi / Bluetooth
Wymiary (WHD)531 x 464 x 302 mm
Waga14,8 kg